IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Педофилија и инцест во семејството
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Педофилија и инцест во семејството

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 27>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 10:03
Ова е реторичко прашање од кај знам... или??? намигнување

Ќе успееш во тоа, само треба да поработиш на тоа. Има групи на фејсбук со луѓе кои поминуваат низ тие работи, има форуми и страници кои што би можеле да ти помогнат да не се осеќаш сама и каде што би наишла на многу разбирање и поддршка. Мене таквиот начин многу  ми помогна да се справам со себеси и сега веќе неколку  месеци се немам чепнато а и знам дека нема да се вратам на таа навика затоа што јас обично така реагирав на стресни ситуации за мене, во последниов период ми се случија неколку но ете ме, одлучив да се сакам наместо да се сакатам. Верувај ми дека има излез од се - но само ако го бараме излезот. големо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 10:06
You can't see rainbows if you're looking at the ground работава..
И може и да е реторичко прашање, нели.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2012 во 10:08
Се се постигнува со работа на себеси среќа Наеднаш ништо не бидува. Замисли седиш во темна просторија и некој наеднаш ти запали светло? Светлината е добра работа, потребна ни е, не прави поснаодливи итн. ама кога наеднаш некој ќе ни запали светло ние подзамижуваме, не ни годи, така и ова. Не дека нема да ни годи, но ако не расчистиме со себеси и старите механизми од едно сурово минато џабе е некој да ни ја дава светлината, немаме кај да ја ставиме.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 00:28
Јас прочитав некаде, не се сеќавам.. имало мајка која му го... онадела на малиот затоа што мислела дека му помага при... онадењето де. изненадување Аууу колку е погрешно сето тоа.. ау ау ау нееее. Такви работи не смеат да се случуваат. Страшно изненадување Кошмар! Тоа е многу погрешно, што ли и се случува само на таа душичка сега тага
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 00:31
Всушност, знаеш...
Поголем кошмар е да го направи некој друг од страна...мама е ... добрата вилаангел
Се лажат децата ама што знае малечкосреќа

Затоа и прашав..она што прашав. Се надевам дека ќе добијам одговор...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 00:40
Баш е многу страшно тоа кога се случува во домашни услови. Мама е личност на кое детето и верува а мама му го дразни. Нема полошо - подобро. Не смее да се обезвредни болката на тој што бил злоупотребен надвор од семејното огниште. И двете се разорни, и двете се проклето мачни. Мачнината ја носам и сега, ја чувствувам посилно од кога и да е болен

Значи тоа е пострашно... што јас до пред 3 години ги оправдував педофилите, мислев дека тие се правите, па те мислев дека они се болните јас сум требала да знаам, па јас сум лошата, неадекватната.. за сите нив имав најдено триста разлози, ама себе си за малку не се ставив на гилотина. Сите ги ставам во исти кош. Тоа што некој е тепан и побрутално силуван од мене не го прави моето помалку болно... а може и го прави, но може ли тој/таа да влезе во мојата кожа а можам ли јас да влезам во неговата/нејзината? Можеме ли со зборови да ја доловиме мачнината, чувството на прлњавост? Некад, до пред некоја година пре би ја одбрала смртта отколку да се носам со сето тоа со коешто некако се справувам затоа што јас си го сакам мојот живот. Нема оправдување. Ова се само одломки од тоа што јас го поминав... а сите деца кои премолчиле и сите возрасни кои чуваат ваква тајна сакам да ги гушнам и да им кажам дека  не се сами. НЕ СТЕ САМИ!!!


Изменето од ekszi88 - 16.Мај.2012 во 00:45
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 00:43
големо гушкање

Не мислев на тоа дека е помалку вредно. Мислев на тоа како детето го гледа во тој момент (детето не е ни свесно што всушност се случува)
Мајката е поблиска личност на детето од некој си таму непознат, страшно е тоа што тоа дете има доверба во неа а таа го изневерила. 
Нема пострашно, понестрашно. Повеќе или помалку болно. 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 00:47
Тогаш во тој период од животот детето можеби и не прави разлика, не разбира,но како расте почнува да разбира. Јас не разбирав што ми е дешава кога имав 8 години, па јас го сакав типот, јас и му кажав целата оцерена на брат ми. Како растев почнав да умирам во себе, почнав да не живеам, почна да ме снемува, да се идентификувам со срамот што не е мој. Не реков дека ти рече дека е помалку вредно, но јас само сакам да објаснам затоа што нормално е човек да биде помалку информиран во одредени области а повеќе во други. среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zoranjanev1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zoranjanev1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 02:05

Извини ekszi88 (ако можеш да ми извиниш): реков дека повеќе нема да ти досаѓам, но, некако, ти ме влечеш за јазик;

Ти се ваљаш во калот на самозожалувањето;
Си помислила ли некогаш на децата во Африка што умираат од глад ?!
И: велиш дека имаш  23 години, а се однесуваш како дете на 15 години, во пубертет; (напомена: последната реченица може да има и позитивна конотација - дека си полна со доброта и наивност како дете);

Не знам што да мислам за тебе;
А, и, ни оддалеку, немам намера да му се мешам во работата на твојот психотерапевт.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 02:13
Originally posted by zoranjanev1 zoranjanev1 напиша:

Извини ekszi88 (ако можеш да ми извиниш): реков дека повеќе нема да ти досаѓам, но, некако, ти ме влечеш за јазик;

Ти се ваљаш во калот на самозожалувањето;
Си помислила ли некогаш на децата во Африка што умираат од глад ?!
И: велиш дека имаш  23 години, а се однесуваш како дете на 15 години, во пубертет; (напомена: последната реченица може да има и позитивна конотација - дека си полна со доброта и наивност како дете);

Не знам што да мислам за тебе;
А, и, ни оддалеку, немам намера да му се мешам во работата на твојот психотерапевт.


