IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Принципи и нивно кршење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Принципи и нивно кршење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Автор
Порака
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:15
ТОА Е СТУДЕНО И НЕИСКРЕНО, МАТЕМАТИЧКО ОБЈАСНУВАЊЕ.
ЈАС ИМАВ КОНКРЕТНИ ПРИМЕРИ.
КОЈЗНАЕ- МОЖЕБИ ВИЕ ТАКА СЕ ОДНЕСУВАТЕ И ВО РЕАЛНИОТ ЖИВОТ...
ЖИВИОТ ЖИВОТ Е ПОЛН СО ЕМОЦИИ, ПОКРАЈ СООБРАЌАЈНИТЕ ЗНАЦИ.
СОБЕРИ ХРАБРОСТ И РЕЧИ МУ НА СИН ТИ- ИЗГУБИ ГОДИНА. ЈАС КРЕНАВ РАЦЕ ОД ТЕБЕ.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:20
МНОГУ Е ЛЕСНО ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРИНЦИПИТЕ КОГА НЕКОЈ ДРУГ ТРЕБА ДА ОДЛУЧУВА, ДА ГИ СПРОВЕДУВА...ИЛИ ДА ГИ ПОСТАВИМЕ ВО ВИРТУЕЛЕН СВЕТ.
САКАТЕ ВИРТУЕЛЕН СВЕТ...ХИПОТЕТИЧКИ ОДГОВОРИ? И НЕ МЕ ЧУДИ, КОГА ЖИВЕЕМЕ ВО ВИРТУЕЛНА ДРЖАВА И ЦЕЛО ВРЕМЕ ПОКАЖУВАМЕ КАТИ, А НЕМА БОРБИ.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:59
MAMAMD,ПРЕТПОСТАВУВАМ ДЕКА НЕ СИ ПОРТПАРОЛ НА МАЈСТОРЧЕ, ТУКУ ЗАИНТРИГИРАНА ОД ДИСКУСИЈАТА.
НИКОЈ НЕ ПОМИСЛУВА НА ПРИВАТНА ФИРМА...ТОА БИ БИЛО ПОГУБНО, ТАМУ ВО ПРАШАЊЕ Е ПРОФИТОТ, И НИКОМУ НА КРАЈ ПАМЕТ НЕ МУ ПАЃА ДА ЗБОРУВА ЗА ПРИНЦИПИ.
ПРАШАЊЕТО БЕШЕ - КАКО БИ ПОСТАПИЛ, А НЕ НА ШТО СМЕ СВЕДОЦИ... ИЛИ МИСЛИШ ДЕКА ЈАС СУМ НЕДОВЕТЕН, ИЛИ НЕ ДАЈ БОЖЕ - СЛЕП, ПА МИ ОБЈАСНУВАШ НА ШТО НЕ СТЕ СВЕДОЦИ ВИЕ ШТО ГЛЕДАТЕ?!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
...ako imav ambicii... portparolski...sigurno nema da stanam forumski... ako  gi citash prethodnite diskusii na obrazovanie...ke uvidish...deka jas i majstorce...cesto polemizirame... no bez navredi.... a i se soglasuvame vo mnogu neshta... shto bi reklla...bidejki ne si nedoveten/slep...ke utvrdeshe... deka jas, majstorce...ti... sme od ista/slicna  bransha i znaeme shto zboruvame... e sega nekade...koristime i retorika...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 21:59
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

МНОГУ Е ЛЕСНО ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРИНЦИПИТЕ КОГА НЕКОЈ ДРУГ ТРЕБА ДА ОДЛУЧУВА, ДА ГИ СПРОВЕДУВА...ИЛИ ДА ГИ ПОСТАВИМЕ ВО ВИРТУЕЛЕН СВЕТ.
САКАТЕ ВИРТУЕЛЕН СВЕТ...ХИПОТЕТИЧКИ ОДГОВОРИ? И НЕ МЕ ЧУДИ, КОГА ЖИВЕЕМЕ ВО ВИРТУЕЛНА ДРЖАВА И ЦЕЛО ВРЕМЕ ПОКАЖУВАМЕ КАТИ, А НЕМА БОРБИ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
...dobro dojde ...vo klubot...
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 22:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

