IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Родители
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родители

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 22:51
Ne znaes sto imas dodeka ne go izgubis!
Ne deka ne znaev,ama mislis deka sekogas ke bide tuka.I togas te budi necij vrisok i veke nisto ne e isto.

I zatoa:iskoristete go sekoj moment so niv!

Zatoa sto sega ne pominal moment a da ne mi fali!

Mnogu e teshko da razgovarash vo mislite i da ne dobiesh odgovor na svoeto prashanje
Teshko e da ne se setish na nasmevkata...ama mesto da se nasmeesh ti potekuvaat solzi...

Taticko  IS MY ANGEL!!!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 17:21
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ne uspeav ni da gi zapoznaam kako sto treba i cel zivot sum nekako oddelena od niv


ДУШИЧКА...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 17:27
...И ПАК КРЕВАЈТЕ ДВА ПРСТА ИЛИ ДВЕ РАЦЕ ЗА ..РАСПАД НА СИСТЕМОТ,ИНСТИТУЦИЈАТА-БРАК!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 18:00
ДЕЦАТА НИКОЈ НЕ ГИ ПРАШУВА КОГА СЕ РАСПАЃА БРАКОТ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 20:32
Ova nedela sum kaj mojata majka
drugata letam kaj mojot tatko
i taka skoro sekoja nedela skoro
15 godini.Nikogas ni eden od niv ne mi falel.
Sekogas bile kraj mene koga trebalo
gi sakam podednakvo i dvajcata gi sakam
i moite polusesti i polubraka.Nikogas roditelite
ne dozvolija da se pocustvuvam napusteno.
Srekni se i oni srekna sum i jas.
Sve zavisi od toa kako ke se postavat rabotite.
Zal mi e za devojkata sto rece deka ne uspeala
dovolno da gi zapoznae poradi odalecenosta od niv.
Jas sum primer deka toa moze i da ne se slucuva.
Mozda vo minoren broj slucai ama ipak postoi
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 22:15
Originally posted by inessX inessX напиша:

Ova nedela sum kaj mojata majkadrugata letam kaj mojot tatkoi taka skoro sekoja nedela skoro15 godini.Nikogas ni eden od niv ne mi falel.Sekogas bile kraj mene koga trebalogi sakam podednakvo i dvajcata gi sakami moite polusesti i polubraka.Nikogas roditelitene dozvolija da se pocustvuvam napusteno.Srekni se i oni srekna sum i jas.Sve zavisi od toa kako ke se postavat rabotite.Zal mi e za devojkata sto rece deka ne uspeala dovolno da gi zapoznae poradi odalecenosta od niv.Jas sum primer deka toa moze i da ne se slucuva.Mozda vo minoren broj slucai ama ipak postoi



...ЗАПАДЊАЧКИ СИСТЕМ ....ПРИМЕНЕТ КАЈ НАС!!!..УСПЕШНА И ДОБРА КОПИЈА ,НО САМО ЗА ДОБРО СИТУИРАНИ СТРАНИ!!!КАЈ НАС ОВА ПРОСЕЧНО ГЛЕДАНО ...НЕ ПАЛИ!!!
   ПРЕПОРАКА ПРЕД ДОНЕСУВАЊЕ НА КОНЕЧНИ СТАВОВИ..-ИЛИ ИЗБАЊАЈТЕ СЕ СО ЛАДНА ВОДА(ЕФЕКТ НА ЛАДЕН ТУШ...)...ИЛИ ПРЕСПИЈТЕ...!!!КОПИЈАТА НЕ СЕКОГАШ Е ВЕРНА НА ОРИГИНАЛОТ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 22:28
Zoshto taka zboruvash zagor??
Navistina ima loshi sluchai vredni za vo ginisova kniga,ama
ima i vakvi kako na inessx,barem jas poznavam mnogu.
Kakva vrska imaat finansiite so ovaa harmonija koja ja
opishuva inesX?
Nekogash ni site pari na svetov nemozat da pomognat da
se stvori vakva harmonija kakva uspeale da napravat roditelite
na devojkava.
Za ona drugoto tvoe....se slozuvam,sekako treba ubavo da se razmisli
pred da donesesh konechen stav.



