IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што би сториле кога...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што би сториле кога...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:02
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Ne bi rabotela so ova tempo toa kako prvo ,a posle bi se posvetila poveke na tie sto gi sakam, bi crtala poveke,bi setala ,citala ,valjda ke stasam da go zavrsam zapocnatoto.


pravi go toa sega, ne chekaj


Toa i go pravam, ama malku mi eнамигнување
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 00:43
Животот е ионака прекраток, за да си го кратиме со последната година-две. Џабе е да размислуваме што би направиле ако ни остане толку и толку време. Подобро да размислуваме што да правиме сега и овде. Работите на кои ќе помислите да ги правите пред крајот на животот, направете ги веднаш. По нив сетете се да направите некои други, кои истотака би сакале да ги доживеете пред да умрете. Радувајте се што се живи, размислувајте за денес, за утре... а не за последната година.
La vita e bella! Искористето го животот до максимум, само еднаш се живее.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 01:04
Ke kradam cergicinja od pred vrata i ke ima naslov vo vesnici :
" Misteriozno isceznuvanje na cergicinja pred vratite, narodot zagrizen dali e ova eden od znacite na Apokalipsata ! "

Изменето од zbunet - 19.Февруари.2008 во 01:05
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 09:28
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Животот е ионака прекраток, за да си го кратиме со последната година-две. Џабе е да размислуваме што би направиле ако ни остане толку и толку време. Подобро да размислуваме што да правиме сега и овде. Работите на кои ќе помислите да ги правите пред крајот на животот, направете ги веднаш. По нив сетете се да направите некои други, кои истотака би сакале да ги доживеете пред да умрете. Радувајте се што се живи, размислувајте за денес, за утре... а не за последната година.
La vita e bella! Искористето го животот до максимум, само еднаш се живее.
 
не%20вреден
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 20:57
СЕТА ЕНЕРГИЈА ШТО ЈА ТРОШАМ НА ЛАЖЕЊЕ ЌЕ ЈА ПРЕНАСОЧАМ И ПРЕТОЧАМ ВО ЛАГА СО КОЈА И СМРТТА ЌЕ ЈА ПРЕЛАГАМ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2008 во 01:19
...tesko deka smrtta ke ja prelazes... ...podobro ke ti bide da prestanes da lazes i energijata da ja prenasocis kon nesto polezno........ili kon nesto sto ne si upeal da napravis do togas.....iako smetam deka ova e edna od poglupavite temi, bidejki lesno e od ovoj agol da kazuvas sto bi bilo koga bi bilo.......

Изменето од moira - 20.Февруари.2008 во 01:22
Кон врв
jas ili nie Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jas ili nie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:05
na edna zena i velat deka ke umre za brzo taa sekoj den povraka po sto pati posebno koga ke sedne da ruca so semejstvoto, krvta i oslabuva do kraj i edvaj se vleci do rabota oti mora da odi , decata i sturdiraat,pominuvaat godini taa ne najduva lek sekoj den e izmacuvanje i nagrada kosmar za site, mazot se pravi deka se e vo red a kerkata prezema sekakva rabota po doma, ne se raduva poveke na mladosta , na ucenjeto ni na druzenjeto, sekogas e nevesela i go ignorira izneveruvanjeto od deckoto so godini, decata zavrsuvaat, devojkata se zeni so deckoto koj vo brak ja tepa zenata ja siluva , sekojdnevno ja maltretira i ja progonuva so ponizuvanja , no devojkata molci oti semejstvoto predolgo stradalo od bolesta na majkata , majkata poleka se zazdravuva stanuva se posilna i ozdravuva , kerkata bara pomos od nea no majakata ja odbiva kazuvajki deka bratot mora da zivee i deka nema pomos za nea , devojkata saka da se samoubie no ne moze ima deca i postojano e bolna i tazna , potoa doznava nekoi semejni tajni i celata nesreka na svetot e nejzina i bog e najgolem i


sakam da recam lazna uzbuna za eden ama smrt za site okolu
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:11
 - Dedo Boze, bar uste eden den ostaj mi.
 - Aj, neka ti bide.
Utredenta ovoj se oblekol kako bebe vo gradinka i cucal mleko za da se preprai za da ne go najde.
Ama Dedo Boze go zabelezal :
 - Sto pravis, dete ?
 - Papam meko.
 - Aj, papaj, papaj, pa ke ideme pa pa
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:14
Ке продолжам да живеам дури не поминат уште тие неколку години. како и претходно, најнормално
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:14
Ke i potrazam na taa nad mene
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:16
жити се?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:18
Abe nad mene sto zivee
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:19
оо ја па мислев уште во куќа живееш 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 00:21
se iseliv...starcite ziveat u kuka
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.