IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Библијата - лектира ???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Библијата - лектира ???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
Автор
Порака
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 15:59
Али баба и 40-те разбојници ќе ја обраБОТУВАМ КАКО лектира само не библијата нееееееее
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:06
Originally posted by NiNa1 NiNa1 напиша:

и она сум ја читала


А ВОЛШЕБНОТО САМАРЧЕ?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:08
лелелел бе сите сум ги читала од прво до четвто
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:16
Originally posted by NiNa1 NiNa1 напиша:

лелелел бе сите сум ги читала од прво до четвто

aj raskazi gi....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:21
Koja sakas?
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:22
Originally posted by NiNa1 NiNa1 напиша:

Koja sakas?

А,БИБЛИЈАТА СИ ЈА ЧИТАЛА?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:27
Originally posted by NiNa1 NiNa1 напиша:

Koja sakas?

Kasni Porasni...(ona e prvata kniga koja sto sum ja procital)...ama sum ja zaboravil...bilo e toa pred dobri 17 godini
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 16:34
nema shansi za biblijata
 
a kasni porasni se pesni4ki, oni ne se raskazhuvet
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:24
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

sepak koj sakal da ja obrabotuva BIBLIJATA..bar denes za toa ima milion nacini kade i kako da go napravi toa...plus za razabotka na tolku golemo delo kako BIBLIJATA e potebno e poveke od 1-2 nedeli koku sto e razrabotuvaat lektirite...
..namesto toa zar ne bi bilo podobro da go razrabotivaat DZORDZ ORVEL..HERMAN HESSE..UMBRTO EKO..ORHAN PAMUK..KASTANEDA..MILAN KUNDERA....plus decata od drugite nacionalnosti ne bi se osekale nezgodno
...em volkot sit em ovcite na broj

NiNa1..prvo da te a vtoro da te prasam ja imase za lektira..MILOSIJA...DECATA OD NASATA ULICA...nesto poprikladno za tvojata vozrast?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 17:26
макијавели,... милосија се чита во 8мо,... кај може нина да ја разбере ???
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 18:09
mamamd..povtorno procitaj go postot i objasni mi go slednovo...kako moze nekoj profesor/ka koi sto zavrsil pred 1990 god..koga MARKSIZMOT bese glaven predmet a ne bilo kakov religiozen prdmet...SEGA DA SE VPUSTA VO RAZRABOTKA NA BIBLIJATA SO SVOITE UCENICI..(KOJA ZA MENE E KAPITALNO DELO) I NE MOZE OD DENES ZA UTRE DA PROCITA VAMU-TAMU NESTO I DA BIDE SPREMEN DA IM ODGOVORI NA SITE PRASANJA NA UCENICITE??..
------------------------------------------------------------------------------------------------
Eeeeeej Makijaveli...aj zar treba sega   da se vregame...za godinite...vregaj do 23:59 min, pa posle pobaraj procka i jas ke ti prostam i taka denes e Procka. Da te prasham zoshto mislish ti deka nie shto polagavme marksizam...navistina sme tolku verski zatucani. Dali zanesh ti deka nie bevme em komunisti, em marksisti, em site verski praznici si gi teravme...Veligden krshevme jajca,na Kolede palevme ogan i sobiravme pari, na Procka se maskiravme vo babicki, doktori... na Bajram jadevme najubava baklava... A biblijata ne se cita samo  kako verska kniga...Eve ke ti kazam zoshto jas padnav prviot pat na ispit po detska literatura. Profesorot me prasha shto mi ostavi vpecatokvo Selska buna...Jas mu odgovoriv-siluvanjeto na Jana...on mene...vie toa so decata ke razrabotuvate...jas nego...vie ne me prashavte za decata... on mene 5 i dogledanje do drugata sesija.
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 20:13
Библијата се обработува по предметот веронаука. А лектири си се друго нешто.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 20:51
А ШТО Е ТОА „ДРУГО НЕШТО“?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 21:17
Зошто толку револт спрема библијата во средно?Oбјаснето е како се обработува.Зар подобар е предметот веронаука како задолжителен или изборен во основното образование?

Изменето од star - 09.Март.2008 во 21:49
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.