IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Најдобра љубовна приказна прикажана на филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најдобра љубовна приказна прикажана на филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
ange Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ange Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Најдобра љубовна приказна прикажана на филм
    Испратена: 26.Февруари.2008 во 14:14
KOJA E SPORED VAS NAJDOBRATA LJUBOVNA PRIKAZNA PRIKAZANA NA FILMSKOTO PLATNO
SEKAKO MOZETE DA PISUVATE I KOJ E NAJDOBAR BAKNEZ ILI KOJA LJUBOVNA STORIJA VE IZRASPLAKALA ILI RASTAZILA KISSSS

Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 23:15
milan,filmovite,tose i mackite mi se vo srceto
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 14:20
AJDE JAS DA JA OTVORAM TEMAVAтрепкање
FILMOT E "NOTEBOOK"
AKO NE STE GO GLEDALE OBAVEZNO IZGLEDAJTE GO
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 14:23
хммм.....според мене иако трагично завршуваат сепак највеке се чуствува моќта на љубовта во
ТРИСТАН И ИЗОЛДА
РОМЕО И ЈУЛИЈА
HALF LIGHT
ЗОРО
ГРАДОТ НА АНГЕЛИТЕ

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:57
За Градот на ангелите и јас го давам својот глас...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 20:57
има повеќе еве сега би ја издвоила таа од The notebook
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 23:49

ТРИ СРЦА !

Кон врв
ange Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ange Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 09:47
notebook e filmot sto navistina me natera da ja pocnam ovaa tema iako ima i drugi interesni prikazni koi ne mora da bidat tragicni za da bidat dobri na primer amanda pitt i ashton kutcher vo A LOT LIKE LOVE koj go nema gledano neka go gleda obavezno se isplati
ili perseja i ahil vo troja ili pak vo filmot dva sveta uma turman i ne znam kako se vika glavniot glumec koj vo sekoj slucaj vo filmot e 15 godini pomlad on nea
ako mi tekne nekoja druga prikazna ke pisam obavezno.kisss
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 16:19
Вчера го гледав 2 days in Paris. Тешко дека е најдобар ама има одлична порака на крајот...
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 14:27
Не се разбирам многу во овој жанр но знам што е доброцрвенеење најромантичен (читај лигав) филм е
"Love Story" 


После него одма може "Casablanka"


и уште еден филм кој мора да се спомене е "An Officer and a Gentleman"
Кон врв
ange Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ange Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 09:40
da da navistina nema nekoi originalni prikazni na denesnicava barem ne nesto sto ne sme videle i pred toa
ama eve ke pisam i nekoi ne tolku klasicni ljubovni prikazni koi mi teknaa...
christian slater & patrisha arquette vo True Romance
i Jonny Depp & Vinnona Ryder vo Edward Cissorhands(lele ic ne sum sigrna dali se pisuvase vaka ama vo sekoj slucaj se nadevam deka znaete za koj film zboruvam)kissss
milan,filmovite,tose i mackite mi se vo srceto
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 00:36
BOSI VO PARKOT

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 11:08




Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 11:12
Mozhebi ne e najdobra, ama vecherva ke se dava na nekoja od televiziive:

"Esen vo new York"
always look on the bright side of the life!
Кон врв
ange Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ange Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 10:24
EVE KOGA VEKE SE SPOMNUVA ESEN VO NEW YORK da kazam uste eden mnooooogu slicen
SWEET NOVEMBER so keanu reevs i sharlize therrone
milan,filmovite,tose i mackite mi se vo srceto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.