IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ПОЛИГАМИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОЛИГАМИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 46>
Автор
Порака
ShumadinChe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShumadinChe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 05:59
Originally posted by zidarski zidarski напиша:


Ve molam prestanete so vzaimni navredi i vratete se na temata poligamija i diskutirajte vozdrzhano i kulturno.
 
Fala "Zidarski" Se Kolnam Vo Allah Deka Poveke Toa Od Moja Strana Nema Da Se Poftori. I Izvini Za Preeshnite I Navredlivite Repliki Ushte Ednash Fala Za Predupredata I Pozz.!среќа
Nothing Remains !!
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 06:00
[QUOTE=zidarski]
Halid (iako beshe provociran - sepak, vnimavaj shto pishuvash i kako odgovarash samiot)(zidarski)

[QUOTE]



Respekt-Zidarski, Tokmu taka deka treba da se vnimavat,

no veruvaj jas nemam Podli nameri,

Navistina toa sto go kazv,ne go kazav bez namera!!!ne se pravam Naiven,demek ne namerno go napraviv,No go napraviv bidejci vece i samite vidovte..Ne sakam nicie Versko cuvstvo da go navredam,no bar neka go pocituvaat i moeto...



Poz....Halid ibn Velid../B]

Изменето од Halid ibn Velid - 09.Март.2008 во 06:00
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 06:02
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

И брат ти оди на молитва? Ептен ќе ви се фати...нему што вреѓаше и тебе што сеир гледаше. Верници...алахови


A kaj toa Gledav seir!!???

Zarem ako ti iodgovoram na prasanjeto koe si go postavila e Seir!!????

Daj mi moj post,kade toa gledam Seir!????

Ne znam ,koj gledase Seir,maria!???
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 06:37
Vratete se na temata.
Halid - razbiram deka beshe provociran, zatoa kaj tebe dadov objasnuvanje...
Ve molam vratete se na temata sega...
Кон врв
hr.lucky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hr.lucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 11:21
Originally posted by ShumadinChe ShumadinChe напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Мухамед може свашта да напишал, а очигледно преферирал окати жени, девици...а и момци-келнери, згодни...А Мухамед бил во рајот а? или па бил под дејство на некој демон? Па бил или не бил? Тоа го има и во некој од постовите. И сега човек под демонска власт може сегде да оди...со мислите...и сешто да му се причинува....

 

Ku ranot Go Pishuval Muhamed No So Ajeti od Allah Koj Mu gi Objavuval Vo Peshterata,

Sakash Nekoj Kratenki Od Faktni Ajeti. Eveti : Sozdadov Ograda Pomegu Morinjata, Se Kolnam Vo Zvezdata koja Treperi, Sozdadof Sloj Pomegu Slatkata i Solenata Voda, Zarem Moze Da Bide Bog Onojo Koj Nemoze Da Si Nasteti Za Nego Niti Da Si Nanese Nekoe Zlo Na Sebe.. Ako Ti Trebaat Ushte Jas Ne sum Ti Dolzen Da Ti Kazuvam Ke Si Zemas Ku ran Ako sakash da Znaesh Neshto Poveke na Ovoj Svet.
pa ovaa se e objasneto i morinjata se objasneti 100 godini pred muhamed i zvezdata severnica treperi iljadnidi godini pred muhamed i moze da se vidi so golo oko i den denes i red drugi raboti samo ne e objasneto kolku vreme bil muhamed mad'epsan i scto pbjavil togash!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 11:39


Изменето од maria_magdalena - 08.Февруари.2010 во 14:15
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 11:48
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Мухамед може свашта да напишал, а очигледно преферирал окати жени, девици...а и момци-келнери, згодни...А Мухамед бил во рајот а? или па бил под дејство на некој демон? Па бил или не бил? Тоа го има и во некој од постовите. И сега човек под демонска власт може сегде да оди...со мислите...и сешто да му се причинува....


Ќе мораме јас и ти сите овие работи да ги разјасниме ПРАШАЊЕ ПО ПРАШАЊЕ,вака не оди.Не е добро само да се обвинува,обвинува и ОБВИНУВА,....а да не се подзастане.maria_magdalena најискрено ти велам дека просто се изненадувам кога читам од тебе вакви констатации за Мухаммед а.с.,од твоето досегашно поминато време на форумов,зарем уште не свати што значи за нас муслиманите Мухаммед а.с.,или пак и ти си ПОБОРНИК на тврдењето на ориенталистите и сите други антиисламисти дека Мухаммед а.с. бил ЛАЖЕН ПРОРОК,кој самиот го пишувал Qur,anot? Ок,уште нешто:еднаш ти обрнав внимание и тебе и на Бутел дека треба омразата да ја отстраните кога читате нешто што до детали е објаснето и разјаснето,но ти продолжуваш со старата песна. Вака: Можеш и по ЛП,а можеш и јавно на форумов,со мене да дебатираш дел по дел,прашање по прашање,културно,цивилизирано,како што ни прилега нам на луѓето обдарени со разум,за се што те интересира за Исламот.
Биди ми поздравена.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 12:24
Омраза немам-но на навреди соодветно ќе одговарам...особено на падобранци.

А ние и понатаму ќе си дискутираме човечки.
Поздрав и до тебе.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ZlatniLiljan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZlatniLiljan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 12:42
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Омраза немам-но на навреди соодветно ќе одговарам...особено на падобранци.

А ние и понатаму ќе си дискутираме човечки.
Поздрав и до тебе.


