IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Златна Бубамара на популарноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Златна Бубамара на популарноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 22:29
Диоген,пред да делиш совети кој како да постапува најпрво преиспитај ги твоите постапки па потоа дели совети.
Ако некој меша баби и жаби тоа тој некој си ти!
Ако некој навредува некого тогаш тој некој си ти ставајки ги во ист кош AKTERI koi taa vecer gi glumat pesnite sto gi izveduvaat и оние кои тоа го изведуваат на sovrsen,nepretenciozen,urban,svetski a sepak Makedonski nacin!
Не сакам ни да навлегувам во прашањето од каде и кој па тебе ти дал за право да нагаѓаш,а потем и да плукаш јавно на кој начин и како се делат наградите?Додека се расфрлаш овде со статистички податоци за манифестациите и настаните од белиот свет и наша поблиска околина,со нивниот начин на оценување и бодирање,земи најпрво и распрашај се како реално се стасува до резултатите за нашата Бубамара па можеби,ако имаш и малку доблест во себе,ќе признаеш дека Вардар и Јувентус сепак mozat da igraat u ista liga!
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 22:38
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Диоген,пред да делиш совети кој како да постапува најпрво преиспитај ги твоите постапки па потоа дели совети.
Ако некој меша баби и жаби тоа тој некој си ти!
Ако некој навредува некого тогаш тој некој си ти ставајки ги во ист кош AKTERI koi taa vecer gi glumat pesnite sto gi izveduvaat и оние кои тоа го изведуваат на sovrsen,nepretenciozen,urban,svetski a sepak Makedonski nacin!
Не сакам ни да навлегувам во прашањето од каде и кој па тебе ти дал за право да нагаѓаш,а потем и да плукаш јавно на кој начин и како се делат наградите?Додека се расфрлаш овде со статистички податоци за манифестациите и настаните од белиот свет и наша поблиска околина,со нивниот начин на оценување и бодирање,земи најпрво и распрашај се како реално се стасува до резултатите за нашата Бубамара па можеби,ако имаш и малку доблест во себе,ќе признаеш дека Вардар и Јувентус сепак mozat da igraat u ista liga!

sEGA MI E JASNO DEKA NEMAS POVEKE OD 16 GODINI,TAKA DA RAZGOVOROT SO TEBE E BESPOLEZEN...A KAKO SE STASUVA DO REZULTATITE ZA NASATA BUBAMARA TI KAZAV....JAS BEV 2 GODINI STO NA ANTENNA 5 RESAVASE DA IM DADE NAGRADA ZA NAJRADIO...ZATOA NE ZBORI OGA NE ZNAES...A AKO SE GLASA..KAZI NI OVDE NA SITE...KADE TOA..U KOJA NOVIBNA...NA KOJ MEDIUM..KOLKU VREME U KOI KATEGORII...OD KOGA?....TI ZNAES LI DEKA EDEN PEJAC 2001 GODINA (NE SAKAM DA KAZAM KOJ) NAGRADATA SI JA KUPI ZA 100 FUNTI ?......KOGA NE TI SE JASNI NEKOI RABOTI BAR NE SE NESAJ MALECOK/KAплазење
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 23:08
Дај смири се и не се нервирај толку. Не за друго туку во нервозата се губиш,пишуваш без да размислиш(у ствари тој ти е стилот на пишување),брзаш премногу па речениците ти се хаотични и безсмислени.
Приземји се!Поздрав
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 01:08
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Дај смири се и не се нервирај толку. Не за друго туку во нервозата се губиш,пишуваш без да размислиш(у ствари тој ти е стилот на пишување),брзаш премногу па речениците ти се хаотични и безсмислени.
Приземји се!Поздрав

...DA DA NAJLESNO E PO BITKA GENERAL A SE PRAVIS....A TI DRAGA MOJA NE ZNAES DISKUSIJA DA VODIS,NA FAKTI I KONKRETNI PRASANJA KOI TI GI POSTAVIV DA ODGOVORIS...A KAMOLI BITKA DA BIES...A ZA GENERALSKIOT CIN...OD TEBE E SVETLOSNI GODINI DALEKU...GLEDAJ SI GO TI RANKO VOJVODATA ,NEMAM JAS NISTO PROTIV..I JAS KE GO GLEDAM,KE SI FAKAM SEIR....ALI DA PAGAS U TRANS PORADI V.I.P FACITE KOI ON TAMU GI SOBRAL....TOA NI KRAJ NE MI PAGA ...NI..VNUKAMI OD 7 GODINI NE PALI,NA TIE SELSKI FORI...ALI JBG...MORA DA IMA I LUGE KO VAS..KAO INACE RANKO KE BIDE FACA U GRADOV?..tAKVITE KAO TEBE GO VOZDIGNUVAAT...DOBRA NOK.....SEKOJ PONATAMOSEN DIJALOG SO TEBE E IZLISEN....TI OCIGLEDNO SI NAUCENA NA DOLGI BESEDI I MONOLOZI...BEZ FAKTI...sweet dreams
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 02:06
Многу е долго шоуто...кога ќе седнам да гледам, заборавам зошто сум седнал и што всушност гледам. Доделување на награди на маркетинг агенции?

