IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Биста на Александров во Велес???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Биста на Александров во Велес???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Биста на Александров во Велес???
    Испратена: 01.Март.2008 во 20:49
Дечкото шо е  негова куќата и татар со тапија се вика Драги Каров,изгледа му набиле комплекс кога му се обракале со ...драги ,Драги к*ров.... ....
Они се двајца браќа т.н.Каровци,и се лихвари и куќата "нагалено" ја викаме у Велес Бугарска Амбасада.Ама со овоа ја претера .Се спремаат за утре у дворот има луѓе а бистата ако не ја урне Аце Коцевски.
А за дечкото Каракачанов.......Мајка му е македонка од Егејска Македонија,и со бегалците бега и се мажи за велешанец ...му го заборавив името.забременува и многу лае,те она била имотна де ова де она...и чича и удрил клоците и она бега у Благоевград и таму го раѓа  Каракачанов,кој се задоил со врховистичка пропаганда и кажувањата од мајка му дека они се бугари(намерно со мало б)а Македонци нели не постојат,гнасата гнасосана напредува у тоа ВМРО-то нивното.Јас лично контактирам со негови роднини и кажуваат дека ова е чиста вистина,ама некои веќе си аплицираа за б`лгарски пасоши!?!?!?!Зошто бе луѓе???


Изменето од bojan81 - 02.Март.2008 во 16:26
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 19:09
g-ne karov vie imate problem so samiot sebe da imate problem vo makedonija odamna ke bevte zaminati vo vasata rodna tatkovina bugarija kako sto se isselija makedoncite od aracinovo primerako vi e tolku tesko ovde
VRATITE KON BUGARIJA VI SE SIROKO OTVORENI I SO KILIM KE VE ISPRATIME ZAEDNO SO KANZUROV KOJ SE SKOLUVASE SO PARITE NA MAKEDONIJA A NE NA BUGARIJA
OD GADOVI BUGARSKO -NACIONALISTICKI KAKO VAS NI E PREKU GLAVA
A AKO STE ZA OVAA ZEMJA VO KOJA ZIVEETE KE GI CESTVUVATE MAKEDONCITE I KE LOBIRATE VO VASATA VI ZEMJA BUGARIJA ZA ZERMJATA VO KOJA ZIVEETE DA JA PRIZNAAT I DA ZASTANAT NA NASA ODNOSNO VASA VO KOJA ZIVEETE
A OD TOA STO STE UGNETEN OVDE OD MAKEDONCITE IMATE VISOKOKATNICA VO CENTAROT NA VELES NELI?
ILI ZATOA STO STE UGNETUVAN OD NAS MAKEDONCITE IMATE PRAVO DA ZASTANETE JAVNO PRED MAKEDONCITE I DA IM KAZETE DEKA ZEMJATA NA KOJA ZIVEETE E BUGARSKA?
ISTO TAKA I NASITE MAKEDONCI VO GRCIJA,BUGARIJA IMAAT PRAVO DA SE DEKLARIRAAT KAKO MAKEDONCITE KAKO VIE OVDE?
TAKVI KAKO VAS VO MAKEDONIJA I NE NI TREBAAT...
SLOBODNO ZAMINETE OD LADE STO POTEKNUVAL VASIOT DEDO,I SKOLUVAJTEGI VASITE DECA VO VASATA TATKOVINA OD TAKVI KAKO VAS NASITE DECA MESTO NEMAAT NA FAKULTETITE
BUGARSKI SOFINISTU
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 19:17
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

