IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Италијанска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Италијанска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 19:55
Благодарение на другарка ми, која оди на к*рс по италијански, заразен сум со италијанска музика. Особено ја сакам Laura Pausini.

Laura Pausini ~ La Solitudine

Laura Pausini ~ Viveme (мада оваа е на шпански, али у живо)

Ми се допаѓа и Tiziano Ferro.
Tiziano Ferro ~ Rosso relativo


Изменето од doriangray - 12.Март.2008 во 19:58
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 21:43
Laura Pausini - Inolvidable


еве уште една песна од Лаура
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:57
откако ја слушнав оваа италијанкава,... што пееше во дует со тоше,... како се викаше збунетост,... се заљубив во италијанската музика голема%20насмевка а и јазикот им е лесен,... така да,... ем јазик си учиш,... ем песни голема%20насмевка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 15:21
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

откако ја слушнав оваа италијанкава,... што пееше во дует со тоше,... како се викаше збунетост,... се заљубив во италијанската музика голема%20насмевка а и јазикот им е лесен,... така да,... ем јазик си учиш,... ем песни голема%20насмевка



го имаш текстот во претходните постови
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 12:36
ANGELS препеана на италијански... не можев да верувам колку убаво звучи кога ја слушнав...

Patrizio Buanne - Angels
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:05
Сега ја слушнав песната, стварно звучи екстра! Ако имаш да предложиш уште некоја добра италијанска песна Evenstar кажи да си ја симнам
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:29
Ауст
Дури сега видов дека си пишал
Предлог...
Patrizio Buanne - Bella bella signorina

Patrizio Buanne-Parla piu piano
убава ми е, иако повеќе ја сакам од Johnny Dorelli

Patrizio Buanne - Na sera è maggio

Типов не пее само на италијански и не му се сите песни оригинали, ама има некои добри...

во секој случај, мене број еден ми е Ерос Рамацоти!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:32
А инаку, Parla piu piano ја засакав кога го гледав КУМ...
на компјутеров имам многу италијански песни, ама од пејачи од постарата генерација, како Адријано Челентано, Фаусто Леали, Доменико Модуњо, Клаудио Вила, Џиљола Чинквети и многу други... татко ми ги обожава тие песни!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:41
Благодарам Евенстар, сега ќе ги слушнам

Море мене Ана Татанџело ми е високо на врвот, и по изглед и песничките и се добри
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:45
А бе знам... супер си е таа, ама некако Ерос ми е одамна влезен во уво... уште кога имав некои 12 години првата љубов не се заборава

Изменето од Evenstar - 15.Март.2008 во 13:46
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:47
Е јас Ана не ја знаев до скоро, ама кога ја видов...

By the way ја имаш ли Parla piu piano? Ако ја имаш дојди на мсн да ми ја пуштиш
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:49
Која? Оригиналот или оваа од Патрицио?
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:53
Од италијанската музика често си ги слушам и старите добри Сан-Ремски, незаборавни хитови.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 13:55
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

ANGELS препеана на италијански... не можев да верувам колку убаво звучи кога ја слушнав...

Patrizio Buanne - Angels



стварно прекрасно звучи, преубав глас
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.