IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Патување во Грција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Патување во Грција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 33>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:23
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Велам нема да одам додека не се среди се, во право сте премногу не понижуваат за да ги богатиме, но сепак ако се размисли од друг аспект, многумина ја мразат и Македонија а сепак ние ги примаме нели?


во тој случај тие нам ни ги полнат џебовите


и плус си носат убави спомени од Македонија... па после се чудиме како сака секој да ја зграби...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 19:32
Pred malku na vesti kazaa deka so avtomobili i avtobusi granicata   kon grcija ja pominale preku 3000 gospogji "SHETACKI OSMOMARTOVSKI"
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 19:39
blago na niv,......sega e potpolno jasno zoshto ne sakate referendum,......
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 19:46
Dosta e veke so odenje vo taa Grcija??Oni ne d*pat u zdrav mozok i ni se smeat u faca,a nie im gi punime dzebovite so pari za vreme na praznci i u tek na letnata sezona..stvarno e vreme za budenje..dosta ne strizat ko ovci
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 19:52
ај да речеш нешто евтино да беше, па од тоа сите да се мотивираат
не можам да сфатам што има во грција (гомнарија) што нема на други места, и не мора во Македонија да чмаат сите, ама од сите можни места мора ли у Грција?

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 20:04
da be,....a,tolku ubavi ostrovi ima vo tihiot okean,....ili vo karipskoto more,....a,ovie mi zapnale ,...grcija ,..pa grcija,....лутина

a,...inache,....zarem ti sakash i za tebe da t e eftino vo grcija,...koga tamu prosechna plata im e okolu 1500 evra,.....pa ti so tvoite mochani 200evra sakash evtino,a?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 20:15
учини бар један погрешан корак-е тоа мислам!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 20:16
Originally posted by OUST OUST напиша:

Тие не кочат на секој можен начин во нашиот напредок, а вие ќе одите да им ги полните џебовите
Значи колку прост народ има во нашава мала Македонија...



Tokmu taka ne zboruvame za minatoto ,za istorijata pa da mesame babi i zabi spomnuvajki germanija,turcija,tuku za momentalnata situacija na nivnoto negiranje kon nas kako narod,nacija ,drzava , i smetam deka ne e momentot da im odime po gosti na nekoj si koi ne te sakaat.Pa i ne odenjeto tamu e eden od nacinite da im pokazeme deka sme za dobrososedstvo no bez uceni,veta ,zakani ,negiranje na makedoncite, pa uste i mitinzi protiv nas.Nasiot miting bese vo odbrana na nasite koreni a nivniot ? povtorno   
Кон врв
baso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 12:44
te zezaat prvo za viza posle te zezaat da im vlezes u drzava posle ti pcujat se so ti e najsveto i tipicnite kreteni makdonski toa go primaat so nasmevka i srekni se ima i odredeni so gz ke pokazat samo da kupat 2-3 partalcinja za poeftini pari i onaka im davas pari i ti se smee u faca i si vikaat kako moze da postoi vakov moron narod pa ovie moze da gi rabotime kako sakame i pak ke kutat
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 15:07
Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..


Вака сега, уште еднаш од мене на темава

Прашањево колку што разбрав е Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart?

Гледам дека создаде многу револт и чинам дека дискусијата доби друг тек

*Дали се мисли само на патување во Грција за 8-ми март?
*Патување во Грција воопшто?
*Бојкот на Грците воопшто?

Ако веќе нешто се бојкотира, треба да се оди до крај, а не само против одење на осмомартовски прослави: да не се пазари во Веро, но и да не се пазарат производи произведени во Грција, разноразни тестенини, кроасани, па што знам роба по бутици која е произведена во грција, па да не се оди во грција воопшто, а не само за осми март...тоа е бојкот.

За мене пак самото осмомартовско прославување е глупост и НИКОГАШ не прославувам таков празник:
раскокодакани женишта качени на маси, со пот под мишки, потпијанети и вцрвенети во лицата...демек празник им е...сопругот/дечкото им купил подарок, само тој ден помогнал дома, а овие гордо се шепурат како пауни...болен

А во Грција-дефинитивно ќе одам и понатаму....
Зашто морето ми е на два часа од дома, зашто таа атмосфера ми прија, ми ги полни батериите...бузуки во позадина а гласот на некој Јоргос ја гали душата....си пијуцкам опуштено и си ги полнам батериите....плазење



МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
baso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 20:15
ja po olos luge od niv ne sum videl luge poveke so ne mrazat ne sum sretnal znaete koe im e mototo ke ve kupime za eftini pari ke rmbate za nas i ke ve eb..e kako sakame odkako dojde manoli i ostanative grcinja u skopje i prostitutki se namnozi gradov pola manekenki so gi ima po tv im se musterijki i modni agencii se namnozi gradov za da im pruzaat eskort na svinjite grcki, a od vakvi sitni dusi so si punat baterii po grcija mi e preku glava ti puni si baterii sestro oni ke ne punat nas site so nesto drugo.
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 20:25
А знаете дека грчките жени се откажале и ги бојкотирале патувањата во Македонија?Сите си ги бранат интересите само ние сакаме да бидеме ,,Космополити,,!Честит 8-ми март на македонските бескичмењаци кои се на прослава во грција!
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 20:29
Pa ima li poiskompleksirana zena od nasite Makedonki.Zamislete situacija odi vo ponedelnik na rabota i so prvoto kafe na koleskite im se fali kako si pominala sto si kupila i kolku pari potrosila pritoa izgovarajki gi cifrite kako da se nisto.EEEEEEE dami moi toa sme nie uste mnogu ke ni treba da se izlecime od mnogu bolesti za sreka ne ima mnogu sto sme uspeale da se izvleceme od bolesta da bodeme vo "kremot" ama za ostanatite uste dooooolgo ke se komentira
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 20:44
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart? Jas mislam deka ako im doslo do setanje imame prekrasni mesta i vo nasata Makedonija- a mi se loshi koga ke pomislam   deka doagja leto i pak ke trcaat tamu..
Вака сега, уште еднаш од мене на темаваПрашањево колку што разбрав е Sto mislite za patuvanjata vo Grcija za 8-mi mart?Гледам дека создаде многу револт и чинам дека дискусијата доби друг тек*Дали се мисли само на патување во Грција за 8-ми март?*Патување во Грција воопшто?*Бојкот на Грците воопшто?Ако веќе нешто се бојкотира, треба да се оди до крај, а не само против одење на осмомартовски прослави: да не се пазари во Веро, но и да не се пазарат производи произведени во Грција, разноразни тестенини, кроасани, па што знам роба по бутици која е произведена во грција, па да не се оди во грција воопшто, а не само за осми март...тоа е бојкот.За мене пак самото осмомартовско прославување е глупост и НИКОГАШ не прославувам таков празник:раскокодакани женишта качени на маси, со пот под мишки, потпијанети и вцрвенети во лицата...демек празник им е...сопругот/дечкото им купил подарок, само тој ден помогнал дома, а овие гордо се шепурат како пауни...боленА во Грција-дефинитивно ќе одам и понатаму....Зашто морето ми е на два часа од дома, зашто таа атмосфера ми прија, ми ги полни батериите...бузуки во позадина а гласот на некој Јоргос ја гали душата....си пијуцкам опуштено и си ги полнам батериите....плазење


Имам едно прашање до вас сите на форумов-дали луѓето како горенаведенава госпоѓа го заслужуваат називот МАКЕДОНЦИ?Дали има земја на светов со олкав недостаток на патриотизам и родолјубивост?
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.