g-ne karov vie imate problem so samiot sebe da imate problem vo makedonija odamna ke bevte zaminati vo vasata rodna tatkovina bugarija kako sto se isselija makedoncite od aracinovo primerako vi e tolku tesko ovde
VRATITE KON BUGARIJA VI SE SIROKO OTVORENI I SO KILIM KE VE ISPRATIME ZAEDNO SO KANZUROV KOJ SE SKOLUVASE SO PARITE NA MAKEDONIJA A NE NA BUGARIJA
OD GADOVI BUGARSKO -NACIONALISTICKI KAKO VAS NI E PREKU GLAVA
A AKO STE ZA OVAA ZEMJA VO KOJA ZIVEETE KE GI CESTVUVATE MAKEDONCITE I KE LOBIRATE VO VASATA VI ZEMJA BUGARIJA ZA ZERMJATA VO KOJA ZIVEETE DA JA PRIZNAAT I DA ZASTANAT NA NASA ODNOSNO VASA VO KOJA ZIVEETE
A OD TOA STO STE UGNETEN OVDE OD MAKEDONCITE IMATE VISOKOKATNICA VO CENTAROT NA VELES NELI?
ILI ZATOA STO STE UGNETUVAN OD NAS MAKEDONCITE IMATE PRAVO DA ZASTANETE JAVNO PRED MAKEDONCITE I DA IM KAZETE DEKA ZEMJATA NA KOJA ZIVEETE E BUGARSKA?
ISTO TAKA I NASITE MAKEDONCI VO GRCIJA,BUGARIJA IMAAT PRAVO DA SE DEKLARIRAAT KAKO MAKEDONCITE KAKO VIE OVDE?
TAKVI KAKO VAS VO MAKEDONIJA I NE NI TREBAAT...
SLOBODNO ZAMINETE OD LADE STO POTEKNUVAL VASIOT DEDO,I SKOLUVAJTEGI VASITE DECA VO VASATA TATKOVINA OD TAKVI KAKO VAS NASITE DECA MESTO NEMAAT NA FAKULTETITE
BUGARSKI SOFINISTU

PATEM AKO VEKE ZIVEETE I SAKATE DA ZIVEETE OVDE KE GI POCITUVATE MAKEDONSKIOT USTAV I ZAKON
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1686
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 19:24
Veter vo Magla
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 20:27
ma edno nesto ne mi e jasno збунетост збунетост збунетост koga velat deka medju prvite ne priznale pod ustavnoto ime .... vo red ...  za toa blagodaram ... no , kako e mozno , da priznaes nekoja zemja a da " zaboravis " da go priznaes a i postojano da go negiras postoenjeto na narodot koj zivee vo taa zemja збунетост збунетост ... toa e malku zbunuvacki i zacuduvacki , neli збунетостili , nekoj se pravi lud ili e navistina takov збунетост ....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 20:30
sekoj ima pravo vo svojot dvor da si stavi kip kakov saka

nikoj nema pravo da pravi manifestacii i vo sopstveniot dvor bez odobrenije na vlasta- koja mora da mu go izdade odobrenijeto ako ne predizvikuva omraza ili e protiv ustavno ureduvanje na bilo koja drzavaИзменето од anakin - 02.Март.2008 во 20:32
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 20:41
Originally posted by anakin anakin напиша:

sekoj ima pravo vo svojot dvor da si stavi kip kakov saka

nikoj nema pravo da pravi manifestacii i vo sopstveniot dvor bez odobrenije na vlasta- koja mora da mu go izdade odobrenijeto ako ne predizvikuva omraza ili e protiv ustavno ureduvanje na bilo koja drzavaАко се е така како што ти велиш почитуван колега..те прашувам:
Зашто градоначалникот на Велес..се вади со изговори за некакви ВИКЕНД забрани за рушење..
Особено ако тоа е квалификувано како предизвикување на меѓунационална омраза...!!!????.
збунетостлутина
лутина
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:00
Ајде, ајде следниот пат нека подигне биста на Иван Михајлов кај него во кујна..
Или пак може на оџак да стави биста на Аспарух....
Како и да е бистата во понеделник ќе ја снема од тоа место....
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:08
ne e rabotata vo toa dali ce e ima ili ne изненадување .... rabotata e deka nekoj saka da pokaze deka moze koga saka i sto saka da pravi ... nepocituvanje na pravnata drzava .... dokolku postoi nesto takvo osven na hartija .... znaci , vo skoro vreme , sledejci go ovoj primer , niz nasava drzava niz razni bavci , oranici i dvorista ce niknuvaat bisti i kipovi голема%20насмевка blaze si im na akademskite vajari голема%20насмевка .... ima da pljustat bisti od sekakov vid , forma , golemina i razno - razni heroi i junaci газење%20од%20смеење .... od bugarski i srpski cetnici do balisti od postara i ponova istorija газење%20од%20смеење .... zamislete go samo pelagoniskoto pole ... dusu dalo za takva namena газење%20од%20смеење ... pa posle nekolku vekovi , idnite pokolenija ce vadat i prodavaat na razni aukcii po belion svet .... ima nasledstvo da im ostavime , boli glavaгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење ce se tepaat koj kakva bista pred idnite vladini zgradi da postavi ... od solana , ahmeti , draza , vanco mihajlov , ali ahmeti , secerinska , buckoski , ljuBco " vojvoda " i t.n ... GVueski , nego ne smeam da go zaboravam газење%20од%20смеење kakva nafta , kakov priroden gas kakvi prirodni resursi ili tehnoloski pronajdoci .... arheologijata e idnina газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:16
eve za pocetok , jas razmisluvam za bista na dzingo газење%20од%20смеење vo vid na mumija ... ili stojan andov газење%20од%20смеење se mumificiraa vo parlamenton sto ce imaat problem koga ce treba da se menuvaat stolicite tamu голема%20насмевка srasnati im se so gazistata газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 22:24
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

