IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Во Центар
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Центар

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 22:21
VCERASNATA EMISIJA BESE DOBRA .....NOVINAROT VIDNO REVOLTIRAN,A I NIE GLEDACITE ISTO. ZALNO E DA SI JA GLEDAS ZEMJATA KAKO SAKAAT DA TI JA RASPARCAT SITE NASI " DOBRI" KOMSII, SO AMIN NA DEL  OD NARODOT.
E....NEMA DA IM DOZVOLIMEлутина
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
evrostil Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evrostil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 14:59
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

VCERASNATA EMISIJA BESE DOBRA .....NOVINAROT VIDNO REVOLTIRAN,A I NIE GLEDACITE ISTO. ZALNO E DA SI JA GLEDAS ZEMJATA KAKO SAKAAT DA TI JA RASPARCAT SITE NASI " DOBRI" KOMSII, SO AMIN NA DEL  OD NARODOT.E....NEMA DA IM DOZVOLIMEлутина
D|rugar zalosno sto taka mislis koga pola makedonija,mislam od makedonskata nacionalnost,stanaa blgari,a veruvam i tebe da ti se dade moznnosta,da imas 150 eu ,bi stanal od malo makedonec vo veliko blgarin,hehehe neli ??????
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 15:07
Originally posted by evrostil evrostil напиша:

Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

VCERASNATA EMISIJA BESE DOBRA .....NOVINAROT VIDNO REVOLTIRAN,A I NIE GLEDACITE ISTO. ZALNO E DA SI JA GLEDAS ZEMJATA KAKO SAKAAT DA TI JA RASPARCAT SITE NASI " DOBRI" KOMSII, SO AMIN NA DEL OD NARODOT.E....NEMA DA IM DOZVOLIMEлутина
D|rugar zalosno sto taka mislis koga pola makedonija,mislam od makedonskata nacionalnost,stanaa blgari,a veruvam i tebe da ti se dade moznnosta,da imas 150 eu ,bi stanal od malo makedonec vo veliko blgarin,hehehe neli ??????
NIKOGAS..AM BAS NIKOGAS NE BI STANAL BUGARIN...ZA NIEDNI PARI NA SVETOV...ZALAM..MOJATA MAKEDONSKA DNK NE SE KUPUVA NI SO EVRA NI SO FUNTI,A USTE POMALKU SO DOLARI
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 22:52
ЕМИСИИТЕ НА ВАСКО СЕ ГЛЕДАНИ, А ТЕМИТЕ ИНТЕРЕСНИ,НОВИНАРОТ- ДРЗОК ДО БЕЗОБРАЗИЕ, А ПОНЕКОГАШ И ЛУДО ХРАБАР... НО,НИТУ НАСТАВНИК НЕ ТРЕБА ДА ПОСТАВУВА ПРАШАЊА КОИ ПОЧНУВААТ СО :ДАЛИ... НА ТОЈ НАЧИН СЕ ДОБИВА ИЗНУДЕН ОДГОВОР И НА ЈАВНОСТА И СЕ НАМЕТНУВА СЕРВИРАНА ВИСТИНА...ПРОВИДНО.
ВАСКО ПО ПРИРОДА ЗБОРУВА БРЗО И РАСПОЛАГА СО НЕКОИ ИНФОРМАЦИИ, НО ЧЕСТО УПАЃА ВО ЗБОР...ТОА НЕ Е КУЛТУРНО, НЕ Е ПРОФЕСИОНАЛНО,НЕ Е НИ ДЕМОКРАТСКИ.ВАСКО ИМА И НЕПОЗНАВАЊА И ТОА ОГРОМНИ, АМА НАШЕТО НЕЗНАЕЊЕ Е ПОГОЛЕМО ОД НЕГОВОТО И ЗАТОА МУ ВЕРУВАМЕ.ВАСКО НЕ ОДГОВАРА НА ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 13:10
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

