IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Во Центар
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Центар

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 14:35
Originally posted by harp13 harp13 напиша:

NAJ OTKACENA POLITCKA EMISIJA SO NAJOTKACENIOT NOVINAR NA SITE VREMINJA VASKO EFTOV.STO VIE MISLITE?



Емисијата си е на место. Ако некој се препознава во неа и е засегнат тоа е сосема друга работа.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2008 во 22:04
emisijata vo globala e dobra tretira odlicni temi toa i e najgolem plus a za vasko eftov imam zammerka bidejki ne im dava na gostite da se iskazat i cesto zavzima strani
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 15:17
за несреќа погледав малку од емисијава, што ми требаше.
убаво велат, среќен е оној кој не знае.
вакво нешто оддамна не сум видела.
јас му пишував мејлови на Роберт Поповски за критицизмот, наметнувањето ставови, прекинувањето на сред реченица, ама овој не сум го видела.
Значи имаме и ваков лик на тв.
Уште он ни фалеше.
Овој треба да се пријави за психолошка тортура, која нема ни новинарска основа, значи не е ни критички офанзивен новинарски стил, туку е невоспитаност, емисија без концепт, поточно се вклопува само во една рамка: правам што и како сакам бидејќи јас сум најдобар и најдобро знам, и не размислувам, ’’јас сум во центарот на светот’’ а гостите се тука да го потвдрат тоа..и не ме интересира што они имаат да кажат. Тука изгледа ептен се вклопува во нашава шема на водачи на државава.


Изменето од Kali - 14.Декември.2009 во 15:17
Кон врв
MaRgRini Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MaRgRini Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 16:36
Se soglasuvam so Kali
Кон врв
johnnie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај johnnie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 20:36


Не е откачен.... Ефтов е цар... и вистински македонец... Да се сите новинари како него, ќе ни процвета државава...

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2009 во 12:03
 
 
  Васко,  и неговата  Во Центар... уствари тој е центар во центарот,
  понекогаш, ништо не го разбирам од што брзо и неповрзано зборува.
  Да се сите новинари како него,  ништо нема да разбереме   плазење%20злонамерно
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2009 во 13:11
ајде пчелка.. добар е он...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
има мали проблеми со Каракачанов и Божидар Димитров ..., ама тоа до јазикот ќе да е... затоа не се разбираат...

леле како сум се смеел... кога почна да вика : Боженце... Боженце...газење%20од%20смеење
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2009 во 19:19
......bravo za Vasko sekoja cest..........
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 12:17
 
 
 
   Во неговите емисии не се води дијалог со соговорникот,
   туку само монолог, во кој Васко сам си збори и сам се слуша
   како што му одговара, така ги извртува работите...
 
    Навистина  браво за него... таков новинар, ретко се наоѓа   не%20зборувам
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 12:24
сигурно има добар грб...
за такви провокации летаат глави...
најверојатно е дел од некој “таен“ систем (структура)...

но понекогаш кажува нешто интересно и открива “јавни тајни“....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 12:31
 
 
  абе ајде молим те...  јавни тајни ... откриваат и многи други
  новинари, ама имаат повеќе култура, и почит кон соговорникот ...!!!
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 12:59
па затоа тој е дел од некои “тајни“ структури... ако нема “грб“... не си ја става попусто “главата во торба“...

затоа е крајно некултурен и арогантен... (демек гледајте ме и чудете се...)
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2009 во 21:09
Ne podnesuvam novinari od tipot na Eftov,krajno nekulturno od negova strana shto ne go islushuva i   postojano go seche  sogovornikot.
Se chudam kako voopshto prifakjaat da bidat negovi gosti.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
мачка Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај мачка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 02:44
Чак Норис може да каже цела реченица коа збори со Васко Ефтов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.