IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Најубав маж
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најубав маж

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 53545556>
Автор
Порака
Vojvotka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojvotka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2011 во 16:05

     
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105298
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2012 во 18:28


Image result for photoos of RIKI MARTIN&quot;
Ricky Martin:)


Изменето од Valerija - 18.Ноември.2019 во 20:42
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2012 во 19:33

Kivanç Tatlitug

»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2012 во 20:39
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2012 во 20:04
 љубов
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 23:51
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105298
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2012 во 19:46

Sakis Rouvasљубов


Изменето од Valerija - 18.Мај.2012 во 08:46
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 15:31
А да слетате на земја малку мислам дека нема да биде лошо,а?

Од машка гледна точка,најубав маж кој е?
Тој што е до тебе,те чека секое утро со шоља топло кафе или какао,и ти вели...ајде ти се олади кафето,не ми се пие сам.Тој што е до тебе и во лоши и во убави моменти.Тој што те заштитува и те брани и кога не си во право.Тој што ти кажува секое утро дека си убава и без грам шминка на себе.Тој што се грижи за фамилијата како нешто најсвето на овој свет.

А надворешноста хмммммммммм,нешто менливо,нели.Денес млад и згоден со мускули,итн,итн а на 60 години стар дедо.....Мислам дека внатрешната убавина и карактерот се убавината на мажот,а не мускулите или насмевката.Ја себе си не се сметам за убав маж но старите кажале,ако сакаш да имаш убаво поколение ке си земеш убава жена....

По 20 години брак еден ден ја прашав мојата девојка(сопругата,ама така си ја викам нагалено)што најде во мене кога прв пат ме виде...Ме погледна мило,ме прегрна и ми рече....Искрено,не даваше на прв поглед ама никаква надеж,но имаше нешто во твоите очи што ме привлече,и после 20 години не сум се покајала за мојот избор.....

Е па сега дами изборот е ваш,а времето ке каже дали сте згрешиле или не..
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 15:56
Na svoj nacin si vo pravo nostalgija,ti se pretstavi sebe si kako fizicki pomalku privlecen maz ,no poln so vnatresna ubavina.
Tvojata sopruga i posle tolku godini zaednicki zivot e zadovolna so svojot izbor i navistina mi e drago poradi toa,vsusnost toa e mislena imenka na denesnicavaголема насмевка.

Temava e postavena da sekoj/a poedinecno (tekstualno ili slikovito) da se izjasni koj ili sto e za nego/nea najubav maz, i imaj vo predvid deka sekoja individua ima svoj kriterium za ubavina.

Seto ova go iznapisav zaradi prvata tvoja recenica.намигнување

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
nostalgija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
сениор

Регистриран: 12.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nostalgija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 16:27
Originally posted by Renatax Renatax напиша:

Na svoj nacin si vo pravo nostalgija,ti se pretstavi sebe si kako fizicki pomalku privlecen maz ,no poln so vnatresna ubavina.
Tvojata sopruga i posle tolku godini zaednicki zivot e zadovolna so svojot izbor i navistina mi e drago poradi toa,vsusnost toa e mislena imenka na denesnicavaголема насмевка.

Temava e postavena da sekoj/a poedinecno (tekstualno ili slikovito) da se izjasni koj ili sto e za nego/nea najubav maz, i imaj vo predvid deka sekoja individua ima svoj kriterium za ubavina.

Seto ova go iznapisav zaradi prvata tvoja recenica.намигнување


Јас само дадов мое мислење од аспект на маж,бидејки мажите што се во зрели години(да не речам поодминати,хехехех)ги гледаат работите од поинаков агол.За мене лично никогаш не сум бил опседнат со тоа да одам на фитнес,или во бодибилдинг сала за да изгледам кул преку летниот период,но никогаш не сум се забаталувал себеси,да личам како клошар.

Лично тоа не сум го сметал како начин да привлечам личност од спротивниот пол,туку секогаш сум гледал на интелектуално ниво и онаа внатрешна убавина која ја имаме сите,а никој не ја прикажува да дојде до израз.Можеби сум нашол сродна душа како мене,па затоа сме сеуште заедно и после 20 гидини брак,иако секогаш сум кажувал дека сопругата е 1000 пати поубава од мене(леле ако прочита...)

Да сепак на крајот,секој има право на свој избор и вкусовите се секогаш различни.Сите стремиме кон идеалното,или барем да е приближно идеално,зошто и ние не сме совршени за да бараме некое совршенство...


Па дами и девојки бирајте она што вас најмногу ке ви одговара во животот...
I WILL NEVER APOLOGIZE FOR BEING MACEDONIAN
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2012 во 16:50
Da,za vkusovi ne se diskutira,a fizickata ubavina e sepak minliva...

Nie site potsvesno posakuvame da imame pokraj sebe partner  koj prvicno bi ne privlekol fizicki(barem jas spagam vo taa kategorijaголема насмевка),no za sozivot potrebno e mnogu,mnogu poveke od ,ekskluzivna ambalaza,, ...
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105298
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2013 во 17:16
http://images.askmen.com/galleries/men/ricky-martin/pictures/ricky-martin-picture-3.jpg

...Sekogash..:))


Изменето од Valerija - 30.Октомври.2013 во 22:10
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105298
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2013 во 23:05

Od denes:)

Jesse Metcalfe


Изменето од Valerija - 16.Април.2014 во 08:27
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2013 во 00:39
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 53545556>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.