IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Династија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Династија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:07
чекајте да ја прашам мајка ми,... случајно и она да не гледала династија.... кога требало јас да идам на светов,.... мислам знам дека ја гледале,... ама сваки случај
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 22:50

Мора да признаам дека не ја гледав. Иако бев дете, бев еден од ретките што не ја гледаат и сите ми се чудеа (сигурно мислеле дека нешто не е во ред со мене ). Еднаш кога бевме на летување во Охрид, се сеќавам дека телевизирот во салата на хотелот беше вклучен и кога почна серијата мислам дека цел хотел се собра пред телевизирот, а децата на купче клекнаа под телевизор, гледаа со отворени усти и коментираа - "еве ја Кристл, еве ја Алексис, еве го Блејк" - а мене ми беше криво што не остана никој со кого можам да си играм и се чудев, си викав - "што им е на овие бе?" Тогаш татко ми дојде до мене и ме рече: "Добро бе како можеш да бидеш толку незаинтересиран. Глеј ги другиве деца, се знаат!" (А иначе и он не ја гледаше, ама изгледа му било криво што делувам незаинтересирано). И мене ми падна малце , ама си продолжив по свое!
   
Кон врв
ванчо-2006 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ванчо-2006 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:05
Не си пропуштил ништо интересно.Во стилот на актуелните латино-американски сапуници:тој со неа,таа со друг,се женат,се разведуваат...и така во недоглед
СЕГА ЗНАМ ДЕКА НИШТО НЕ ЗНАМ
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:09
ama i dvajca pederi........................za se, da bide kako sto treba!голема%20насмевка
You live only ONCE!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:11
Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

ama i dvajca pederi........................za se, da bide kako sto treba!голема%20насмевка
BEZ PEDERI NISTO
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:21
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

ama i dvajca pederi........................za se, da bide kako sto treba!голема%20насмевка
BEZ PEDERI NISTO
Да, без нив никогаш ништо не можело да биде . Одсекогаш ги имало и ќе ги има.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 01:28
Најдобар од Династија
 
Декс Декстер.
 
 
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 10:34
A, i Semi Joe ne beshe "losha", odlichno znaeshe da im gi zamrsi koncite!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 11:20
A dali ste znaele deka;
 
Catherine Oxenberg (Serbian Cyrillic: Катарина Оксенберг) (born September 22, 1961 in New York City) is a member of the Serbian-Yugoslavian Karađorđević dynasty and an American actress and best known for her performance as Amanda Carrington on the 1980s American prime time soap opera Dynasty.
 
Ni jas ova ne go znaev, do pred nekoj den, koga Boogie go provali na edna od temite za istorija.  Se изненадување koga vidov za prv pat.  голема%20насмевка
 
 
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 11:32
Originally posted by borec borec напиша:

A dali ste znaele deka;
 
Catherine Oxenberg (Serbian Cyrillic: Катарина Оксенберг) (born September 22, 1961 in New York City) is a member of the Serbian-Yugoslavian Karađorđević dynasty and an American actress and best known for her performance as Amanda Carrington on the 1980s American prime time soap opera Dynasty.
 
Ni jas ova ne go znaev, do pred nekoj den, koga Boogie go provali na edna od temite za istorija.  Se изненадување koga vidov za prv pat.  голема%20насмевка
 
 


Da,Catherine Oxenberg e kerka na srpskata princeza Jelisaveta Karadjordjevic.....

                                                       





Изменето од mamma - 03.Март.2008 во 11:36

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 11:38

Stvarno e interesno....a plus toa i ja pogodile ulogata.  намигнување

Dobro sega "Dinastija" ne beshe kralstvo, megutoa beshe BURZHOAZIJA.
 
 
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 11:46
Catherine Oxenberg

Catherine%20OxenbergBorn: 22-Sep-1961
Birthplace: New York City

Gender: Female
Race or Ethnicity: White
Sexual orientation: Straight
Occupation: Actor

Nationality: United States
Executive summary: Amanda Carrington on Dynasty

Father: Howard Oxenberg
Mother: Princess Elizabeth of Yugoslavia
Sister: Christina Oxenberg (novelist, b. 1962)
Brother: Nicholas Balfour (b. 1970)
Daughter: India Riven Oxenberg (b. 7-Jun-1991)
Boyfriend: John Kerry (US Senator, dated 1989)
Husband: Robert Evans (film producer, m. 12-Jul-1998, div. 21-Jul-1998)
Husband: Casper Van Dien (actor, m. 8-May-1999, two children)
Daughter: Maya Van Dien (b. 20-Sep-2001)
Daughter: Celeste Van Dien (b. 3-Oct-2003)

  
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 15:44
Во отсуство на развиена гледачка критика и чувство за естетика, Династија била опиум за широките народни маси. Во денешни услови би била телевизиско ѓубре, наместо култна серија.

Изменето од Quentin - 03.Март.2008 во 15:45
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 21:59
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Во отсуство на развиена гледачка критика и чувство за естетика, Династија била опиум за широките народни маси. Во денешни услови би била телевизиско ѓубре, наместо култна серија.


taka e.

isto ko kasandra sho ja zjapaa site a ne vredi za nishto, ama ne videle lugeto, pa interesno im bilo...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.