IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Гафур Адили и АНА оперативци на ЦИА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гафур Адили и АНА оперативци на ЦИА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 13:56
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

latas


Неоник..
Тоа е сопственикот на Вечер

Само гледам нешто цело време ми постираш текстови од Вечер....да не си ти пионче на Латас???
А Латас кога веќе дал наредба да се напише ова, можел барем, да го постира документот, наредбата, мапата на ЦИА...и.т.н.
Каде е, го нема....документот, изгледа испарил
"Се прават анализи на документот да видиме дали е исправен"
Хахахах, уште ве лажат како мали деца.....
Па он првин треба да утврди дали документот е вистинит, па после да пишува вакви лајнарии по весников негов..
Болен е Латас, дефинитивно........него ајде сега да провериме, дали Латас земал потпишан чек од Ѕинго на Бихаќка ББ може???

Изменето од Vladimir88 - 04.Март.2008 во 14:06
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 14:48
a vaa budala збунетост збунетост збунетост збунетост
 
И признавање и демаркација - сега!

Бранко ГЕРОСКИ

 

Македонија и Косово немаат суштински проблеми поврзани со меѓусебната граница. Не постојат отворени територијални прашања, туку секојдневни грижи на луѓето што живеат од обете страни на с* уште замислената гранична линија, проблеми што можат да се решат со малку добра волја на обете страни. Демаркацијата е техничко, а не политичко прашање.

Токму затоа мислам дека на водствата на двете пријателски земји, кои имаат и евроатлантски аспирации, не им лични инфантилно да се уценуваат, како сега. Нема причина поради која Македонија мора да се воздржува да го признае независно Косово, како што нема разумно оправдување Приштина да ја одлага демаркацијата според планот на Ахтисари.

Се бара јунак прв да подаде рака.

Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 14:53
[QUOTE=miroslav_g8] a vaa budala збунетост збунетост збунетост збунетост

И признавање и демаркација - сега! Бранко ГЕРОСКИ
Македонија и Косово немаат суштински проблеми поврзани со меѓусебната граница. Не постојат отворени територијални прашања, туку секојдневни грижи на луѓето што живеат од обете страни на с* уште замислената гранична линија, проблеми што можат да се решат со малку добра волја на обете страни. Демаркацијата е техничко, а не политичко прашање. Токму затоа мислам дека на водствата на двете пријателски земји, кои имаат и евроатлантски аспирации, не им лични инфантилно да се уценуваат, како сега. Нема причина поради која Македонија мора да се воздржува да го признае независно Косово, како што нема разумно оправдување Приштина да ја одлага демаркацијата според планот на Ахтисари.
Се бара јунак прв да подаде рака.


Офф мори мајко......
Него ајде да го поздравам со една песна од Косова естрада...

"Рокам, мандолина, рокам саксофооон, мешам мешаљица, бацам шљак бетон....
Рокам мандолина, рокам саксофоон, мешам мешаљица, бацам шљак бетоон,...Ја сам ис Пришчин, возим љимузииин, диже се прашииин, п**ка материиин, ја сам ис Пришчиииин возим љимузииин, диже се прашииин, п**ка материиин"Изменето од moira - 04.Март.2008 во 15:07
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:01
mislis li deka i toj e na platniot spisok za razbivanje na se sto e MAkedonsko збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:07
Сите телевизии се партиски определени......
А скоро сите новинари се исто така партиски определени..
Ако не си приметил, во државава оди се партиски, ако имаш книшка, добиваш вработување, ако немаш јадеш стапот......
Понекогаш ги разбирам некои луѓе што вадат партиски книшки.....
Кога ќе ми кажат на пример за да најдат работа.....нема тоа е тоа....за такви работи ние сме посрана држава....

Сакал, нејќел, мораш........

Ама искрено речено, новинариве не треба да имаат партиски книшки, тоа е ептен срамота..

Јас разбирам да имаш партиска книшка ,ама да бидеш неутрален...еве пример си ја извадил таа книшка за да добиеш вработување, ..........да не јадеш трици, да не переш мозок......

Да имаш муда да ја критикуваш и својата партија на пример ако направат грешка, ама кај нас тоа го нема за жал...

Изменето од Vladimir88 - 04.Март.2008 во 15:16
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:08
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Неоник, дали ти знаеш чив весник е Вечер???

 Pojma nemam ama znam deka tamu e urednik "politickata k*rva" Latas...


Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:09
Originally posted by Neonic Neonic напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Неоник, дали ти знаеш чив весник е Вечер???
Pojma nemam ama znam deka tamu e urednik "politickata k*rva" Latas...