Како можеш да споредиш деца што умираат од глад поради тоа каде живеат со жртва на педофил?
Да животот е убав ако знаеш како да го живееш. Животот е убав ако немаш никакви трауми. Животот е убав...
Ама дали е убав кога некој психички ти нанел толкава болка? Дали е убав ако некој ти направи нешто што постојано ќе го сонуваш, ќе го гледаш и пред тебе а не постои реално? Ќе гледаш опасност дури и во мравките...

И во Македонија има деца што умираат од глад па никому ништо. Мислиш само во Африка го има тоа? Или на Дискавери толку те научиле?!? Па таму гарант те научиле дека мажот (куче) може да му скокне на детето (куче), дека кај животни не е важно дали е род или роднина...скокни завршиси работа и продолжи. 
Не можеш да го споредуваш животот на животните со човечкиот.
Како не се срамиш од себе?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 02:14
Originally posted by zoranjanev1 zoranjanev1 напиша:

Извини ekszi88 (ако можеш да ми извиниш): реков дека повеќе нема да ти досаѓам, но, некако, ти ме влечеш за јазик;

Ти се ваљаш во калот на самозожалувањето;
Си помислила ли некогаш на децата во Африка што умираат од глад ?!
И: велиш дека имаш  23 години, а се однесуваш како дете на 15 години, во пубертет; (напомена: последната реченица може да има и позитивна конотација - дека си полна со доброта и наивност како дете);

Не знам што да мислам за тебе;
А, и, ни оддалеку, немам намера да му се мешам во работата на твојот психотерапевт.

 e toa s e maki.. dovolno sii ntelegenten za da sfatish zoshto  ekzi go ima toj boldiraniot  problem neli..ili pak ne dopira do tvojata svest koja ostanala nekadeнамигнување
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 10:09
Originally posted by zoranjanev1 zoranjanev1 напиша:

Извини ekszi88 (ако можеш да ми извиниш): реков дека повеќе нема да ти досаѓам, но, некако, ти ме влечеш за јазик;

Ти се ваљаш во калот на самозожалувањето;
Си помислила ли некогаш на децата во Африка што умираат од глад ?!
И: велиш дека имаш  23 години, а се однесуваш како дете на 15 години, во пубертет; (напомена: последната реченица може да има и позитивна конотација - дека си полна со доброта и наивност како дете);

Не знам што да мислам за тебе;
А, и, ни оддалеку, немам намера да му се мешам во работата на твојот психотерапевт.


Ма тебе одамна не ти извинувам на темава. Каква врска имаат децата со мене и каква врска имам јас со децата од Африка? Што знаеш ти за мене и за мојот живот за да ме споредуваш? Кажи ми ајде, што знаеш за мојот живот!? И има некаде каде што пишува како јас треба да се однесувам? Пошто појма немаш јас ќе ти кажам... сум умирала од глад, сум била и бездомник, сум била и тепана и јас навистина имам причини за мојата несигурност и за моето петнаесет годишно однесување. Јас многу добро знам како се однесувам ама се однесувам така заради некои простаци што ми нанеле огромна штета и такви како тебе што ги поддржуваат тие простаци. И што на крајот од краиштата имаш па ти да мислиш за мене? На време треба да се мисли за луѓето, во периодот на нивниот развој. Лесно е сега да му кажеш на човек опрај се, ама еве ти Зоране жив пример дека срушен живот тешко се поправа. Среќа јас имам сили и ја поправам штетата, но дали знаеш дека многу и се самоубиле? Дали знаеш колку од нив се депресивни? Дали знаеш колку од нив се повредуваат себеси, си ја кубат косата, имаат белези по рацете од острите предмети? Дали ги знаеш сите овие работи? Лесно е му судиш некому како се однесува, но тешко е да му ја види човек душата навистина. Јас многу добро знам за мојот регрес, но која ти беше поентата на муабетот? Јас сум свесна за сето тоа но мислиш дека сакам? Има некои работи кои свесно можам да ги сменам,  но си слушнал за физички флешбекови? Знаеш, баш се пријатни. Нема право никој да ми суди за тоа како јас се справувам со нештата затоа што ете, ако знаеш подобро дојди и влези ми во кожа па тогаш прави што знаеш  па можда ќе сфатиш и ќе подразмислиш нешто пред да пишеш.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 09:43
Не постои согласност од двете страни во педофилијата.
Детето во тие години (6, 7, 8, 9 ...) не е способно да расудува што е исправно, а што не.
 
Исто како што и лице со пречки во развојот не може да расудува. Ако некој сексуално нападне на пр. 30 годишна жена со запрен психички развој (развојот и` се ,,закочил,, на детска возраст) исто така кривично одговара за обљуба на психички немоќно лице без разлика што напаѓачот ќе се брани со тоа ,,таа се согласи,,.
 
ЗАТОА ВНИМАВАЈТЕ ШТО ПРАВИТЕ.
 
При вакви гнасни дела НЕ ПОСТОИ СОГЛАСНОСТ од жртвата.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2012 во 13:18
Некои луѓе имаат бескрајно темни коридори во умот ... и залутуваат во нив без да понесат светлина со себе.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,891 секунди.