ЕМИСИИТЕ НА ВАСКО СЕ ГЛЕДАНИ, А ТЕМИТЕ ИНТЕРЕСНИ,НОВИНАРОТ- ДРЗОК ДО БЕЗОБРАЗИЕ, А ПОНЕКОГАШ И ЛУДО ХРАБАР... НО,НИТУ НАСТАВНИК НЕ ТРЕБА ДА ПОСТАВУВА ПРАШАЊА КОИ ПОЧНУВААТ СО :ДАЛИ... НА ТОЈ НАЧИН СЕ ДОБИВА ИЗНУДЕН ОДГОВОР И НА ЈАВНОСТА И СЕ НАМЕТНУВА СЕРВИРАНА ВИСТИНА...ПРОВИДНО.
ВАСКО ПО ПРИРОДА ЗБОРУВА БРЗО И РАСПОЛАГА СО НЕКОИ ИНФОРМАЦИИ, НО ЧЕСТО УПАЃА ВО ЗБОР...ТОА НЕ Е КУЛТУРНО, НЕ Е ПРОФЕСИОНАЛНО,НЕ Е НИ ДЕМОКРАТСКИ.ВАСКО ИМА И НЕПОЗНАВАЊА И ТОА ОГРОМНИ, АМА НАШЕТО НЕЗНАЕЊЕ Е ПОГОЛЕМО ОД НЕГОВОТО И ЗАТОА МУ ВЕРУВАМЕ.ВАСКО НЕ ОДГОВАРА НА ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА.
se slozuvam so nekoi tvoi zabeleski na smetka na Vasko Eftov...no negovata brzina ili (nekultura,upaganje vo zbor)...e najnov trend vo novinarstvoto sirum svetot..pogledni smo nekoja emisija na mozebi najdobriot TV voditel od bivsite ex-zemji...MISLAV BAGO HTV1 ..vodi "OTVORENO" NA HTV 1...DRZOK BRZ...NE DOZVOLUVA SOGOVORNIKOT DA ZAPLIVA U POLITICKI DEMAGOGII....bara kratko i jasno odgovor na nekoe prasanje DA ili NE a ne sogovorniot da vrti kao KISA OO KRAGUJEVCA.....
...
.....pogledneti gi intervjuata na MISLAV BAGO (MOMENTALNO NAJOMRAZENIOT NOVINAR U HRVATSKA SPORED HRVATSKITE POLITICARI).....pogledne ti gi negovite prasanja i odnos kon premierot Dr.IVO SANADER....I KE VI STANE SE JASNO...UMRE VREMETO KOGA NOVINARITA BEA SAMO POLITICKI ZAMORCINJA NA AKTUELNATA VLAST
...
......NA you tube pobarajte go   se vika   MISLAV BAGO KE OSTANETE ZAPREPASTENI..I KE RECETE..UH PA NASIOV E CAK PREDOBAR
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 15:59
Васко Ефтов редовно го слушам а посебно ме импресионираше последната емисија за татарленд а и нашиот простотилок на побугарчувањелутина
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 15:45
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

