IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Chemtrails-траги на небото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Chemtrails-траги на небото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 03:28Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2012 во 23:10
Лани во Хрватска имаше многу ....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2012 во 19:26
муабетиве за chemtrails ми се како муабети за вонземјани... има толку многу подискретни начини како да се извршуваат заговори отколку траги кои можеме да ги забележиме на неколку километри далечина... дури и да пушташе некој некакви материи од авион, ќе се погрижеше да бидат невидливи... меѓудругото, како што ги гледаме од далеку, тие траги често се долги и по неколку стотици километри, а за авион со толкави резервоарски капацитети, никогаш немам слушнато
се работи за обична кондензациja на воздухот создадена од екстремно жешките издувни гасови од моторите на авионите, и тоа е многу очигледно кога трагите се во парови и четворки и се појавуваат на одредено растојание позади авионот (ако авионот фрлаше нешто, ќе се појавуваат директно од него)
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2012 во 16:18
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

муабетиве за chemtrails ми се како муабети за вонземјани... има толку многу подискретни начини како да се извршуваат заговори отколку траги кои можеме да ги забележиме на неколку километри далечина... дури и да пушташе некој некакви материи од авион, ќе се погрижеше да бидат невидливи... меѓудругото, како што ги гледаме од далеку, тие траги често се долги и по неколку стотици километри, а за авион со толкави резервоарски капацитети, никогаш немам слушнато
се работи за обична кондензациja на воздухот создадена од екстремно жешките издувни гасови од моторите на авионите, и тоа е многу очигледно кога трагите се во парови и четворки и се појавуваат на одредено растојание позади авионот (ако авионот фрлаше нешто, ќе се појавуваат директно од него)
Навистина, а? Се вратив со црвени очи од Хрватска лани. Бариум оксид има стандард во издувните гасови на авионите? На доктор тоа ми најдоа.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2012 во 15:58
Originally posted by Нембус Нембус напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

муабетиве за chemtrails ми се како муабети за вонземјани... има толку многу подискретни начини како да се извршуваат заговори отколку траги кои можеме да ги забележиме на неколку километри далечина... дури и да пушташе некој некакви материи од авион, ќе се погрижеше да бидат невидливи... меѓудругото, како што ги гледаме од далеку, тие траги често се долги и по неколку стотици километри, а за авион со толкави резервоарски капацитети, никогаш немам слушнато
се работи за обична кондензациja на воздухот создадена од екстремно жешките издувни гасови од моторите на авионите, и тоа е многу очигледно кога трагите се во парови и четворки и се појавуваат на одредено растојание позади авионот (ако авионот фрлаше нешто, ќе се појавуваат директно од него)
Навистина, а? Се вратив со црвени очи од Хрватска лани. Бариум оксид има стандард во издувните гасови на авионите? На доктор тоа ми најдоа.
и што? ти по дифолт заклучи дека тој бариум оксид е пуштен од авион???
свесен си колкава огромна доза на загадување има на балканов?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Нембус Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2012
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Нембус Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 17:52
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


и што? ти по дифолт заклучи дека тој бариум оксид е пуштен од авион???
свесен си колкава огромна доза на загадување има на балканов?


Тие траги на небото се кондензираа во облаци на ниска висина, кои потоа попладнето се спуштија како бледа магла. Не бев само јас со проблеми истата вечер, имаше и други.

И да, секако дека мислам од тоа е, зошто тајмингот кога се се случи е малку тешко да го занемарам. Претходно се ми беше супер, и немав никаков проблем со очите, ниту некогаш сум имал. Се започна тоа пладне.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2012 во 18:20
Originally posted by Нембус Нембус напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


и што? ти по дифолт заклучи дека тој бариум оксид е пуштен од авион???
свесен си колкава огромна доза на загадување има на балканов?


Тие траги на небото се кондензираа во облаци на ниска висина, кои потоа попладнето се спуштија како бледа магла. Не бев само јас со проблеми истата вечер, имаше и други.

И да, секако дека мислам од тоа е, зошто тајмингот кога се се случи е малку тешко да го занемарам. Претходно се ми беше супер, и немав никаков проблем со очите, ниту некогаш сум имал. Се започна тоа пладне.
друже, си приметил од водно каков бел килим се спушта секој ден врз Скпје, само од Железара? да не збориме па за смог и прашина (суспендирани честици)
немој жити све, ги набљудуваше како се спуштаат траговите, или пак повторно си дојде до рандом заклучок дека секаков облак што постоел во воздухот, бил трага од авион?

а во тајмингот кој го спомнуваш, се случиле милион различни неповрзани работи... и не ти кажувам дека нешто ти лично имаш проблем, туку дека тој проблем може да потекнува од разни места
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2015 во 22:20
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2016 во 20:27
На крајот уште една конспиративна теорија се докажа како вистина. Директорот на ЦИА изјави дека се планира (демек с'е уште не се прави ??? ) прскање на стратосферата со аeросоли.Изменето од Messenger - 19.Јули.2016 во 23:48
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 87672
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2017 во 21:14
Некој снимил многу чудесна фотка од облаци во необична формација: Теоретичарите на заговори многу се вознемириле
Многумина се уверени дека ова е уште еден доказ за „chemtrails“.
Патникот Илја Катсман од австралискиот град Аделаида од авион успеал да сними феноменална глетка од облаците. „Оваа уникатна формација од облаци ја снимив на летот од Перт до Аделаида“, напишал Катсман во описот на фотографиите кои ги објавил на Инстаграм. Набрзо фотографиите на својот профил на Фејсбук ги споделила австралиската авиокомпанија Virgin, со која летал Катсман кога ги снимил облаците, пишува Business Insider.


Под нив е објавен овој коментар: „Летот над облаци никогаш не изгледал толку добро“. Фотографиите во рекорден рок привлекле многу теоретичари на заговори кои сметаат дека тие се доказ за „chemtrails“.„Chemtrails“ се траги кои ги оставаат авионите зад себе, а според теоретичарите на заговори, содржат хемиски и биолошки агенси, намерно распрскан по небото.


„Одличен пример за геоинженеринг“

„Не гледам облаци, туку само „chemtrails“, одличен пример за геоинженеринг. Неверојатно е тоа како постојат луѓе кои се` уште сметаат дека „chemtrails“ се обична теорија на заговор. Погледнете ги овие фотографии“, е само еден од коментарите под фотографијата.

„Луѓето поминале над „chemtrails“, а мислеле дека летаат низ прекрасна формација на облаци. Никогаш повеќе нема да летам со Virgin. Ги повикувам останатите да ми се придружат“, напишала Деб Ленјон.


Како настанува „Morning glory“

Но, се чини дека коментаторите сепак не биле во право. Катсман всушност, како што објаснуваат некои, го снимил природниот австралиски феномен кој се нарекува Morning glory. „На фотографиите гледаме формација на облаци која секоја пролет може да се види во заливот Карпентариа. Првата таква формација ја пријавил во 1870 година еден капетан. Не знам како поборниците за „chemtrails“ можат да го објаснат овој факт“, напишал Текс Батл. Заливот Карпентарија се наоѓа во Квинсленд. Ваквите формации на облаци најчесто настануваат во пролет кога температурата на океанот е ладна, а температурата на почвата е топла.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,107 секунди.