IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Јанко-Јади Бурек
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јанко-Јади Бурек

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 40>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 22:34
Точно дека е емисија за народот. Се јавуваш и си го кажуваш проблем. Ама то не значи дека целата емисија треба да ја окупираш само со твојот проблем. Лугето се јавуваат, а всушност и не знаат каков проблем имаат. И сега тој треба да изигрува психоаналитичар додека им го открие проблемот. Прво, јас како гледач го менувам каналот кога ќе јави некој што не знае што сака да каже, па ја тупи, вергла, заобиколува од Дедо Ное до денес, се поти, бара виновници, испомешува баби и жаби... Лугето навистина немаат концепт за тоа што сакаат да го кажат.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 00:16
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Точно дека е емисија за народот. Се јавуваш и си го кажуваш проблем. Ама то не значи дека целата емисија треба да ја окупираш само со твојот проблем. Лугето се јавуваат, а всушност и не знаат каков проблем имаат. И сега тој треба да изигрува психоаналитичар додека им го открие проблемот. Прво, јас како гледач го менувам каналот кога ќе јави некој што не знае што сака да каже, па ја тупи, вергла, заобиколува од Дедо Ное до денес, се поти, бара виновници, испомешува баби и жаби... Лугето навистина немаат концепт за тоа што сакаат да го кажат.


Сепак, најбазичните новинарски (и човечки) манири ќе ти наложат културно да му укажеш на гледачот дека неговото јавување и барање не се соодветни за емисијата, а не хистерично да врескаш: Режија, исклучи го, исклучи го!
А примерот што го наведов во претходниот пост баш не посочува на човек што вртел, сучел и немал концепт, туку на човек што беше исклучен во првите 30 секунди од своето јавување, бидејќи спомна дека гледал емисија која на водителот не му се допаѓа.
Крајно невкусен е начинот на кој ја води својата емисија и како ги третира гледачите. Се надевам дека и понатаму ќе си остане на својата локална телевизија, бидејќи тоа е најмногу што заслужува!


Изменето од Quentin - 17.Февруари.2008 во 00:16
Кон врв
tic_tac Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tic_tac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 10:22
Добро на јавните личности не им бараат лекарско уверение? јанко е премногу нервозен и емисија од ваков тип не знам колку му одговара да води, доволен доказ е тоа што полудува кога некому ќе каже повеќе од два пати добровечер?!Може да се испроба во друго поле пр. добро би му одела некоја музичка емисија да уредуваи води.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 10:50
Дали сте забележале како понекогаш (Јанко) нервозно мрда со нозете?

Или како превртува некое топче од едната во другата рака?

Зошто е таа цинична насмевка на аголот од усните?

Зошто исклучување по брза постапка на лице кое има спротивно мислење од неговото по дадено прашање (не зборувам овде за луѓе кои ја тупат-тие сами си го бараат)...

Зошто таква ароганција?

Комплекс е тоа...комплекс на мало човече кое мисли дека универзумот се врти околу него....

Не заслужува да биде гледан-додека не си поработи на себе и не си го поправи однесувањето....лутина

Дотогаш-пријатно младичу Јанко од мене...



Изменето од maria_magdalena - 17.Февруари.2008 во 10:51
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 11:05
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Точно дека е емисија за народот. Се јавуваш и си го кажуваш проблем. Ама то не значи дека целата емисија треба да ја окупираш само со твојот проблем. Лугето се јавуваат, а всушност и не знаат каков проблем имаат. И сега тој треба да изигрува психоаналитичар додека им го открие проблемот. Прво, јас како гледач го менувам каналот кога ќе јави некој што не знае што сака да каже, па ја тупи, вергла, заобиколува од Дедо Ное до денес, се поти, бара виновници, испомешува баби и жаби... Лугето навистина немаат концепт за тоа што сакаат да го кажат.


Сепак, најбазичните новинарски (и човечки) манири ќе ти наложат културно да му укажеш на гледачот дека неговото јавување и барање не се соодветни за емисијата, а не хистерично да врескаш: Режија, исклучи го, исклучи го!
А примерот што го наведов во претходниот пост баш не посочува на човек што вртел, сучел и немал концепт, туку на човек што беше исклучен во првите 30 секунди од своето јавување, бидејќи спомна дека гледал емисија која на водителот не му се допаѓа.
Крајно невкусен е начинот на кој ја води својата емисија и како ги третира гледачите. Се надевам дека и понатаму ќе си остане на својата локална телевизија, бидејќи тоа е најмногу што заслужува!