На Латас е синко

Главен уредник, Ха
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:10
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

latas


Неоник..
Тоа е сопственикот на Вечер

Само гледам нешто цело време ми постираш текстови од Вечер....да не си ти пионче на Латас???
А Латас кога веќе дал наредба да се напише ова, можел барем, да го постира документот, наредбата, мапата на ЦИА...и.т.н.
Каде е, го нема....документот, изгледа испарил
"Се прават анализи на документот да видиме дали е исправен"
Хахахах, уште ве лажат како мали деца.....
Па он првин треба да утврди дали документот е вистинит, па после да пишува вакви лајнарии по весников негов..
Болен е Латас, дефинитивно........него ајде сега да провериме, дали Латас земал потпишан чек од Ѕинго на Бихаќка ББ може???

 Gresis, jas gi citam site Makedonski online izdanija,i go postiram tuka ona "najinteresnoto" za diskusija.
 Kako sto gledas, prvo ja postirav temata, a potoa vo tretiot post, ja narekov deka e GRUB FALSIFIKAT.
 Kako mozes da reces deka jas imam nesto so Latas???Kako go zakluci toa?
 Sigurno Latas me pratil da napisam deka VESNIKOT mu e ZOLT PECAT, za "wiping ass"газење%20од%20смеење
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:12
Originally posted by Neonic Neonic напиша:


Po kratkotrajno analiziranje na foto-dokumentot na Adili zakluciv deka ova e edna LOSO NAPRAVENA FOTOMONTAZA, od strana na nekoj segadzija vo Srbija. Na linkot "dokument" Makedonija e napisana kako "Maceonia" A na toa koj mu e prepostaven na Adili, stoi izvesen John Smith, t.e prvoto ime koe stoi kako "example"-primer koga covek instalira Windows XP, ili Windows Vista газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење Ovie od Vecer, stanaa ZOLT PECAT, veke nema da gubam vreme citajki gi nivnite trac statii голема%20насмевка P.S A koj e John L. Smith??? Povelete: http://en.wikipedia.org/wiki/John_L._Smith


Аааа во право си..
Се извинувам, еве го постот твој.
Не сум го приметил.....тоа е тоаИзменето од Vladimir88 - 04.Март.2008 во 15:12
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:13
vo makedonija a i na balkanot voopsto site vesnici se tokmu za toa голема%20насмевка
 "wiping ass"газење%20од%20смеење .... da ne slucajno se samofinansiraat od prodazba i oglasi газење%20од%20смеење , osobeno nasive , domasnite dnevni izdanija газење%20од%20смеење ... koga nekoj bi napravil finansiska kontrola , bi dosol do zaklucok deka pari idat ama od kade ne se znae газење%20од%20смеење
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:16
Nema problem, javno bi se sramel ako dozvolam nekoj kako Latas so rudimentirani mozokni kjelii,za dostoinstvo i cuvstvo za pripadnost,da pretstavuva del od moite ideologii...
 Toa bi bilo pogubno i sramno, ne samo za mene, tuku i za site koi smetaat deka Latas e covek. Toj e k*rva koj se dava za pari, toa veke go objasniv vo temata posvetena licno nemu.намигнување
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:22
ma nema toj MUKAголема%20насмевка se plase li bunar od kofa ? NE ... taka i ON nema gajle od prazni razgovori na negova smetka лутина лутина лутина ROSPIJA EDNA лутина лутина лутина
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:25
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ma nema toj MUKAголема%20насмевка se plase li bunar od kofa ? NE ... taka i ON nema gajle od prazni razgovori na negova smetka лутина лутина лутина ROSPIJA EDNA лутина лутина лутинаАбе еве и да има партиска книшка на пример.....
Ако е прав новинар, кога ќе згреши и неговата партија на пример, и за неа да јаде трици бе......направила грешка, јадел трици за нив, имал право што јадел трици......

Тоа кај нас го нема, во нашето новинарство...
Реков погоре и ќе кажам уште еднаш..
Ако немаш книшка, немаш пари, и немаш вработување...
Ако имаш книшка, а јадеш трици и за сопствената партија....одиш јабана......значи тоа е тоа.....

Во нашава држава, се оди партиски, и вработувањето оди партиски, ако имаш книшка, на некоја партија, ќе најдеш за брзо време работа....ако немаш ќе чекаш со месеци за работа...

Некои луѓе и ги разбирам на пример што вадат книшки, не оти што сакаат туку се приморани...таков е системот во државава наша, ГЛУП!!

Изменето од Vladimir88 - 04.Март.2008 во 15:26
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:37
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

samo edna rabota vo vrska so tebe , averoes , me buni збунетост ... fakt e deka si makedonski musliman ( torbesh ) голема%20насмевка od kade ti pogolem albanec i od samiot leka zoglu збунетост збунетост збунетост
Sigurno sime pomesal no nekoj drug clen na Forumot ... ,jas ne se ograduvam od mojot identitet ,ne jas ne sum Makedonec Musliman ili "Torbes" ,jas sum Albanec i kako takov se deklariram ,sigurno si me pomesal so nekoj drug na Forumot ... porano  bev so Nick-name Ibn Khaldun sega Averoes i kako takov sekogas sum gi branel moite Pro-Albanski stavovi bidejki jas sum Albanec.
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.