IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Hardware Drivers
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Hardware Drivers

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
DjokoVerona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjokoVerona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 16:29
mi trebat driveri za toshiba ako znaes kaj moze da gi dalnodiram fala
Кон врв
DjokoVerona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjokoVerona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 16:57
ok e se toa go napraviv so ownership ama koga ke go restartiram kom posle pak mi dava istoto access is denied isto i ako moze dami mi kazes kako da povratam faljovi od D go formatirav pred dva dena i se otide u k*rac a se mi bese tamy.....i dali ke pomogne da gi vratam site raboti so system restore
Кон врв
Dark HaCkeR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Хакериште

Регистриран: 20.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 683
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dark HaCkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 17:52
Никако не може да ги вратиш фајловите има една програма што ги враќа ама само слики и некој текс документи враќа а филмови, игри ,музика, тоа не ги враќаш па што сака нека биде, а за драјвери кажи ми што матична има лаптопот пошто гледам тошиба имаш
Кон врв
DjokoVerona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjokoVerona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 19:12
aj ako koga ke mozes na msn da napravime muabet da mi kazes sto kako da najdam toa maticna ploca oti ne se razbiram mnogu eve ti moe msn koga mozes stavi me vo kontakti ...fala cekam eve ti msn mm_verona@hotmail.com

Изменето од DjokoVerona - 18.Април.2009 во 19:14
Кон врв
DjokoVerona Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjokoVerona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2009 во 19:24
mi trebat driveri za Toshiba sattelite a105 win xp ako moze nesto da pomongnes i da mi objasnis redosledno kako da gi instaliram pls
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 12:16
за Тошибата види овде скрол на страната и доле имаш линкови каде да побараш драјвери http://forums.driverguide.com/showthread.php?t=19884
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 12:23
driver za

LINKSYS WUSB54GC ver.2 - za XP x64

najdov dosta, ali nisto sto raboti!
Кон врв
Bobi_gv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bobi_gv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 23:22
:D ti imas problem so Slotot
Na tvojot PC ima HDD so IDE ili SATA slot?
Jas sum egocentrik. Me smetaat za aroganten, a vsusnost sum sueten.
Кон врв
Bobi_gv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bobi_gv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 23:27
znaci kolku sto jas se razbiram tvojata maticna primaren slot e ili IDe ili SATA. eden od niv a tvojot hard disk e so sekundaren SLOT. znaci tocno deka ke moras da najdes driver za ovoj problem neznam kako se vikase aili ima na google pobaraj po forumi ke najdes 100%. ke go snimis driverot na flopy i ke go bootiras od flopito posle toa od koga ke se instalira ke butiras povtorno od CD i ke instaliras OS.
Jas sum egocentrik. Me smetaat za aroganten, a vsusnost sum sueten.
Кон врв
Bobi_gv Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bobi_gv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 23:29
DjokoVerona

Ti druze imas problem os virus ili nekoj file od OS. ti e sjeban. Edinstven spas e da go formatiras PC-to. :(
Jas sum egocentrik. Me smetaat za aroganten, a vsusnost sum sueten.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 20:34
are crash
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
terminator4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај terminator4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2009 во 14:02
Originally posted by DjokoVerona DjokoVerona напиша:

HITNOOO koga sakam da otvoram C stalno mi kazuva access is denied a toa se slucuva poslednite 3 dena ne znam poradi koj pricini moze li nekoj dami pomogne kako da go resam toa

i jas go imav toj problem probaj vaka
1. desen click na C;/
2. properties
3. Tools
4. Error - Checking (selektiraj gi 2te i start)
5. pocekaj i vidi dali mozes da vlezis ako ne raboti togas nezz
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)
Кон врв
casper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај casper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2009 во 17:05
brat daj msn ja ke ti kazam kaj da najdes software za toj da ti nade driver za toj monitor mozi mojot e ramiz_xhemaili@hotmail.com
Кон врв
leverkusen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leverkusen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 00:19
pozdrav imam eden problem pred 10 dena kupiv lap top od T Home toshiba satellite L450-172
eve ovoj   http://www.t-home.mk/mk/cpe/ured.asp?z=699&idp=934
i sega imam problem ne mozam da najdam nikade drajveri za wireless ima li drug nekoj kupeno ovakov lap top i dali znae nekoj kade da najdam drajveri za wireless
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,217 секунди.