IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Шминка на училиште?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шминка на училиште?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 19:43
кога сум прва смена... не гледам ташната кај ми е.... ставам само пудро.... а и немам намера да станувам во 6 за да се шминкам.... зевање

кога сме втора смена... се случува да ми се ,,згреши,,голема%20насмевка па да си ставам и малце маскара и руменило..... трепкање

а сега на жешково... само влажни марамчиња и гарниер пјур скин.... големо%20гушкањедруго ништо.....

п.с. и многу ми се смешни...тие со три слоја пудро на нив... прст да ставиш ќе ти остане пудро... јас ги викам ,,ќерамидни,,смеење се шетаат на сонцето како мисирки премачкани со сос мислејќи дека се убави со пудрото... а уствари се само портокалови плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
nnikol Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nnikol Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 21:18
Ne mi se dopagja koga gledam mali devojchinja,potochno uchenichki so shminka na liceto!Toa e obrazoven centar,koj treba da se pohituva.Tamu se steknuva znaenjeto no vo sluchajov se gradi stilot na garderoba i nachinot na shminkanje.Mladosta e ubavina sama po sebe!Ne ja zamachkuvajte so evtini shminki!!!
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 21:19
Дискретна шминка во средно ДА!Шминка на основки-НЕ, изгледа смешно, невкусно и неадекватно за нивните години.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 22:39
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

кога сум прва смена... не гледам ташната кај ми е.... ставам само пудро.... а и немам намера да станувам во 6 за да се шминкам.... зевањекога сме втора смена... се случува да ми се ,,згреши,,голема%20насмевка па да си ставам и малце маскара и руменило..... трепкањеа сега на жешково... само влажни марамчиња и гарниер пјур скин.... големо%20гушкањедруго ништо.....п.с. и многу ми се смешни...тие со три слоја пудро на нив... прст да ставиш ќе ти остане пудро... јас ги викам ,,ќерамидни,,смеење се шетаат на сонцето како мисирки премачкани со сос мислејќи дека се убави со пудрото... а уствари се само портокалови плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевка

ja gi vikam tie gipsirani,so 3 kila sminka na niv,uzas...pocituvam znaci samo nezno i pristojno,vo zavisnost od vozrasta
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 11:36
abe ne mi se dopaga na skolo klinkive i ke se sminkaatизненадувањеpfff mali se uste...dodusa i ja nesum neso prestarena ama
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 20:03
шминка за ученичките во основно школо
шминка за средношколките-може само ако е дискретно (пудра и маскара) Се сеќавам јас кога бев средношколка дека се шминкав, меѓутоа не заборавав дека се шминкам за во училиште а не за во чаршија!
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 23:05
sminka vo osnovno, pa ne mi paga na pamet...
jas vo sredno ne se sminkav, vo osnovno...
a sto imav i eden profesor po fizicko, ako imase devojkata nokti gi grizese pred da vlezi vo salata, a ako masko ne bese izbriceno go terase da se brici "nasuvo"...pa i da sakas bre nema da ti tekne...
dodusa, zavisi i do licnosta ...jas ni na fakultet ne se sminkav mnogu..pudra kolku zrnce grasok stavam i dene denes, ali maskara i sjajce mi se obavezatelni...a dikretno voopsto ne e na odmet. Sredno e pocuvstvitelen period vo zivotot na eden mlad covek(decko, devojka)..nekoj se sminka zaradi da se razubavi malkuтрепкање, a nekoj da prikrie nekoj nedostatok zaradi svojata samodoverba, kako sto se nekoja akna ili luznicka..imav drugarka sto zaradi toa se slakase so pudri po eden ton...se so merka, ke recam, se so merka!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 00:22
osven maskara i pudra kolku da ne plasam luge nisto poveke i vo sredno i sega na fakultet
a taa disko sminka za vo skolo no comment barem spored mene
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:10
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

кога сум прва смена... не гледам ташната кај ми е.... ставам само пудро.... а и немам намера да станувам во 6 за да се шминкам.... зевањекога сме втора смена... се случува да ми се ,,згреши,,голема%20насмевка па да си ставам и малце маскара и руменило..... трепкањеа сега на жешково... само влажни марамчиња и гарниер пјур скин.... големо%20гушкањедруго ништо.....п.с. и многу ми се смешни...тие со три слоја пудро на нив... прст да ставиш ќе ти остане пудро... јас ги викам ,,ќерамидни,,смеење се шетаат на сонцето како мисирки премачкани со сос мислејќи дека се убави со пудрото... а уствари се само портокалови плазењеголема%20насмевкаголема%20насмевка

ja gi vikam tie gipsirani,so 3 kila sminka na niv,uzas...pocituvam znaci samo nezno i pristojno,vo zavisnost od vozrastaпа и затоа е младоста.... да се биде природен и нежен намигнувањеголемо%20гушкање
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 12:40
се што е претерано не чини, може шминка ама во нормални количини спрема возраста
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
ЉуБиЦа Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЉуБиЦа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 15:24
Не ми се допаѓаат девојчиња кои на настава идат нашминкани, како да излегле на корзо. А дискретна шминка како сјај и маскара се толерира..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,157 секунди.