IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - НА МАКЕДОНИЈА ВО 2001, СЕПАК И СЕ СЛУЧИ ВОЈНА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НА МАКЕДОНИЈА ВО 2001, СЕПАК И СЕ СЛУЧИ ВОЈНА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
Автор
Порака
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 18:02
....сепак изгледа беше фингирана и накрај не убедија дека е нерешено!....
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 18:40
Originally posted by dras dras напиша:

....сепак изгледа беше фингирана и накрај не убедија дека е нерешено!....



Но ние дирекните учесници- припадници на повисокиот систем на РиК-от располагаме со ФАКТИ  и податоци со кои кажуваме дека беше ВОЈНА и  кои полека на нашите теми ги распоредуваме како извадоци од веќе поднесениот ,,ПРЕДОГ ЗА ИЗМЕНА И ДОПОЛНУВАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА БОРЦИ НА Р.М.,,.
Ние им пркосиме на оние кои задоволни доваѓат на одбележувањата на годишнини на нашите погинати соборци.
Ние сме горди што сме тие, а оние другине кога доваѓаат на годишнините немаат срам но и чувство за вина. Затоа и доваѓат- мислат дека ете се почестени со тоа што се повикани- поканети. А кутрите не знаат ека тоа е само поради фактот да види јавноста дека огрешените немаат чувство и ја прифатиле поканат.
Но добро е што и Бруката на Македонија присуствува на тие одбележувања. Инаку медиумите не би имале сем за нас како дел од историја за што друго да пишуват и што друго да снимаат.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 00:24
Originally posted by bodeti bodeti напиша:

  Jas sekojdnevno go molam gospod da dojde shto poskoro do toaнамигнувањеA koga ke ve prashuvame ,shto vi trebashe toa, ke vikate kako onoj od Brodec...e ajde de shto ni trebashe toa ne ni trebasheгазење%20од%20смеење

добро тој во бродец беше цивил
за такви ви даваме рака
први сте :)

Изменето од Анастеа - 10.Февруари.2010 во 03:46
Кон врв
Makedonec84 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonec84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 00:32
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


добро тој во бродец беше цивил
за такви ви даваме рака
први сте :)


I u podrum bil nisto ne videl?!! AHAHAHHAHAHAH
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 00:36
Kakov civil beзбунетостoblecen vo UCK uniforma i okolu nego oruzje za cel bataljon i ti vikash civilизненадувањеda ne e igral mizenka so drugarite ili e bil na podrum da bere jagodiглупчоNa drug kazuvaj mu,  jas znam shto sorta ste sum bil i vo lipkovsko vo site mozni slucuvanja a i vo Aracinovo.голема%20насмевка
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 00:38
и јохан викал дека пакистанците биле муџахедини во 2001 ама сега тој е во затвор
што ги облечите и што ги монтирате
тоа само хаг ги открива :)


Изменето од Анастеа - 10.Февруари.2010 во 03:35
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 01:34
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


добро тој во бродец беше цивил
за такви ви даваме рака
први сте :)


kako be majku mu stara site se civili za vas.. nieden nema sto e so puska vo raka a? site se nevini, nedolzni, si igrale decata i sl...
Alo breee.... imavte debela srekja i vrski vo 2001....
Mislis deka sega toa ke vi upali pak... Ne ste go osetile praviot ogin na vojnata, i na oruzjeto da vidite sto e mokj.... Iskreno ke ti  kazam deka imam 200 spremni prijatelcinja tuka do mene, koi se spremni ama bas na se, i deka sekade i sekogas se prvi.... I prikaznite i krienkite so zenski suknji i samii i mobilki mesto bombi nema da vi pominat vekje....




Изменето од Анастеа - 10.Февруари.2010 во 03:41
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 01:44
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


kako be majku mu stara site se civili za vas.. nieden nema sto e so puska vo raka a? site se nevini, nedolzni, si igrale decata i sl...Alo breee.... imavte debela srekja i vrski vo 2001.... Mislis deka sega toa ke vi upali pak... Ne ste go osetile praviot ogin na vojnata, i na oruzjeto da vidite sto e mokj.... Iskreno ke ti  kazam deka imam 200 spremni prijatelcinja tuka do mene, koi se spremni ama bas na se, i deka sekade i sekogas se prvi.... I prikaznite i krienkite so zenski suknji i samii i mobilki mesto bombi nema da vi pominat vekje....

добро сега ако сакаш дебата повели на приват оти
вака не ми дозволувате да пишувам ...
ако не зборувате како сакате
тој што бега од дебата се знаее дека е губитник
2-3 коментари ми се избришени поздрав..