MAMAMD,ПРЕТПОСТАВУВАМ ДЕКА НЕ СИ ПОРТПАРОЛ НА МАЈСТОРЧЕ, ТУКУ ЗАИНТРИГИРАНА ОД ДИСКУСИЈАТА.
НИКОЈ НЕ ПОМИСЛУВА НА ПРИВАТНА ФИРМА...ТОА БИ БИЛО ПОГУБНО, ТАМУ ВО
ПРАШАЊЕ Е ПРОФИТОТ, И НИКОМУ НА КРАЈ ПАМЕТ НЕ МУ ПАЃА ДА ЗБОРУВА ЗА
ПРИНЦИПИ.
ПРАШАЊЕТО БЕШЕ - КАКО БИ ПОСТАПИЛ, А НЕ НА ШТО СМЕ СВЕДОЦИ... ИЛИ
МИСЛИШ ДЕКА ЈАС СУМ НЕДОВЕТЕН, ИЛИ НЕ ДАЈ БОЖЕ - СЛЕП, ПА МИ ОБЈАСНУВАШ
НА ШТО НЕ СТЕ СВЕДОЦИ ВИЕ ШТО ГЛЕДАТЕ?!---------------------------------------------------------------------------------------------------...ako imav ambicii... portparolski...sigurno nema da stanam forumski... ako gi citash prethodnite diskusii na obrazovanie...ke uvidish...deka jas i majstorce...cesto polemizirame... no bez navredi.... a i se soglasuvame vo mnogu neshta... shto bi reklla...bidejki ne si nedoveten/slep...ke utvrdeshe... deka jas, majstorce...ti... sme od ista/slicna bransha i znaeme shto zboruvame... e sega nekade...koristime i retorika...


МИСЛАМ ДЕКА НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ ИЗВИНУВАМ(ОКОЛУ НАЧИНОТ НА ИЗРАЗУВАЊЕ). ВО ПРАВО СИ ДЕКА ВО МНОГУ НЕШТА, АКО НЕ ВО ПОТПОЛНОСТ СЕ СОГЛАСУВАМЕ...НО НЕ ГО ЗАГАТНА МОЕТО ПРАШАЊЕ- КАКО БИ ПОСТАПИЛ?
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 22:17
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by lpartik lpartik напиша:

МНОГУ Е ЛЕСНО ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРИНЦИПИТЕ КОГА НЕКОЈ ДРУГ ТРЕБА ДА ОДЛУЧУВА, ДА ГИ СПРОВЕДУВА...ИЛИ ДА ГИ ПОСТАВИМЕ ВО ВИРТУЕЛЕН СВЕТ.
САКАТЕ ВИРТУЕЛЕН СВЕТ...ХИПОТЕТИЧКИ ОДГОВОРИ? И НЕ МЕ ЧУДИ, КОГА ЖИВЕЕМЕ ВО ВИРТУЕЛНА ДРЖАВА И ЦЕЛО ВРЕМЕ ПОКАЖУВАМЕ КАТИ, А НЕМА БОРБИ.
--------------------------------------------------------------------------------------------------...dobro dojde ...vo klubot...




НА ВИРТУЕЛНИОТ СВЕТ?
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 22:44
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by lpartik lpartik напиша:

МНОГУ Е ЛЕСНО ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ПРИНЦИПИТЕ КОГА НЕКОЈ ДРУГ ТРЕБА ДА ОДЛУЧУВА, ДА ГИ СПРОВЕДУВА...ИЛИ ДА ГИ ПОСТАВИМЕ ВО ВИРТУЕЛЕН СВЕТ.
САКАТЕ ВИРТУЕЛЕН СВЕТ...ХИПОТЕТИЧКИ ОДГОВОРИ? И НЕ МЕ ЧУДИ, КОГА ЖИВЕЕМЕ ВО ВИРТУЕЛНА ДРЖАВА И ЦЕЛО ВРЕМЕ ПОКАЖУВАМЕ КАТИ, А НЕМА БОРБИ.
--------------------------------------------------------------------------------------------------...dobro dojde ...vo klubot...




НА ВИРТУЕЛНИОТ СВЕТ?

...pa ne sum ti dushman...da te vikam vo svetot na prosvetni jadnici... tamu sekoj sam si doaga...ednash... a teshko zaminuva do penzija...
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:13
ФАЛА БОГУ, ЗНАМ ДЕКА НЕ СИ МИ ДУШМАН И БЕЗ ДА МИ КАЖЕШ...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:16
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

ФАЛА БОГУ, ЗНАМ ДЕКА НЕ СИ МИ ДУШМАН И БЕЗ ДА МИ КАЖЕШ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
...moli boga da ne me zapoznaesh...posle sveki ke palish da se k*rtulish od napast prosvetarska... veleshe edna koleshka...pred da odi penzija...
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:33
А ШТО АКО ВЕЌЕ ГО МОЛАМ БОГА?
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:41
...lesno...nema da me zapoznaesh...iiiii na seminari...ne zbori za forumov...
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:45
Извини, лошо сум прочитал, не догледувам изгледа...јас прочитав- моли бога да ме запознаеш.
негацијата не ја видов.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:49
...se razbravme...
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 23:52
ДАААААА...ПОТПОЛНО ИСТОТО ГО МИСЛАМ.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.