IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Родители
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Родители

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Родители
    Испратена: 16.Февруари.2008 во 15:28
не можеме со нив,... ама ни без нив.... голема%20насмевка 
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 16:48
me zbuni bisernaзбунетост, sakam da kazham deka mora decata i roditelite da najdat zaednichki jazik, kolku i da e teshko toa ponekogash!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 21:35
cudno e !!! koga si dete gi gledas so edni oci , koga stanuvas roditel ......se gledas sebesi poinaku
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 22:56
Koga bev dete se cudev zoshto mama i tato ne me raziraat, sega koga sum majka se cudam zoshto moite deca ne me razbiraat deka zboruvam za nivno dobro.
Кон врв
frau Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај frau Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 18:51
KAKO DETE SEKOGAS SUM GI POZITUVALA RODITELITE PA SEGA ISTOTO GO OCEKUVAM OD MOITE DECA BES RAZLIKA KAKVO VREME E ZA SE TREBA DA SE NAJDE ZAEDNICKI JAZIK
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 11:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Koga bev dete se cudev zoshto mama i tato ne me raziraat, sega koga sum majka se cudam zoshto moite deca ne me razbiraat deka zboruvam za nivno dobro.


hihih... lele kolku dobro gi pamtam zborovite na majkami... da daet gospod da rodis... da vidis sto znaci da si majka, i da znaes sto ti mislam... isto taka... mi velese... sakam samo toa sto mi go pravite mene i vsite deca da vi go pravat...

Ihhh.. sega ja gleda vnuka i i vika... eeee cerko.. eve gledaj si ja cerkati gledaj se samata koga bese mala    ...

i nie na nasite istoto ke im go vikame i tie nema da veruvaat, ke primetat ili ke svatat tek koga ke bidat vo taa situacija...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 12:35
Starite ne dzabe rekle- Ako si go sakash deteto, kolni go, da dade gospod kuka da pravi, stari roditeli da doceka da izgleda,  deca da rodi, iscuva i ozeni/omazi i da doceka vnuci so nego majtapi da igraat (da doceka dlaboka starost). Togash gi minuva site fazi od  lulka-do dupka.

Изменето од mamamd - 20.Февруари.2008 во 12:36
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 12:41
Svetot se menuva prebrzo, taka sto generaciite ne go razbiraat svoeto kamo li vremeto na novite generacii.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 13:26
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

не можеме со нив,... ама ни без нив.... голема%20насмевка 


НЕ БЕ ДУШИЧКЕ, СО НИВ МОЖЕШ СЕ. РОДИТЕЛОТ ТИ Е НАЈСИГУРНИОТ ИЗВОР НА ЉУБОВ, НА ТОПЛИНА, НА ИСКРЕНОСТ, НА СИГУРНОСТ...РОДИТЕЛОТ ТИ Е НАЈДОБРИОТ ДРУГАР, КОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА ТЕ ИЗНЕВЕРИ. ЕДИНСТВЕНИОТ НЕКОЈ КОЈ БЕЗ РАЗМИСЛУВАЊЕ ЌЕ ГО ЖРТВУВА СВОЈОТ ЖИВОТ ЗА ТВОЈАТА СРЕЌА.

Изменето од majstorce62 - 21.Февруари.2008 во 12:41
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 20:53

Да има некое недоразбирање зошто понекогаш реагираат параноично особено оние конзервативните и заради тоа некои деца се одлучуваат на молк наместо да проговорат отворено за своите проблеми..

Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 22:01
ne uspeav ni da gi zapoznaam kako sto treba i cel zivot sum nekako oddelena od niv
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 09:04
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ne uspeav ni da gi zapoznaam kako sto treba i cel zivot sum nekako oddelena od niv


topsexy... nikogas ne e kasno... seuste mozes toa da go napravis... no izvini ako ti recam vaka... treba od tvojata "uloga" kako "zrtva" da izlezes... znam i samata ne e lesno... no ako stvrno sakas mozes toa da postignes...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 23:25
Јас се формирав во личност што моите родители очекуваа и сакаа да бидам, ама затоа тие не ги исполнија моите очекувања од нив.
Разочарана сум многу, ама нема начин и шанса да се променат. Ако тоа самиот не сакаш да си помогнеш, никој не може на сила да ти помогне.
Некогаш децата се попаметни од своите родители, за жал
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 23:34
Ne znaes sto imas dodeka ne go izgubis!
Ne deka ne znaev,ama mislis deka sekogas ke bide tuka.I togas te budi necij vrisok i veke nisto ne e isto.

I zatoa:iskoristete go sekoj moment so niv!

Zatoa sto sega ne pominal moment a da ne mi fali!


MOMMY IS MY ANGEL!!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.