IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - ЛАТАС- новинар, камелеон или...???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЛАТАС- новинар, камелеон или...???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 28>
Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 08:01

Латас е прочитана книга и веќе носи само зло на ДПМНЕ.Но и тие самите станаа зло за оваа држава.

СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 09:06
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

I onaka covecki me interesira-Koj go zema honorarotголема%20насмевка ili toa odi vo redovna plataзбунетост
Vaznoe deka Latas ja ispra lagata od svoeto ime, ne go napishal tekstot, nema sudski da odgovara.
Директорот на „Вечер“ призна коавторство на спорниот текст


Зашто се вика: “Главен и одговорен уредник“? Зашто зема поголема плата од другите за таа функција? И како е можно да биде оправдување не бил тука  на пат бил?  Или каков е тој “Одговорен уредник на дело!! Какво е тоа оправдување а? Па ни еден медиум не смее дда функционира безг главен и ОДГОВОРЕН уредник ни една минута.. Значи секој може да пишува како што сака и што сака и да не одговара дека е тоа објавено. На пат биле!! Делумно биле одговорни пошто имаат таен договор на дело..хахахаха. Абе овие  финти ги немаше ни во моето добро време кога за такви флоскули главниот уредник одеше на годишен  на Голи Оток!!! Па за да биде пооправдано, демек на судење биле? Немале јадните мобилки,  интернет, факс. Вака испаѓа директорот искористил гужва и бап удрииииииииииии.
Подобро сменете ја темава во Латас- дворски шут, пајас или?
Нема крај
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2010 во 22:34
Ова можеби е за во Медиуми ама не е лошо и за тукаголема%20насмевка оти ако не е шпекулација ќе внесе малку промени и во политичкиот медиумски простор на Македонија. Ај живи били па видели

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2010 во 06:35
Латас има ПОСЕБЕН пристап, кога е во прашање власта...тази дупче не е дупчено и тази влада е најдобра влада на светот....Се разбира се додека течат парички во неговиот џеп...А и дефокусирањето на вниманието на јавноста е во тек...Никој не зборува за пацките кои ни ги удри Брисел....туку немало во текстот М и така тоа....Со овплазењеплазењеаа власт нема набргу да има ниту др жава...плазење
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 20:58
Аииии ама се налути Латасизненадување
Глас
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 21:23
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Латас има ПОСЕБЕН пристап, кога е во прашање власта...тази дупче не е дупчено и тази влада е најдобра влада на светот....Се разбира се додека течат парички во неговиот џеп...А и дефокусирањето на вниманието на јавноста е во тек...Никој не зборува за пацките кои ни ги удри Брисел....туку немало во текстот М и така тоа....Со овплазењеплазењеаа власт нема набргу да има ниту др жава...плазење


Pomaliciozen nik so milijarda frustracii vo svoite postovi nemam sretnato do sega....shampion si!големо%20гушкање
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2011 во 21:55
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Аииии ама се налути Латасизненадување Глас


Со кое бе право Фрче, говедото неокомунистичко и хермафродитско, мене ми се заканува дека ќе ми го одземе правото јас да гласам на избори?! Еве, јас лично на хермафродитот со женска фризура му порачувам: јас гласам во гимназија "Јосип Броз Тито", околу 12 на пладне. Дојди ти лично да ме запреш во моето основно политичко право. Да ми го земеш правото на гласање.
Дојди јас да те решам лично и персонално. Како што секој демократ ги решава оние кои му се закануваат дека ќе му оневозможат да гласа на избори. Како што ги решаваат по Либии, Каира и Туниси таквите како тебе што не даваат човек да гласа, кога законот му дава право, и според своја воља.


цццццц...и после ќе каже некој на ПДФ политика имало недолични коментари
на овој може вода да му потуриме...јавен медиум ејјјј
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2011 во 00:30
A da ne ne e u pravo slucajno toa so go zbori, a pogotovo za vtoriot najgolem predavnik na drzavata Frcko.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2011 во 00:34
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

A da ne ne e u pravo slucajno toa so go zbori, a pogotovo za vtoriot najgolem predavnik na drzavata Frcko.

можеби е во право, но начинот на кој го кажува сето тоа е одвратен...ако е Фрчко лош, со ваквиот став Латас се симнал мноооогу пониско од Фрчко
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2011 во 00:44
Тема: ЛАТАС- новинар, камелеон или...???


Vredi li da se komentira vakva osoba
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2011 во 02:40

Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:


цццццц...и после ќе каже некој на ПДФ политика имало недолични коментари
на овој може вода да му потуриме...јавен медиум ејјјј


Затоа ние не сме Вечер и Латас, туку ИДИВИДИ. намигнување

Мене не ме изненадува Фрчко. Какви глупости изнатресе во А1. Да беше некој друг, Билето Секуловска ќе го изедеше на лице место, де за говор на омраза, де за повикување на насилство, де за ускратување граѓански права... Ама на Билето арно и дојде муабетот.

Не ме изненадува ни Латас, макар да е и во право за идејата на написот. Недоличен му е и простачки начинот на изразување, премногу остар и навредлив. Со тоа се руши и угледот на медиумот кој го уредува. Со вакви написи, како и со вакви наслови го испростачија весникот.

Го читам и слушам и Фрчко со неговите колумни, и да си кажам право не гледам некоја голема разлика во начинот на изразување и на двајцата.
Ниту на професорот, поранешен кандидат за претседател му доликува простачки навредлив жаргон, ниту пак на Латас, главен уредник на еден јавен медиум.

не и за двајцата!





Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2011 во 06:00
Hahah,

Latas negovite pisuvancii gi dovede na nivo na obicniot covek, covekot od narodot, zatoa e i omilen medju narodot ( kaj pogolemiot del ).
Se izrazuva direktno, so prosti zborovi ja iskazuva sustinata i taka negovata poraka stiga do sekoj eden vo MK.

Mozete da si kazuvate bajki do utre, ama Latas so negoviot nacin na izrazuvanje i stil na rabotenje e daleku najpopularniot novinar vo MK, licnost koja sekoja televizija ili vesnik rado bi go imala za sogovornik ili vraboten.






"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 19:52
Популарноста не е секогаш доказ за професионалноста во она што го работиш...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
The_Boss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GFX Designer

Регистриран: 31.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 948
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Boss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2011 во 20:07
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Аииии ама се налути Латасизненадување Глас


Со кое бе право Фрче, говедото неокомунистичко и хермафродитско, мене ми се заканува дека ќе ми го одземе правото јас да гласам на избори?! Еве, јас лично на хермафродитот со женска фризура му порачувам: јас гласам во гимназија "Јосип Броз Тито", околу 12 на пладне. Дојди ти лично да ме запреш во моето основно политичко право. Да ми го земеш правото на гласање.
Дојди јас да те решам лично и персонално. Како што секој демократ ги решава оние кои му се закануваат дека ќе му оневозможат да гласа на избори. Како што ги решаваат по Либии, Каира и Туниси таквите како тебе што не даваат човек да гласа, кога законот му дава право, и според своја воља.


цццццц...и после ќе каже некој на ПДФ политика имало недолични коментари
на овој може вода да му потуриме...јавен медиум ејјјј


фрчко има право да зборува недолично, латас нема? ДЕМОКРАТИЈА?
Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.