 
 
Ama si se iznamacila sinoca so pisuvanje maria.. Ne sakam da dadam nikakov komentar na tvoite postovi, se nadevam daka sama ce se popraves, zatoa sto na navredi soodvetno ne se odgovara so navredi, toa ti go kazal i Isus a.s. .. Kako bese toj stih, ako nekoj ti frla kamenja, ti vracajmu so leb..
 
Ako sakame da imame konstruktivna diskusija na temava, treba da znaeme da se kontrolirame samite.
 so pocit Liljan

Islam es Para Todas’’ (“Islam je za svakoga")
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 12:48
Воопшто не се изнамачив Лилјане, бар направив едно добро дело, го поучив брат ти како се зачнуваат деца, ако воопшто ме прочитал.

Он пишуваше гадости и погрдни зборови за Светото Писмо и ги бришеше, како лисицата што со опашката ги бришела траговите во снегот зад себе-ама јас како што реков моите одговори на истите нема да ги избришам...ќе му го препуштам тоа на модераторот. Никогаш повеќе нема да бришам сопствени постови.

А тоа што го рекол Исус е друга работа....Он рекол и:
“Немојте да го фрлате лебот на кучињата, зашто да не ви се навртат и да ве раскинат“

Почит и до тебе...



Изменето од maria_magdalena - 09.Март.2008 во 12:50
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 13:36
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ептен Божја книга е к*ранот, кога ви ветил таков рај..абе тоа е групњак, а не рај...исто како и полигамијава што ви е дозволена, супер лектира имате. Сексс, секс и само секс, жени без менструација, како што рече твојот брат негде погоре да не му мислите за несакана бременост...абе тоа е чист разврат, а не рај...групњаци по паравани од бисери, жени со очи ококотени, девици, секој пат кога ќе се сексате-да им бидете први, ќејфои...И незнам сега која книга е не Божја...голема%20насмевка


Сега уште фали да ја додадеме Библијата и нејзините еротски страници,каде има ептен многу убави сексуални лекции,и групњаци и конкубини и инцести и хареми одавде до Београда па надаље......и да удреме по онаа народната:КО КОГА СТИГНЕ!

Е,вака не се води дискусија,вака се развива верска нетрпеливост и омраза.Знаеш Мариа многу го сакам бумерангот,не од убавина ами од неговото ротирање,секогаш кога ќе го фрлеш кон некого,тој ти се враќа тебе по главата.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 20:36
Ок,уште нешто:еднаш ти обрнав внимание и тебе и на Бутел дека треба омразата да ја отстраните кога читате нешто што до детали е објаснето и разјаснето


Ne znam kade vide omraza vo moite postovi, jas sekogas si gi pisuvam moite mislenja, nitu imam obicaj da prefrlam na licni navredi kako sto mene mi prefrlaat, a koga ke mi prefrlat ne zapagjam vo prepukuvanje, ednostavno ignore na takvite lugje.

Ako ti mislis deka kaj mene ima omraza zatoa sto jas ne ja opravduvam poligamijata koja islamot ja dozvoluva... togas gresis, toa e samo moe mislenje.
Кон врв
rose of silence Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rose of silence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 20:44
Luge nesto treba da se razbereme,Biblijata ne sodrzi zakonodavi normi,Biblijata pretstavuva sveta kniga koja sodrzi soveti i moralni normi,no k*ranot vrz koj se bazira serijatskoto pravo sodrzi zakonodavni normi,kako treba da funcionira edno opstestvo,i se razbira deka i tamu ke se navede i Poligamijata kako i mnogute drugi nesta sto go zasegaat covekot,No so samiot fakt sto Isus ne bil omazen pri negovoto sve[tenstvo na ovoj svet,ni pokazuva mnogu,,,i toj propovedal normi koi podocna ke bidat nadopplnuvani so drugite sveti knigi,za na kraj k*ranot da bide kompletiran i da sodrzi komplet sekoja maka i resenie za sekoj problem sto go zasegaa covekot.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 21:19
Forumot pravi lugeto da bidat losi...
najcesto se isprovocirani no sepak toa ne e opravduvanje za nekoi zborovi....

Covekot ke se kae za nekoi raboti vo zivotot, koi nema da moze da gi promeni, kako sto e na primer, kazaniot zbor.
Marija M. navisitna sum iznenaden od tvoite postovi. NAVISTNA. Se kaam sto ostanav na forumov, mozebi ke bese podobro da se otkazav togas koga namerava, bidejki togas te zapoznav....
Vistinska i dobra hristijanka....
Primer za mnogu drugi tuka na forumov, i voopsto.
No od ovie tvoi postovi, DLABOKO SUM NAVREDENA....
Gi povredi nasite verski cuvstva.....
Mozebi ke negiras, no jas sepak ako jas toa go velam, i so ogled deka se raboti za MOITE cuvstva, sepak mozam da prepoznaam koga se povredeni.
Tvoite postovi ne se prozivo od nepoznavanjeto na islamot, bidejki predhodno imase prekrasni postovi....
No sega.........
Vo tvoite postovi mozam da prepoznaam omaraza kon islamot.....
Ne e toj upateno kon nekoi celonovi na forumot.....
Tvoite postovi se upateni kon muslimanite........
Sekogas na forumov sum imala korekten odnos kon hristijanstvoto, nikogas ne sum ni navleguvala na tie temi....
Znaci ti se bila navredena samo od eden ili dvajca clenovi na forumov......a ne od site muslimani ili od islamot.........

se nadevam deka se ke se sredi, no za zal kazanite zborovi ostanuvaat, navistina me povredi....
Pozz
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.