Зборуваш за емисијата на онаа насмеаната змија што има бумбари воглавата и која не смее да стави ниту една тема што не му оди во прилог на премиерот? На која цела година ако некој и сугерираше да ги стави стечајците како тема за гласање, и попуштаа нервите и во прците пет секунди хистеризираше „Ти мене ќе ми кажуваш што да ставам!Ќе гласате за тоа јас што ви предложувам! Исклучете, го режија!“
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:53
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Точно дека е емисија за народот. Се јавуваш и си го кажуваш проблем. Ама то не значи дека целата емисија треба да ја окупираш само со твојот проблем. Лугето се јавуваат, а всушност и не знаат каков проблем имаат. И сега тој треба да изигрува психоаналитичар додека им го открие проблемот. Прво, јас како гледач го менувам каналот кога ќе јави некој што не знае што сака да каже, па ја тупи, вергла, заобиколува од Дедо Ное до денес, се поти, бара виновници, испомешува баби и жаби... Лугето навистина немаат концепт за тоа што сакаат да го кажат.


Сепак, најбазичните новинарски (и човечки) манири ќе ти наложат културно да му укажеш на гледачот дека неговото јавување и барање не се соодветни за емисијата, а не хистерично да врескаш: Режија, исклучи го, исклучи го!
А примерот што го наведов во претходниот пост баш не посочува на човек што вртел, сучел и немал концепт, туку на човек што беше исклучен во првите 30 секунди од своето јавување, бидејќи спомна дека гледал емисија која на водителот не му се допаѓа.
Крајно невкусен е начинот на кој ја води својата емисија и како ги третира гледачите. Се надевам дека и понатаму ќе си остане на својата локална телевизија, бидејќи тоа е најмногу што заслужува!


Зборуваш за емисијата на онаа насмеаната змија што има бумбари воглавата и која не смее да стави ниту една тема што не му оди во прилог на премиерот? На која цела година ако некој и сугерираше да ги стави стечајците како тема за гласање, и попуштаа нервите и во прците пет секунди хистеризираше „Ти мене ќе ми кажуваш што да ставам!Ќе гласате за тоа јас што ви предложувам! Исклучете, го режија!“


Мислам дека нема потреба од емотивни екцеси, не станува збор за Бумбар или било која друга емисија, туку за новинарски манири и етика во емисијата Јади Бурек. Гледачите можат да гледаат што сакаат и тие секогаш го имаат последниот збор, а не некој Јанко или Петко.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 17:05
ПА И ЈАС САМО ТИ ПОСОЧИВ МАНИРИ НА ЕДНА ВОДИТЕЛКА, НАВИДУМ НАСМЕВНАТА, СО НАСМЕВКА ОД ЕДНО ДО ДРУГО УВО, А ВСУШНОСТ ДВОЛИЧНА И СО ДУША НА ЗМИЈА, БИДЕЈЌИ ТИ ДИГРЕСИВНО ЈА СПОМЕНА НЕЈЗИНАТА ЕМИСИЈА КАКО ПРИЧИНА ДА БИДЕ ИСКЛУЧЕН ГЛЕДАЧОТ ОД СТРАНА НА ЈАНКО.
АЈ ОСТАЈ ГИ, НЕ СЕ ВРЕДНИ ЗА ЖЕСТОКА ДИСКУСИЈА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 18:42
За Јанко посебно, не верував дека можам толку постови да напишам. Тој едноставно не вреди да се коментира.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 19:05
НАПИШИ САМО ЕДЕН, АМА ИСЦРПЕН.НЕЛИ Е ТОА ИСТО?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 19:06
Јанко не го почитува туѓото мнислење освен ако не се поклопува со неговото
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 19:14
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Поздрав и до тебе супербабичке...Па најпаметно ти е тоа...да не дружиш нас, овде секако ќе разбереш се повеќе од било кој ТВ канал...



Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 19:15
Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Поздрав и до тебе супербабичке...Па најпаметно ти е тоа...да не дружиш нас, овде секако ќе разбереш се повеќе од било кој ТВ канал...



ne ve menuvam za nisto na svetov super ste mi
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:32
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

НАПИШИ САМО ЕДЕН, АМА ИСЦРПЕН.НЕЛИ Е ТОА ИСТО?


Неговиот проблем е повеќеслоен: социјален, психолошки, политички...Затоа не може да се опфати во еден пост, колку и да е исцрпен, пак ќе остане нешто недокажано.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:42
СЕ ШЕГУВАМ. ГО ПОЧИТУВАМ МИСЛЕЊЕТО СО ФАКТИ. ИАКО ГИ БАЗИРАМЕ ВРЗ СПРОТИВНИ ИСКУСТВА И СПРОТИВНИ ОПСЕРВАЦИИ НА ИСТАТА ЕМИСИЈА.
МЕНЕ,ГЕНЕРАЛНО, КОНЦЕПТОТ МИ СЕ ДОПАЖА. НЕ ВЕЛАМ ДЕКА Е ИДЕАЛЕН. ИСТО КАКО И ЗА ВОДИТЕЛОТ.

Изменето од majstorce62 - 17.Февруари.2008 во 21:45
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.