IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Шминка на училиште?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шминка на училиште?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 20:37
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Апсолутно се согласувам со тоа. Шминката е штетна за кожата!RECHE MAZHOT

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 20:46
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Апсолутно се согласувам со тоа. Шминката е штетна за кожата!RECHE MAZHOT


Образложи ја лаконската реплика. Да не алудираш на шовинизам случајно? Многу ми е жал ако си ме сфатил/а во таков контекст.
Кон врв
ana arsovska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana arsovska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:07
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Апсолутно се согласувам со тоа. Шминката е штетна за кожата!


jas samo nosam sjaj ili labeloсреќатрепкањетрепкање
Dont hatch your chickens before they count
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=9059

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 23:48
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Апсолутно се согласувам со тоа. Шминката е штетна за кожата!RECHE MAZHOT


Образложи ја лаконската реплика. Да не алудираш на шовинизам случајно? Многу ми е жал ако си ме сфатил/а во таков контекст.dali ke beshe protiv shminka ako ti beshe zensko?

Изменето од IQ - 12.Март.2008 во 23:48

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 00:25
Не знам од каде ти е впечатокот дека сум ПРОТИВ шминка! Те молам прочитај ги моите претходни постови и ќе ти стане јасно дека немам ништо против шминка, а тоа дека е штетна за кожата (особено за малолетните девојчиња) е научно докажано.
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 09:51
Maskara i sjaj mislam deka e sosema dovolna za edna tinejgerka!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 18:29
Шминка на училиште може, доколку училиштето е за манекенки и манекени. Во спротивно не е пожелно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 05:13
i mazite da se shminkat so kreon pod oko po moznost

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 09:37
Originally posted by IQ IQ напиша:

i mazite da se shminkat so kreon pod oko po moznostти си се шминкала на школо ?? или машките ги тераше да се мачкаат со креони ?? смеење
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 14:04
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:


Originally posted by IQ IQ напиша:

i mazite da se shminkat so kreon pod oko po moznost
ти си се шминкала на школо ?? или машките ги тераше да се мачкаат со креони ?? смеењеi dvete

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:43
Sminka na uciliste?!Nie ojme tamu da ucime a ne da se sminkame...
P.C Na uciliste treba da bideme prisojno obleceni..
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:45
Originally posted by Zaspana Zaspana напиша:

Sminka na uciliste?!Nie ojme tamu da ucime a ne da se sminkame...
P.C Na uciliste treba da bideme prisojno obleceni..

aaa kolku godini si?

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:59
заспана,... под поим пристојно,... дали подразбираш закопчани до врат или ?? нормално дека јас не одам со деколте нашколо ( не ни имам такви алишта,... не ми доликува ),... ама сигурно не ни одам со било што,... сепак,... и изгледот има улога,... трепкање

а за шминкање,... децана во петто ги гледам со креони,... исшлакани,... многу ми се интересни кога ставаат креон ПОД окото смеење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:59
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by Zaspana Zaspana напиша:

Sminka na uciliste?!Nie ojme tamu da ucime a ne da se sminkame...
P.C Na uciliste treba da bideme prisojno obleceni..

aaa kolku godini si?една помалце од мене,... некаде прочитав голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,155 секунди.