IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - ГИШ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ГИШ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 17:59


Мислам дека е очигледно дека во оваа тема и по малку се шегуваме... Од таа причина, не би сакал никој ништо да си зема при срце... ниту за позитивните, ниту за негативните коментари... Па дури ни самиот ГИШ кога би го читал ова...
Исто така не гледам ниту причина за ограничувањето на бројот на коментарите...
Едноставно се забавуваме....

Ова се однесува за сите...


Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 18:16
Originally posted by fiks fiks напиша:

Онака со космите и брадата се повеќе ми личи на некој монах од манастир.
Мислам дека човекот забегува премногу,но кој го знае може ние сме забагани а тој во ред.

Нели едно време се бавташе со жената на бившиот премиер Љубчо. Се збореше дека се добри пријатели па затоа демек е поактивен на сцената. Потоа го однема, па сега пак го има.
Јас немам некој одреден став за него, нит ми симпатичен нити пк антипатичен. Рамнодушна сум, а ако го сретнам на улица ќе с епозамислам од кај го знамголема%20насмевка
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 19:19
Originally posted by james dean james dean напиша:



Мислам дека е очигледно дека во оваа тема и по малку се шегуваме... Од таа причина, не би сакал никој ништо да си зема при срце... ниту за позитивните, ниту за негативните коментари... Па дури ни самиот ГИШ кога би го читал ова...
Исто така не гледам ниту причина за ограничувањето на бројот на коментарите...
Едноставно се забавуваме....

Ова се однесува за сите...



намигнување
голема%20насмевка
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 18:03
Гиш....мечтаење

си има све ...можеби и повеќе од што му е потребноhttp://userserve-ak.last.fm/serve/252/4312365.png...а пак каков глас http://www.youtube.com/watch?v=Qj4P3nozkvc  ... аххххх  мечтаење

голема%20насмевка
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 14:24
Originally posted by james dean james dean напиша:



Сакам да кажам:

Си имаме златен јазик. За секој странски термин си има соодветен МАКЕДОНСКИ збор! Ако сакаме да оставиме впечаток кај другиte луѓе дека сме паметни и начитани, тоа можеме да го направиме и со сопствениот јазик! Мислам дека со тие "ингеренции", "круцијалности", "малициозности" и слични "флоскули" , сакајќи да се направиме "пондерабилни", само си го "деградираме" јазикот!

Се надевам дека сега ќе бидам сватен зошто го отворив "thread-ов" за ГИШ !



За ова апсолутно се согласувам. Ми се смачи веќе од сите тие туѓи зборови во нашиот јазик, со кои ние божем излегуваме попаметни и поначитани кога ги повторуваме како папагали. А јазикот, и тоа официјалниот ви се молам, ни е полн со латинизми и со секакви други „изми“. Златен јазик- ама покакан.
Zero Tolerance For Silence
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 18:24


Пред некој ден го видов Гиш во живо... .... Се разминавме...
Беше облечен во една бунда... ...
... и додека се разминуваме така.... го гледам и се смешкам... и си викам... да знае човеков што пишувам за него на Форумов... .... ќе ме стреља...


Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2010 во 10:06
abe kaj e ,,gish,,збунетост
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 11:49
gis e legendaaaaaaaaда
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 20:55
ama kade e segaзбунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2010 во 21:04
Закон човек со онаа песната за свадба..

Изменето од mungos80 - 25.Март.2010 во 21:04
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 14:18
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

Закон човек со онаа песната за свадба..
daда
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 15:07
мал "рефрешмнт" на темава...ако не за друго можеби ќе испровоцисам плазењенекого да се припојави на старо место(у било кое време)...
се надевам дека нема да ми рече-Биб 

Docna e


дотогаш јас ќе продолжам ...да ја обожавам персонаватрепкање


NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 16:39
 
 
  Замислена ...така јас си одам во МТВ ...  кога на два чекора
од мене ..пред влезот ... стои   г-н   ГИШ  и пуши  цигара .....среќа...
Маслинасто зеленкасти  панталони,  иста боја  маица  и
малку посветло шалче на вратот....  Косата како и секогаш ...
пуштена  и преубава.......  Ах ...замислена ..си реков.. како не ти
се најде некоја ..цигара во ташна .... па да  му побараше ...
.... запалка ......црвенеење....... поминав  ептен блиску до него ....
само за да го ..осетам ..миристот..за кој ни раскажуваше  Биби...намигнување
 
... И јас го обожавам... а сега пак уште повеќе ......мечтаење
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 16:45
Ах замислена...убава случка, може ќе се повторисреќа
би сакала да се најдам во слична ситуација како твојава, но со друг пејачљубовмечтаење но бидејќи тој не е од мк, ми останува само да сонувам...
 
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9101112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.