Изменето од Анастеа - 10.Февруари.2010 во 03:42
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 01:47
Koja debata ja baras ziti kariera... Pa jas bev gore i znam sto se desavase... Od kade kaj civili u ruka bombi? Koj pukase na mojot vod? Koj drzese oruzje i civili kako zaloznici.. Koj se kriese pozadi zeni, koj oblakase mantili i stavase samii, za da ne mu se vidi uniformata na UCK?
Ili i toa e montaza a? Od kade da znaes.. pa nie sme si pukale edni na drugi izgleda a?
c c c c c

Kogo sakas da napravis budala? Sto se desavase 2001? Od kade nikna tolku mnogu oruzje a? Protiv kogo se vojuvase i na kakov nacin?

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 01:53
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Koja debata ja baras ziti kariera... Pa jas bev gore i znam sto se desavase... Od kade kaj civili u ruka bombi? Koj pukase na mojot vod? Koj drzese oruzje i civili kako zaloznici.. Koj se kriese pozadi zeni, koj oblakase mantili i stavase samii, za da ne mu se vidi uniformata na UCK? Ili i toa e montaza a? Od kade da znaes.. pa nie sme si pukale edni na drugi izgleda a? c c c c cKogo sakas da napravis budala? Sto se desavase 2001? Od kade nikna tolku mnogu oruzje a? Protiv kogo se vojuvase i na kakov nacin?

Добро во 2001 од арачиново беа извлечени цивили тоа се знае
припадници на ОНА немаше тоа е факт оти тие и после извлкувањ војувале.

Ако одиме според вашите монтажи напишав и погоре и пакистанците кои си дојдоа на печалба беа терористи :)

сto se desavase 2001?
војна .
Od kade nikna tolku mnogu oruzje a? од албанска диаспора (лоби) што мислиш америка беше против вас ???
значи америка притив русија,кина и МАКЕДОНИЈа :)

Protiv kogo se vojuvase i na kakov nacin?
Против влада што беше анти албанска интеграција во држава

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 02:00
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Koja debata ja baras ziti kariera... Pa jas bev gore i znam sto se desavase... Od kade kaj civili u ruka bombi? Koj pukase na mojot vod? Koj drzese oruzje i civili kako zaloznici.. Koj se kriese pozadi zeni, koj oblakase mantili i stavase samii, za da ne mu se vidi uniformata na UCK? Ili i toa e montaza a? Od kade da znaes.. pa nie sme si pukale edni na drugi izgleda a? c c c c cKogo sakas da napravis budala? Sto se desavase 2001? Od kade nikna tolku mnogu oruzje a? Protiv kogo se vojuvase i na kakov nacin?

Добро во 2001 од арачиново беа извлечени цивили тоа се знае
припадници на ОНА немаше тоа е факт оти тие и после извлкувањ војувале.

NEMALO PRIPADNICI NA ONA....?!?!?!? PA KOJ PUKASE NA MENE 2 DENA? SAMI MEGJU SEBE, ILI CIVILI PUKAA NA NAS? KOJ GI ISKOPA KANALITE OKOLU SELATA? KOGO IZVLEKUVASE BRAUN & RUT? ZOSTO NIE DOBIVME NAREDBA DA GI IZVADIME UDARNITE IGLI OD PUSKITE... KOJ NI MAVTASE OD BLINDIRANITE AVTOBUSI KOGA POMINUVAA POKRAJ NAS?

Ако одиме според вашите монтажи напишав и погоре и пакистанците кои си дојдоа на печалба беа терористи :)

KAKO BRE SITE MUDZAHEDINI POCNI OD BOSNA PA ZAVRSI DO MAKEDONIJA SE PECALBARI.. I BAS VO KRIZNO VREME SE NAJDOA NA SREDE BOJNO POLE????

сto se desavase 2001?
војна .
Od kade nikna tolku mnogu oruzje a? од албанска диаспора (лоби) што мислиш америка беше против вас ???
значи америка притив русија,кина и МАКЕДОНИЈа :)

Protiv kogo se vojuvase i na kakov nacin?
Против влада што беше анти албанска интеграција во држава

PA KOLKU STO ME DRZI PAMTENJETO I VO TAA VLADA IMASE ALBANSKI BLOK KAKO KOALICIONEN PARTNER....

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 02:09
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Koja debata ja baras ziti kariera... Pa jas bev gore i znam sto se desavase... Od kade kaj civili u ruka bombi? Koj pukase na mojot vod? Koj drzese oruzje i civili kako zaloznici.. Koj se kriese pozadi zeni, koj oblakase mantili i stavase samii, za da ne mu se vidi uniformata na UCK? Ili i toa e montaza a? Od kade da znaes.. pa nie sme si pukale edni na drugi izgleda a? c c c c cKogo sakas da napravis budala? Sto se desavase 2001? Od kade nikna tolku mnogu oruzje a? Protiv kogo se vojuvase i na kakov nacin?