ЕМИСИИТЕ НА ВАСКО СЕ ГЛЕДАНИ, А ТЕМИТЕ ИНТЕРЕСНИ,НОВИНАРОТ- ДРЗОК ДО БЕЗОБРАЗИЕ, А ПОНЕКОГАШ И ЛУДО ХРАБАР... НО,НИТУ НАСТАВНИК НЕ ТРЕБА ДА ПОСТАВУВА ПРАШАЊА КОИ ПОЧНУВААТ СО :ДАЛИ... НА ТОЈ НАЧИН СЕ ДОБИВА ИЗНУДЕН ОДГОВОР И НА ЈАВНОСТА И СЕ НАМЕТНУВА СЕРВИРАНА ВИСТИНА...ПРОВИДНО.
ВАСКО ПО ПРИРОДА ЗБОРУВА БРЗО И РАСПОЛАГА СО НЕКОИ ИНФОРМАЦИИ, НО ЧЕСТО УПАЃА ВО ЗБОР...ТОА НЕ Е КУЛТУРНО, НЕ Е ПРОФЕСИОНАЛНО,НЕ Е НИ ДЕМОКРАТСКИ.ВАСКО ИМА И НЕПОЗНАВАЊА И ТОА ОГРОМНИ, АМА НАШЕТО НЕЗНАЕЊЕ Е ПОГОЛЕМО ОД НЕГОВОТО И ЗАТОА МУ ВЕРУВАМЕ.ВАСКО НЕ ОДГОВАРА НА ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА.
se slozuvam so nekoi tvoi zabeleski na smetka na Vasko Eftov...no negovata brzina ili (nekultura,upaganje vo zbor)...e najnov trend vo novinarstvoto sirum svetot..pogledni smo nekoja emisija na mozebi najdobriot TV voditel od bivsite ex-zemji...MISLAV BAGO HTV1 ..vodi "OTVORENO" NA HTV 1...DRZOK BRZ...NE DOZVOLUVA SOGOVORNIKOT DA ZAPLIVA U POLITICKI DEMAGOGII....bara kratko i jasno odgovor na nekoe prasanje DA ili NE a ne sogovorniot da vrti kao KISA OO KRAGUJEVCA.....
...
.....pogledneti gi intervjuata na MISLAV BAGO (MOMENTALNO NAJOMRAZENIOT NOVINAR U HRVATSKA SPORED HRVATSKITE POLITICARI).....pogledne ti gi negovite prasanja i odnos kon premierot Dr.IVO SANADER....I KE VI STANE SE JASNO...UMRE VREMETO KOGA NOVINARITA BEA SAMO POLITICKI ZAMORCINJA NA AKTUELNATA VLAST
...
......NA you tube pobarajte go   se vika   MISLAV BAGO KE OSTANETE ZAPREPASTENI..I KE RECETE..UH PA NASIOV E CAK PREDOBAR


НЕКОИ ПРАШАЊА БАРААТ ПОШИРОКА ЕЛАБОРАЦИЈА И НА НИВ НЕ Е МОЖНО ЕДНОСТАВЕН ОДГОВОР СО ДА ИЛИ НЕ. АМА НАМ ОТИ СМЕ ВО ТРАНЗИЦИЈА, ИЗМАМЕНИ И ОГРАБЕНИ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ НИ Е МИЛО КОГА НЕКОЈ ЌЕ ГИ ПРИТИСНЕ ДО ЅИД...ТОГАШ И НИЕ СЕ ЧУВСТВУВАМЕ КАКО ПОБЕДНИЦИ.ЦЕЛТА НА НОВИНАРОТ НЕ Е ДА СУДИ, НЕ САКАМ НОВИНАР СО ПОЛИЦИСКИ МЕТОДИ...НОВИНАРОТ ТРЕБА ДА ЈА ОТКРИВА ВИСТИНАТА, ДА ИНФОРМИРА...ТИ МОЖЕБИ БИ БИЛ ПРЕСРЌЕН И АКО ЕФТОВ НА НЕКОЈ ОД СВОИТЕ СОГОВОРНИЦИ МУ ВРЗЕ ШАМАР...ВО ЕМИСИЈАТА ЗА БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ПРИКАЖА ЕДЕН МОЈ СОГРАЃАНИН КОГО НЕ САКАМ ДА ГО ИМЕНУВАМ,(бидејќи е половина човек,а другата половина и самиот не знае што е )КОЈ ЗА СЕБЕ ТВРДЕШЕ ДЕКА 15 ГОД.БИЛ ЧЛЕН НА БУГАРСКАТА „ РАЗУЗНАВАТЕЛНА СЛУЖБА“ ...ГОРДО РЕЧЕ ДЕКА БИЛ ШПИОН...КАКВИ СЕ ТИЕ ШПИОНИ КОИ ГИ ЗНААТ СИТЕ, КОИ СЕ ФАЛАТ ДЕКА СЕ ШПИОНИ.ПРИ ТОЛКУ БУГАРСКИ ПАСОШИ ВО СТРУМИЦА, ОТИ НЕ НАЈДЕ БИЗНИСМЕН ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ.БРОЈОТ НА КОЛИТЕ СО БУГАРСКИ ТАБЛИ НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАГОДУВА, МОЖЕ ДА СЕ ДАДЕ И ПРЕЦИЗЕН ОДГОВОР...ДОБАР НОВИНАР ЌЕ ЗНАЕ КАДЕ ДА ГО НАЈДЕ ОДГОВОРОТ.ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ЛИЦАТА СО БУГАРСКИ ПАСОШ- ЈАС БИ ИМ ЈА УКИНАЛ СОЦИЈАЛНАТА ПОМОШ(АКО ЈА ПРИМААТ)И БИ ГИ БРКАЛ ОД РАБОТА. ТИЕ САКААТ ОД ДВЕ МАЈКИ ДА ЦИЦААТ.
Кон врв
forester 0111 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај forester 0111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:20
konecno nekoj javno da progovori za gorlivite prasanja .