g-ne karov vie imate problem so samiot sebe da imate problem vo makedonija odamna ke bevte zaminati vo vasata rodna tatkovina bugarija kako sto se isselija makedoncite od aracinovo primerako vi e tolku tesko ovde
VRATITE KON BUGARIJA VI SE SIROKO OTVORENI I SO KILIM KE VE ISPRATIME ZAEDNO SO KANZUROV KOJ SE SKOLUVASE SO PARITE NA MAKEDONIJA A NE NA BUGARIJA
OD GADOVI BUGARSKO -NACIONALISTICKI KAKO VAS NI E PREKU GLAVA
A AKO STE ZA OVAA ZEMJA VO KOJA ZIVEETE KE GI CESTVUVATE MAKEDONCITE I KE LOBIRATE VO VASATA VI ZEMJA BUGARIJA ZA ZERMJATA VO KOJA ZIVEETE DA JA PRIZNAAT I DA ZASTANAT NA NASA ODNOSNO VASA VO KOJA ZIVEETE
A OD TOA STO STE UGNETEN OVDE OD MAKEDONCITE IMATE VISOKOKATNICA VO CENTAROT NA VELES NELI?
ILI ZATOA STO STE UGNETUVAN OD NAS MAKEDONCITE IMATE PRAVO DA ZASTANETE JAVNO PRED MAKEDONCITE I DA IM KAZETE DEKA ZEMJATA NA KOJA ZIVEETE E BUGARSKA?
ISTO TAKA I NASITE MAKEDONCI VO GRCIJA,BUGARIJA IMAAT PRAVO DA SE DEKLARIRAAT KAKO MAKEDONCITE KAKO VIE OVDE?
TAKVI KAKO VAS VO MAKEDONIJA I NE NI TREBAAT...
SLOBODNO ZAMINETE OD LADE STO POTEKNUVAL VASIOT DEDO,I SKOLUVAJTEGI VASITE DECA VO VASATA TATKOVINA OD TAKVI KAKO VAS NASITE DECA MESTO NEMAAT NA FAKULTETITE
BUGARSKI SOFINISTU

PATEM AKO VEKE ZIVEETE I SAKATE DA ZIVEETE OVDE KE GI POCITUVATE MAKEDONSKIOT USTAV I ZAKON

SEGA NA TOA KAPIJATA NEKA GO STAVI I TODOR ZIVKOV AKO E NEGOV DVOR PA MARA BUNEVA OD DRUGATA STRANA ILI NEKA GI NACRTA NA KAPIJATA
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 22:43
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

