IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Религијата и Астрологијата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Религијата и Астрологијата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:36
... imav prilika na poragaj so vtoroto dete vo soba da bidam so kerka na odza... pred toa...bidejki imavme patoloshka bremenost... i so denovi sedevme i razgovaravme za stravot za nashiot porod i cinot na raganjeto... odzata ni donese shishe so sveta voda... i ni rece site nie...pred samiot cin na raganje... da se potopime so malku voda...odnosno vodata od shisheto da ja pushtime da tece slobodno po nasheto telo... dali od sugestija... dali negovite dobri misli i pozitivna energija pomognaa...site nie imavme normalni poragai...decata na site ni se zivi iz zdravi... gospod da ni gi cuva do dlaboka starost... od togash... ne veruvam vo ona deka vernicite i svetite luge od ednata im posakuvaat losho na drugite...t.e. pravat losho... ne verata...ne gatanjeto i vrazenjeto na karti..na kafe... horoskopite... tuku losho pravat samo losh*te luge... ne lugeto od ednata ili drugata vera... ne vo ime na Isus hristos ili Alah... изненадување...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:55
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

... imav prilika na poragaj so vtoroto dete vo soba da bidam so kerka na odza... pred toa...bidejki imavme patoloshka bremenost... i so denovi sedevme i razgovaravme za stravot za nashiot porod i cinot na raganjeto... odzata ni donese shishe so sveta voda... i ni rece site nie...pred samiot cin na raganje... da se potopime so malku voda...odnosno vodata od shisheto da ja pushtime da tece slobodno po nasheto telo... dali od sugestija... dali negovite dobri misli i pozitivna energija pomognaa...site nie imavme normalni poragai...decata na site ni se zivi iz zdravi... gospod da ni gi cuva do dlaboka starost... od togash... ne veruvam vo ona deka vernicite i svetite luge od ednata im posakuvaat losho na drugite...t.e. pravat losho... ne verata...ne gatanjeto i vrazenjeto na karti..na kafe... horoskopite... tuku losho pravat samo losh*te luge... ne lugeto od ednata ili drugata vera... ne vo ime na Isus hristos ili Alah... изненадување...

Еве и кај мене сличен пример. Мајка ми имала тешко порагање со мене и едвај сум останал жив. Кога дошло време да се порага со сестра ми некоја жена и кажала да помине јајце од горе до долу низ телото и дека ке има лесно порагање. Така и се случило.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ilirosss Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ilirosss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 22:10
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

[Btuku losho pravat samo losh*te luge... ne lugeto od ednata ili drugata vera... ne vo ime na Isus hristos ili Alah... изненадување...


ne 100% tutku 101% sum so tebe, jas mnogu sum cital i oid drugite sveti knigi i nikade ne sum sretnal Gospod da bara od nas lugeto da se ubiemo, Vo svetiot KORAN , prviot zbor e CITAJ , a ne ubivaj, i se soglasuvam so tebe kako sto rekov 101%
Кон врв
barnabas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barnabas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 13:18
Vie lugje site barate resenie vo nadprirodnoto i prifakate soveti od bilo koj bez da gi ispitate. Se razbira deka mnogu raboti ke uspeat da ve fasciniraat i deka ke dobiete tocno ona sto go sakate. Ne velam deka lazete, ne odrekuvam deka takvi raboti se slucuvaat. No tie se slucuvaat so pricina da ve oddalecat od ednata vistina koja ke vi dade spasenie.       Vie koi velite deka ste hristijani ili muslimani, kazete mi koj e Bog i koj e Isus Hristos, ili koj e Alah, kazete mi sto znaci da se bide hristijanin ili muslimanin. Dali nekogas ste ja citale Biblijata ili koranot. Zasto ako gi znaevte odgovorite ke znaevte deka samo Bog dava zivot i zdravje i mir i radost i sila i sekoj zdiv koj go disate e od nego, vasiot zivot e vo negovite race i toj gi znae site minuti i sekundi na vasiot zivot i nema misla sto e skriena od Nego.        Se sto ne e od Nego ne e za dobro zasto e nameneto da unistuva, dodeka Bog ve sozdal i ve ljubi i samo saka vi pomogne.

Изменето од barnabas - 22.Септември.2008 во 13:21
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 13:26
Originally posted by barnabas barnabas напиша:

Vie lugje site barate resenie vo nadprirodnoto i prifakate soveti od bilo koj bez da gi ispitate. Se razbira deka mnogu raboti ke uspeat da ve fasciniraat i deka ke dobiete tocno ona sto go sakate. Ne velam deka lazete, ne odrekuvam deka takvi raboti se slucuvaat. No tie se slucuvaat so pricina da ve oddalecat od ednata vistina koja ke vi dade spasenie.       Vie koi velite deka ste hristijani ili muslimani, kazete mi koj e Bog i koj e Isus Hristos, ili koj e Alah, kazete mi sto znaci da se bide hristijanin ili muslimanin. Dali nekogas ste ja citale Biblijata ili koranot. Zasto ako gi znaevte odgovorite ke znaevte deka samo Bog dava zivot i zdravje i mir i radost i sila i sekoj zdiv koj go disate e od nego, vasiot zivot e vo negovite race i toj gi znae site minuti i sekundi na vasiot zivot i nema misla sto e skriena od Nego.        Se sto ne e od Nego ne e za dobro zasto e nameneto da unistuva, dodeka Bog ve sozdal i ve ljubi i samo saka vi pomogne.

...pa ne mislam deka barame reshenie vo natprirodnoto...pa neli nositeli na verata se tokmu...vo hristijanstvoto -popovite... a vo muslimanstvoto- odzata...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2008 во 13:45
Originally posted by barnabas barnabas напиша:

Vie lugje site barate resenie vo nadprirodnoto i prifakate soveti od bilo koj bez da gi ispitate. Se razbira deka mnogu raboti ke uspeat da ve fasciniraat i deka ke dobiete tocno ona sto go sakate. Ne velam deka lazete, ne odrekuvam deka takvi raboti se slucuvaat. No tie se slucuvaat so pricina da ve oddalecat od ednata vistina koja ke vi dade spasenie.       Vie koi velite deka ste hristijani ili muslimani, kazete mi koj e Bog i koj e Isus Hristos, ili koj e Alah, kazete mi sto znaci da se bide hristijanin ili muslimanin. Dali nekogas ste ja citale Biblijata ili koranot. Zasto ako gi znaevte odgovorite ke znaevte deka samo Bog dava zivot i zdravje i mir i radost i sila i sekoj zdiv koj go disate e od nego, vasiot zivot e vo negovite race i toj gi znae site minuti i sekundi na vasiot zivot i nema misla sto e skriena od Nego.        Se sto ne e od Nego ne e za dobro zasto e nameneto da unistuva, dodeka Bog ve sozdal i ve ljubi i samo saka vi pomogne.

Da, da. Tocno e ova. Se sto ne e od Gospod e od Satanata koj e lazlivec i koj saka da ne oddeli od Gospod. Jas nikogas dosega ne sum bil kaj nekoj bajac, trijac ili sto uste ne. Edinstveno se molam na Gospod i koga imam vreme odam vo crkva.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.