Изменето од mamma - 24.Февруари.2008 во 22:28

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 22:52
...ЗА mamma!
СЛУЧАЈОТ ШТО ГО ОПИША inessx,Е ВО РЕД,НА НЕА ДОСТАПЕН ПРЕТПОСТАВУВАМ.ЗБОРОТ МИ БЕШЕ...КОПИРАМЕ ЖИВОТ ОД ЗАПАД ,НЕМОЖЕЈЌИ ДА ГО ПРИМЕНИМЕ КАЈ НАС..ОВДЕ!ТАМУ..ДАЛЕКУ,СЕ ФУНКЦИОНИРА НА ТАМУ СВОЈСТВЕН НАЧИН!ЗАМИСЛЕТЕ РАЗВОД НА СИРОМАШНИ РОДИТЕЛИ,ОД ДА КАЖЕМЕ...СКОПЈЕ И...СТРУМИЦА ЕВЕ,И ДЕЦАТА ПРИПАЃААТ, КАЈ НАС ПО ПРАВИЛО ИСКЛУЧИВО НА МАЈКАТА(СЕ ДОДЕКА НЕ СЕ ДОНЕСЕ ЗАКОН ЗА ПОСВОЈУВАЉЕ И ОД ОВИЕ.....ЗНАЕШ НА КОЈ МИСЛАМ)КОЈА ЖИВЕЕ ВО НЕКОЕ СЕЛО ДО СТРУМИЦА..ИЛИ ОБРАТНО,НЕМА ВЕЗЕ..!НЕВРАБОТЕН Е ТАТКОТО..И КАКО НА СЕКОИ ДВЕ НЕДЕЛИ ИЛИ ЕДНА ЌЕ ОДИ И СЕ ВРАЌА ИЛИ ПАК ГИ ЗЕМА И ВРАЌА НАЗАД...ДА ГИ ВИДИ, ЗА ДРУГО....ПРОШЕТКА ИЗЛЕТИ ОДМОРИ ДА НЕ ПРАИМЕ МУАБЕТ..!!!АМА СО ВИДУВАЊЕ САМО НЕ Е ДОБРО ДА СЕ ПОМИНЕ...!ЗНАЧИ..НЕШТО НЕ ШТИМА..!!ТОА Е МОЕ МИСЛЕЊЕ,НЕ ОД СЕГА И ДЕНЕС..ОД СЕКОГАШ КОГА СУМ РАЗМИСЛУВАЛ ЗА ТАКВИ СЛУЧАИ....!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 23:12
OK..vo pravo si,no sepak tuka se raboti za neshto drugo...
Sakav da kazam deka ako chovechki i kulturno se sluchi razvodot
a i ako isto takov bide dogovorot medju roditelite decata ne bi
ttrebalo da se chuvstvuvaat napushteno i togash posledicite od razvodot
se pomali.Mislam deka temata beshe vo ovoj kontekst.
Ako ne e togash...sorry,pogreshno sum razbrala.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 23:28
СЕКОЈДНЕВНО СЕ СРЕЌАВАМ СО ПРОБЛЕМИ ОД РАЗНИ ТИПОВИ РАЗВОДИ,И ВО СИТЕ СЛУЧАИ,ЗАВРШУВААТ ЛОШО ПО ДЕЦАТА,БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ РОДИТЕЛИТЕ ЌЕ СЕ РАЗДВОЈАТ ПО ДОГОВОР,КАВГА ,ТЕПАЊЕ ИЛИ НЕЗНАМ КАКО...РЕЗУЛТАТОТ Е ИСТ!ДЕЦАТА КАЈ ЕДЕН ОД РОДИТЕЛИТЕ(ЧИТАЈ МАЈКАТА...),А ТАТКОТО ИМА ПРАВО ДА КОМУНИЦИРА И СЕ ВИДУВА СО НИВ,ШТО ЗНАЧИ,НА ДЕЦАТА НЕ ВЛИЈАЕ НАЧИНОТ НА РАЗВОДОТ,Т.Е.ТИЕ ПО ЗАКОНОТ, СЕ ЗАШТИТЕНИ ВО ТОЈ ДЕЛ,А КАКО ГО ЧУВСТВУВААТ ТОА...САМИТЕ СИ ЗНААТ!...А,УШТЕ ПОЛОШО ЗА НИВ Е, АКО ПО РАЗВОДОТ И ДВАЈЦАТА РОДИТЕЛИ ПОВТОРНО СИ ЖИВЕАТ ПОД ИСТИ КРОВ СО РАЗЛИЧНИ ПАРТНЕРИ(И ОВА ГО ИМА КАЈ НАС..НА ЗАПАД ОВАА ПОЈАВА НЕ СУМ ЈА СРЕТНАЛ,ТАМУ ИМААТ ПАРИ...)!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 23:43
Ti veruvam,zagor...ochigledno imash pogolemo iskustvo
od mene okolu ova.Zalosno e navistina zalosno ako e taka.
Ke si ostanam so mislenjeto deka ova ne se sluchuva,taka
podobro se chuvstvuvam....тага

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2008 во 23:59
ДАЛИ Е ОЧИГЛЕДНО ИЛИ НЕ,ВАЖНО ТАКА Е.....БИДЕТЕ СИГУРНИ И ПАЗЕТЕ ШТО ПРАВИТЕ...ДЕЦАТА НЕ СЕ ВИНОВНИ ЗА НИВНОТО ДОАЃАЊЕ НА ОВОЈ СВЕТ!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2008 во 01:37
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


   Ne znaes sto imas dodeka ne go izgubis!
Ne deka ne znaev,ama mislis deka sekogas ke bide tuka.I togas te budi necij vrisok i veke nisto ne e isto.
I zatoa:iskoristete go sekoj moment so niv!
Zatoa sto sega ne pominal moment a da ne mi fali!


Mnogu e teshko da razgovarash vo mislite i da ne dobiesh odgovor na svoeto prashanje
Teshko e da ne se setish na nasmevkata...ama mesto da se nasmeesh ti potekuvaat solzi...
Taticko  IS MY ANGEL!!!!!


Ponekogash mislam deka sum sama... iskreno zal mi e sto delish bolka kako mojata.
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 13:04
Не секогаш родителот е во право. Мајка ми често знае да си признае дека некој работи од мене ги научила. Тоа се е во ред. Родител  како родител МОРА  да прифати дека и тој греши. Кога себеси ке се претпоставам како родител мислам и би сакала да бидам недопустлива многу. Не сакам моите деца да се страдни но не сакам и се да им допуштам, односно да ги размазувам и правам галеничиња. Имам многу примери од соседи и другарки кои израснале како такви деца а кога дошол моментот да почнат сами да се справуваат било тешко. Секое дете треба да израсне со неограничена љубов, тоа е единственото на кое не смееме да го лимитираме а се друго е споредно. Едноставно сакам да се свесни што ги чека утре кога ке пораснат и да се израснати во реален свет.


Изменето од blueprayer - 26.Февруари.2008 во 13:05
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.