Добро во 2001 од арачиново беа извлечени цивили тоа се знае
припадници на ОНА немаше тоа е факт оти тие и после извлкувањ војувале.
NEMALO PRIPADNICI NA ONA....?!?!?!? PA KOJ PUKASE NA MENE 2 DENA? SAMI MEGJU SEBE, ILI CIVILI PUKAA NA NAS? KOJ GI ISKOPA KANALITE OKOLU SELATA? KOGO IZVLEKUVASE BRAUN & RUT? ZOSTO NIE DOBIVME NAREDBA DA GI IZVADIME UDARNITE IGLI OD PUSKITE... KOJ NI MAVTASE OD BLINDIRANITE AVTOBUSI KOGA POMINUVAA POKRAJ NAS?
Ако одиме според вашите монтажи напишав и погоре и пакистанците кои си дојдоа на печалба беа терористи :)
KAKO BRE SITE MUDZAHEDINI POCNI OD BOSNA PA ZAVRSI DO MAKEDONIJA SE PECALBARI.. I BAS VO KRIZNO VREME SE NAJDOA NA SREDE BOJNO POLE????
сto se desavase 2001?
војна .
Od kade nikna tolku mnogu oruzje a? од албанска диаспора (лоби) што мислиш америка беше против вас ???
значи америка притив русија,кина и МАКЕДОНИЈа :)

Protiv kogo se vojuvase i na kakov nacin?
Против влада што беше анти албанска интеграција во држава
PA KOLKU STO ME DRZI PAMTENJETO I VO TAA VLADA IMASE ALBANSKI BLOK KAKO KOALICIONEN PARTNER....

Добро за муџахедини немам да одоговарам има одличен одговор од судот
македонија и платии со милиони суми на семејства во пакистан
и плати америка на семејство на бин ладен кој беше вистински терорист ?

не е вистина дека со излекување на цивили некој пукаше во    “бранителите“ ако мислиш за оние автобуси извлекувани од арачиново.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 02:51
Ova vazi za RED BLACK....

Pripadnik sum na bezb. sili na R.M, potocno na MVR na RM uste od 1999... Sekoja mozna bitka vo koja bese angazirana nasata edinica mi pomina pred oci.... A angazirani bevme vo 99 % od site mozni operacii vo toa vreme..


Znaci Mudzahedini i UCK imase vo 2001 vo Makedonija.... toa e fakt...
Mudzahedini edvaj 150 gi imase u cela makedonija.. site se krieja na kosovo i navecer operiraa so prefrlanje.. ke dojdat ke ispukaat i ke si odat... kako gluvci izginaa vo Radusa, vo Ljuboten i vo Aracinovo... vo Tetovo im zaginaa pola platenici na UCK... Vo Bojane go likvidiravme cel odred na Ali Agbu.. eden od najpoznatite mudzahedini od Bosna, Kosovo i Makedonija....35 Mudzahedini bea prateni vo crni vrekji.. 120 ucki preku nokj bea izvleceni od Aracinovo... Sto raneti sto zivi.. drugite preku orlanci pokraj nas pominaa.... na konji i magarinja kaceni... 25 instruktori od u.s, bea izvleceni kako prvi od Aracinovo.. seto toa pred oci... preku 250 zaginati gi mknea 3 dena od Aracinovo.... Se mi pomina pred moi oci..ama bukvalno se....
I nemoj da mi drzis predavanja deka Brodec ne bese vistina t.e deka bese montaza... Civ odred likvidiravme tamu? Koj se oblakase vo zenska obleka, za da izvlece ziva glava od brodec?
I pak ke kazam... kako e mozno, pakistanci da se najdat sred bojno pole, da odat na pecalba vo sred vojna...? kako moze da imaat rasporedeno barutni cesticki po celo telo? Toa ne e mozno da se namontira...
No ednostavno od Makedonija se baraa zrtveni jagninja koi morase da se dadat, za da ne obelodenat pogolemi i postrasni vistini...Koi i toa kako ke se pokaze kako losi za cela albanska populacija vo MK... No seto toa ednostavno bese stvar na dogovor...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2010 во 02:54
I nemoj mene da mi kazuvas naivni prikazni za pred spienje, deka seto toa bilo civili, deka seto bilo lazirano, deka site se cudele sto se desava, deka nikoj nisto ne cul i ne videl.... T.e deka decata si igraat so petardi, deka pukale na svadbi, deka drzele mobilki vo raka, mesto bombi, deka pistolite ustvari bile plaslivci......

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.