  Treba da mu se cestita na covekov za hrabrosta  za harizmata za ideite  i temite koi gi obrabotuva a pak sogovornicite kako li samo gi naoga

treba da se nagradi so najvisoka nagrada

NO TREBA DA GI STAVAT EMISIITE ON LAJN SO CELOSNA ARHIVA ZA DA MOZE DA SE GLEDAAT  KOGA E POTERNO treba da vrtat non stop   malku e reprizata vo vtornik .

IMA MNOGU RABOTOI KOI TREBA DA SE POVTORAT DA SE DOOBJASNAT apel da

        GLASANJE ZA NAJDOBAR NOVINAR
 DA go ima mojot glas


ANASTASOSKI
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 14:14
ako se glasa za novinar...mojot glas odi za VASKO EFTOV...On e Makedonskiot Mislav Bago (HTV)
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Eliot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eliot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2008 во 15:03
Za onie koi begaat od vistinata stvarno e naj otka;ena, dodeka pak onie koi ja sakaa poodamna vistinata e dobra- ne velam najdobra.

Изменето од Eliot - 05.Април.2008 во 15:04
Кон врв
Zorge Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Мај.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zorge Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 15:37
Originally posted by harp13 harp13 напиша:

NAJ OTKACENA POLITCKA EMISIJA SO NAJOTKACENIOT NOVINAR NA SITE VREMINJA VASKO EFTOV.STO VIE MISLITE?



Човекот си ја работи добро работата. Грешиш ако мислиш дека е откачен, напротив на виделина од него и од Жане Лупеска избиват многу работи. А, тоа нењкому му смета- биди сигурен во тоа. Но, самите свесно или несвесно работат како да не знат дека еден ден тоа може скапо да ги кошта во оваа држава на босови.

Изменето од Zorge - 07.Мај.2008 во 15:39
,,РАБОТАМ СПОРЕД ЛОГОРИТАМСКА ТАБЛИЦА,,
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 18:02
Конечно на некого му текна да направи емисија за Егејска Македонија! Браво за синоќешното издание, особено бев трогнат од Македонско девојче - оро без зборови!
Кон врв
Urednik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 104
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Urednik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 13:40
Конечно нешто вистинито од нашето минато, за лугјето кои ја кроеле и ја кројат лошата судбина на македонија.
,,НЕОПХОДНА ЖЕТВА,,
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2008 во 14:17
navistina mi se dopaga stilot na Vasko,samo mozebi e malku prenapaden...nekogas ne znaes koj e novinar a koj e onoj sto dava izjava no kako i da e..Vasko Rocks!!!
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.