g-ne karov vie imate problem so samiot sebe da imate problem vo makedonija odamna ke bevte zaminati vo vasata rodna tatkovina bugarija kako sto se isselija makedoncite od aracinovo primerako vi e tolku tesko ovde
VRATITE KON BUGARIJA VI SE SIROKO OTVORENI I SO KILIM KE VE ISPRATIME ZAEDNO SO KANZUROV KOJ SE SKOLUVASE SO PARITE NA MAKEDONIJA A NE NA BUGARIJA
OD GADOVI BUGARSKO -NACIONALISTICKI KAKO VAS NI E PREKU GLAVA
A AKO STE ZA OVAA ZEMJA VO KOJA ZIVEETE KE GI CESTVUVATE MAKEDONCITE I KE LOBIRATE VO VASATA VI ZEMJA BUGARIJA ZA ZERMJATA VO KOJA ZIVEETE DA JA PRIZNAAT I DA ZASTANAT NA NASA ODNOSNO VASA VO KOJA ZIVEETE
A OD TOA STO STE UGNETEN OVDE OD MAKEDONCITE IMATE VISOKOKATNICA VO CENTAROT NA VELES NELI?
ILI ZATOA STO STE UGNETUVAN OD NAS MAKEDONCITE IMATE PRAVO DA ZASTANETE JAVNO PRED MAKEDONCITE I DA IM KAZETE DEKA ZEMJATA NA KOJA ZIVEETE E BUGARSKA?
ISTO TAKA I NASITE MAKEDONCI VO GRCIJA,BUGARIJA IMAAT PRAVO DA SE DEKLARIRAAT KAKO MAKEDONCITE KAKO VIE OVDE?
TAKVI KAKO VAS VO MAKEDONIJA I NE NI TREBAAT...
SLOBODNO ZAMINETE OD LADE STO POTEKNUVAL VASIOT DEDO,I SKOLUVAJTEGI VASITE DECA VO VASATA TATKOVINA OD TAKVI KAKO VAS NASITE DECA MESTO NEMAAT NA FAKULTETITE
BUGARSKI SOFINISTU

PATEM AKO VEKE ZIVEETE I SAKATE DA ZIVEETE OVDE KE GI POCITUVATE MAKEDONSKIOT USTAV I ZAKON

Жално е што во ВЕЛЕС има само 22- фамилии кои се велешани, останатите како КАРОВ се дошљаци, и тие сега се македонци ли издаици на родот македонски. А, Велес денес има 90.000 жители.
БУНТОВНИОТ ВЕЛЕС  за миг ќе го реши проблемо со тие ЕКСТРЕМИСТИ.
БАРАМ ПО ХИТНО ДА СЕ СОБИРААТ ПОТПИСИ ЗА ПРОТЕРУВАЊЕ  И ПРОГЛАСДУВАЊЕ НА НЕПОЖЕЛНА ОСОБА (ПНГ) КАРОВ И НЕГОВОТО СМЕЈСТВО.
ако беа умни вовремето на СФРЈ немаше да се самоубниваат.
Што направи екстремниот железничар Живко Каров во 1983 година кога се сукоби самиот со себе.
Ништо повеке до симулиран обид за само убиство.
ЈКтва е тогашната УДБ која не го стави на третман. Потоа сепојави иЗоран Китев, и тој требаше да биде на третман. Семејството Чушкови на чело со екстремниот Гоце, и кој ли уште НЕ кои денес работат на Бугарскиот елемент во Македонија.
Каде е Георги Трендафилов да даде објаснување за настаните денешни во Велес, нели тој евелешкиот и македонскиот војвода????????????
Брука македонска.................
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 23:55
Луѓе иста е прикаската само друри ја раскажуваат.И во Велес осамна биста на Александров и демек градоначалникот бил во фатен во бирократса стапица затоа што НЕ СЕ РУШЕЛО ВО САБОТА И НЕДЕЛА?!?!?!?!?
Абе нека не се вадат на некоја бирократска пречка,затоа што ОНИ се таа бирократија !!!Бујрум сруши го па нека се жалат тие што се оштетени.А новинари ли се новинари пресрекни се само што го држат микрофонот пред умоболниот Каракачанов!!!Абе ако му дозволиле да дојде,дошол не го есапи со некое бедно интервју,сите тие квазиновинари се исти,иста приказна со Вранишковски,Ахмети...Од Татарија дошол автобус со знамиња на ВМРО-БНД и ги веат сред Велес едни вошкари татарскиа нашиве новинари околу нив кокетираат.Нема да го раздени овој споменик,нема да дочека Аце и неговата тендерска фирма за рушење да го срушат....
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
дуле Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 973
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај дуле Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2008 во 06:58
http://www.youtube.com/watch?v=Yq4GMl1j5zg
http://www.youtube.com/watch?v=asfECArihA4

Зошто се срамите од Тодор Александров?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.