IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - ГИШ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ГИШ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
virus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај virus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 12:20

Гиш е супер намигнување Тој не се прави паметен, туку стварно Е ПАМЕТЕН

Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 17:29
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Се имам сликано со Гиш... Пола глава му ја нема


ИНТЕРЕСНО!


Aha, samo sto togas bev pomala i mi bese malku strav od nego pa mi se poznava na lice
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 23:42
ЗОШТО МА, ГИШ НЕ Е СТРАШЕН. И СНЕШКА СЕ СЛИКАШЕ СО НЕГО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 09:48



Море за деца богами е страшен! Со косата и тоа зулуфите, а и стилот на облекувањето - со елечињата, у Џим Морисон фазон, или нешто слично (замрзнат у времето)!








Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:24
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 09:49
Dobar e Gis,so samata pojava
od nego zraci inteligencija.
Za onie koi ne citaat mnogu
i ne e bas razbirliv
A za glasot nema sto da se zbori
se e kazano
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 11:48

james dean... како си задоволен ??? коментарите за Гиш
не се како што очекуваше...сите се позитивни...
на општо задоволство...

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 11:59


Сакам да кажам:

Си имаме златен јазик. За секој странски термин си има соодветен МАКЕДОНСКИ збор! Ако сакаме да оставиме впечаток кај другиte луѓе дека сме паметни и начитани, тоа можеме да го направиме и со сопствениот јазик! Мислам дека со тие "ингеренции", "круцијалности", "малициозности" и слични "флоскули" , сакајќи да се направиме "пондерабилни", само си го "деградираме" јазикот!

Се надевам дека сега ќе бидам сватен зошто го отворив "thread-ов" за ГИШ !




Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:24
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 12:05


Originally posted by blashka blashka напиша:


james dean... како си задоволен ??? коментарите за Гиш
не се како што очекуваше...сите се позитивни...
на општо задоволство...




А од каде знаеш што очекував?




Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:25
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 12:07

Сакам да ти кажам ...дека се согласувам со тебе...
си имаме и златен јазик...и златна земја...
   

   сега видов...

Изменето од blashka - 14.Февруари.2008 во 12:08
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 13:07
Lichno-ne mi se dopadja,i sekogash
imam izbor na ushte 60 kanali kabelska televizija
me nervira tokmu poradi toa shto saka da dokaze
kolku e toj nachitan,pa pameten,pa ima bogat rechnik......
no kako rekov koga ima koj da go gleda...


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 13:33


Originally posted by mamma mamma напиша:

...me nervira tokmu poradi toa shto saka da dokazekolku e toj nachitan,pa pameten,pa ima bogat rechnik......no kako rekov koga ima koj da go gleda...



Е токму тоа е тоа што сакам да го кажам. Лично, многу повеќе ги ценам поскромните луѓе!







Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:35
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 16:00
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

...me nervira tokmu poradi toa shto saka da dokazekolku e toj nachitan,pa pameten,pa ima bogat rechnik......no kako rekov koga ima koj da go gleda...


Е токму тоа е тоа што сакам да го кажам. Лично, многу повеќе ги ценам поскромните луѓе!


skromnosta kaj Gis e minato svrseno vreme , fakt e deka zivee vo svetot na seesetite i deka go sporeduvaat so Jim Morrison , Jimmi Hendrix i ostala kompanija od toa vreme , sto mislam deka mu prilega i odlicno go zivee toa vreme denseka sto e retkost . Gis e specificen na mnogu nacini , nekoi od niv mi se dopagjaat nekoi ne ..... ( setanjeto so dzoint po ulica na primer ne mi se dopagja , zasto nekolku nedeli pred da izleze taa skika imas emisija so Gis kaj deca vo osnovno skolo kade sto zbori za stetnoto vlijanie na drogata )
znaci za glasot i komponiranjeto ne pravime muabet .... toa mu lezi na covekot i mnogu mi se dopagja no ........
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 11:29
Originally posted by james dean james dean напиша:


Го гледав вчера Гиш (Сашо Гигов, звани Гиш) во емисијата Македониум, а исто и пред некој ден кај оној Тони у емисија! (само накратко, пошто не можев многу да издржам)

Ме интересира што мислите вие за човеков?

Јас не сум некој човек што многу сака да критикува, ама кога е во прашање дечково не можам а да не кажам некој (потежок) збор!

Чоеков влегол у некој филм (од негово време) и се понаша како да има искуство како Метузалем! А нешто се расфрлал со терминологија - да може да го разберат само посветените (да не речам многу е езотеричен)!
Мислам, се гледа нешто дека читал, ама јас мислам дека ја промашил темата (на животот).

Па уште еднаш: Кое е Вашето мислење за овој феномен од човек?

Гиш може да го наречеш се само човек не , немој брате мили зборот феномен , користи термин као феминем , оти типот едноставно личи на страшило за на сред поле , сакав да му дадам понуда да работи кај мене на лозје за да ги брка чавките , нејсе се некако бев скептик дека ке ми ја одбие понудата . политизиран пејач од ВМрО , кој едноставно нели не разбира дека на уметниците не им е местото во политиката , тоа као прво , втора работа е тоа што игот џамбазов го вика елка , демек као теткица нешто а бе ко му ебе матер
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 11:54
hektore,...големо%20гушкањеmi se dopadja tvoeto deneshno raspolozenie.....go forнамигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.