IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Како до вечен живот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како до вечен живот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
anastasovi2004 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anastasovi2004 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како до вечен живот?
    Испратена: 09.Март.2008 во 00:11
Sakam da gi prasam prisutnite, ima li nekoj odgovor na ova prasanje - Kako do vecen zivot?
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:22
Ima, napravi dobro delo i taka ce zivees i posle smrtta...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:25
A onoj koj pravi losi dela, nema da zivee posle smrtta. Sto e so kaznata?
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
ZlatniLiljan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZlatniLiljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:30
Originally posted by anastasovi2004 anastasovi2004 напиша:

Sakam da gi prasam prisutnite, ima li nekoj odgovor na ova prasanje - Kako do vecen zivot?

 
 
Ako baras vecnost za na ovoj svet nema da ja najdes, zatoa sto ovoj svet nema da e vecen, baraj vecnost za drugiot svet jer tamu vecno ce zivees (ili vo Raj ili vo Pekol)!намигнување

Islam es Para Todas’’ (“Islam je za svakoga")
Кон врв
anastasovi2004 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 69
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anastasovi2004 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:34
Se soglasuvam za ova so baranje vecnost na drugiot svet... vsusnost prasanjeto mi bese kako da se dojde do vecen zivot vo Rajot?
Se nadevam ke dobijam dobar odgovor...ke prodolzam drug pat da razgovarame...
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:34
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

A onoj koj pravi losi dela, nema da zivee posle smrtta. Sto e so kaznata?


go rekov toa vo smisla deka deloto ce prodolzi posle tebe se nadevam deka razbra sto mi e poentata - e sega ima i losi dela ama tie vo princip ne ziveat dolgo
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 00:36
Aha sega razbrav.....
OK e!
Prodolzuvame utre, interesna tema!
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 01:00
Originally posted by anastasovi2004 anastasovi2004 напиша:

Se soglasuvam za ova so baranje vecnost na drugiot svet... vsusnost prasanjeto mi bese kako da se dojde do vecen zivot vo Rajot?
Se nadevam ke dobijam dobar odgovor...ke prodolzam drug pat da razgovarame...


pa so samoto toa sto ce bides vo rajot znaci deka vecno ce zivees,ama tesko se vlaga vo rajot potesko duri i od EU
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ZlatniLiljan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZlatniLiljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 01:05
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by anastasovi2004 anastasovi2004 напиша:

Se soglasuvam za ova so baranje vecnost na drugiot svet... vsusnost prasanjeto mi bese kako da se dojde do vecen zivot vo Rajot?
Se nadevam ke dobijam dobar odgovor...ke prodolzam drug pat da razgovarame...


pa so samoto toa sto ce bides vo rajot znaci deka vecno ce zivees,ama tesko se vlaga vo rajot potesko duri i od EU


Se soglasuvam so Tempo,, samo sakam da se nadovrzam ako se prilagodis na toa da bides vreden (vredna) i propisanite aktivnosti da gi izvrsuvas na vreme i pravilno, togas nema da ti bide mnogu tesko, Bog ce ti se smiluva!  EU ce te bara , primer kako Svajcarija i Norveskaголемо%20гушкање
Islam es Para Todas’’ (“Islam je za svakoga")
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 01:11
I nikoj nema da te tera da go menuvas imeto hahahhaha
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 01:13
Originally posted by anastasovi2004 anastasovi2004 напиша:

Sakam da gi prasam prisutnite, ima li nekoj odgovor na ova prasanje - Kako do vecen zivot?
 
Vechen Zivot Na Zemjava Nemat Shanci.. Zato Sho Ne Postoi Takov Chovek.(Ova ni e Dokaz)
A Posle Smrta Mnogu Ke Se Zivee. Pravilnite Vernici Vo Rajot.
Losh*te Vernici Normalno vo Pekolot.голема%20насмевка
Nothing Remains !!
Кон врв
ZlatniLiljan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZlatniLiljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 01:21
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

I nikoj nema da te tera da go menuvas imeto hahahhaha

 
I toa sto vikas,, za sekoj covek a so toa i na sekoja drzava pretpostavuvam, imeto e edna od najsvetite stvari sto si gi ima,,  i vo dobro i vo loso si go nosi istoto ime! Jas sum za da ne se menuva imeto i vo rajot za ludzeto (a za Makedonija vo EU)голема%20насмевка, ama za toa kako sto kazav, da se zapregnat rakaviteнамигнување
Islam es Para Todas’’ (“Islam je za svakoga")
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 02:00
ВЕЧНИ СЕ СИТЕ ЧИЕ ДЕЛО ВРЕМИЊАТА НЕ МОЖАТ ДА ГО ПРЕГАЗАТ.
КАКОВ РАЈ, КАКОВ ПЕКОЛ...мИСЛИТЕ ДЕКА мИКЕЛАНЏЕЛО Е ВО рАЈОТ ЗАТОА ШТО ГИ НАПРАВИ СИТЕ ТИЕ ФРЕСКИ, СИТЕ КИПОВИ,ДЕКА ДАНТЕ Е ВО РАЈОТ ЗАТОА ШТО НАЈУБАВОТО ДЕЛО МУ СЕ ВИКА „БОЖЕНСТВЕНА КОМЕДИЈА“? ДАКА ГАЛИЛЕЈО Е ВО РАЈОТ ЗАТОА ШТО И ПРКОСЕШЕ НА ИНКВИЗИЦИЈАТА СО СВОИТЕ ТЕОРИИ ЗА ХЕЛИОЦЕНТРИЗМОТ... НЕ, ТУКУ ЗАТОА ШТО И ДЕН ДЕНЕС СЕ ВОСХИТУВАМЕ ОД ГОЛЕМИНАТА НА НИВНИОТ УМ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 02:04
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ВЕЧНИ СЕ СИТЕ ЧИЕ ДЕЛО ВРЕМИЊАТА НЕ МОЖАТ ДА ГО ПРЕГАЗАТ.
КАКОВ РАЈ, КАКОВ ПЕКОЛ...мИСЛИТЕ ДЕКА мИКЕЛАНЏЕЛО Е ВО рАЈОТ ЗАТОА ШТО ГИ НАПРАВИ СИТЕ ТИЕ ФРЕСКИ, СИТЕ КИПОВИ,ДЕКА ДАНТЕ Е ВО РАЈОТ ЗАТОА ШТО НАЈУБАВОТО ДЕЛО МУ СЕ ВИКА „БОЖЕНСТВЕНА КОМЕДИЈА“? ДАКА ГАЛИЛЕЈО Е ВО РАЈОТ ЗАТОА ШТО И ПРКОСЕШЕ НА ИНКВИЗИЦИЈАТА СО СВОИТЕ ТЕОРИИ ЗА ХЕЛИОЦЕНТРИЗМОТ... НЕ, ТУКУ ЗАТОА ШТО И ДЕН ДЕНЕС СЕ ВОСХИТУВАМЕ ОД ГОЛЕМИНАТА НА НИВНИОТ УМ...
 
Super Mislenje Imash (Dokaza Deka Si Ateist).
A Musa.A.S, Isa.A.S. Muhammed.A.S I Drugite Pejgamberi. Izmisleni li se Ili Slichno Ili Shto ?. голема%20насмевка 


Изменето од ShumadinChe - 09.Март.2008 во 02:05
Nothing Remains !!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.