Секое доделување на награди треба да има своја тематика, не можеш на една манифестација да доделуваш награди за музика, филм, реклами, спорт, маркетинг агенции, сушење гаќи на жица итн...
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 02:29
..na bilo koja manifestacija kade sto  nagradi za najpopularni lica vo 100 kategorii se dodeluvaat od strana na "Akademijata" sostavena od Ranko,dvajca bliski negovi prijteli,kolegi od radioto,bratuced negov,zena mu..negoviot kum i starosvat mislam deka e poveke od jasno za kakva maalska zabaa stanuva...Inace za voja informacija..Makedonija e zemja so okolu 2.500.000 ziteli..a ima 100 kategorii i tolku nagradeni...газење%20од%20смеење..Kolku za sporedba..Oskarite..Bafta nagradite...SanRemo nagradite...Srpskiot Oskar na ppularnosta..Hrvatskite "PORIN" nagradi...EMI nagradite..i.t.n imaat troduplo pomalku kategorii i nagradi...A kaj nas sekoj koj go pustil Ranko preku red u Posta li Banka...dobiva nagrada...da ne e smesno ke bese tragicno....Ali toa e...vo drzava kade sto eeden gazda na obicno radio si dava pravo da proglasuva najuspesni...sto drugo da se ocekuva?..Kazi mi ti mene..od kade mu e toa negovo pravo...koj mu go dal?..i vrz baza na koja osnova se dodeluvaat istite?..U Svetot...aj da ne ideme tolku daleku...u Hrvatska,u Srbija...toa se pravi spored broj na prodadeni singlovi...tirazi na cd-a...vrtenja na pesni i spotovi po mediumi...glasanja koi traat mesec dena unazad pred samiot nastan...po pat na sms,mail..karticki...a kaj nas?....Ke se soberat Ranko so badzanacite,prijatelite,kolegite...ke zemat litro so litro ili flasa komovica,ili gajba pivo...i to ja znam i kafanata u koja se dogovaraat nagradite (nema da ja reklamirm)..ke naracaat i sopska obavezno голема%20насмевка...i pocnuvaat...nagrada za Sistina..najdobra privatna bolnica i za cel lekarski tim za najbolji doktori (zatoa sto ja porodile zena mu na Ranko..so maliot Ranko-junior),Zan Mitrev...kardiohirurg na godinata (mu vgradil troen baj-pas na badzanakot na Ranko),reklamna agencija...IDEJA +...ona im gi pravi dzinglovite na radio....mlad akter...Stojanka Noveva..3 godina na FDU,glumela u reklama za Skopsko...i kerka na komsivkata na Ranko....i mislam deka e deplasirano da redam ponatamu po koi kriteriumi se delat tie 100 nagradi...Taa epilepticka seansa trae tolku dolgo,sto na kraj kamen pijani se dodeluvaat i nagradi od tipot..najubavo ureden golubarnik,najdobar amatrski gonzo-snimak...tanga na godinata...i taa do brojkata 100...zatoa Bubamarata trae poveke i od Oskarite....Ej...znaes sto....dosta...ispod cest mi e i da zboram za Rankovata buba mara veke...a za gledanje...PRIZNAVAM...u zivo pari da mi davaat ne idam...ali KE GLEDAM...od SEIR normalno...abe do wc da mocam nema da idam za da ne propustam nesto....I da bidam iskren odvaj cekam da se uvalam u fotelja..so sokic...cips...i SEIR fakanje...
A,sto se odnesuva do GLUMCITE PEAT...toa e show dostoen i za eden Broadway....Izvini prijatele/ke no ne sekoj sto e expert u svojata profesija , e i majstor u necija tugja.Kao vtoro ne se slozuvam so tebe za nasite glumci,zatoa sto oni se vrvni profesionalci,na vremeto megu NAJDOBRITE vo ex Jugoslavija...a so pesnata samo go pokazuvaat svojot multitalent i kreativnost..I toa ne e klasicna priredba..oni ne se GLUMCI koi taa vecer peat...oni se AKTERI koi taa vecer gi glumat pesnite sto gi izveduvaat...na eden sovrsen,nepretenciozen,urban,svetski a sepak Makedonski nacin!
...Zatoa te molam ne mesaj babi i zabi....nanese golema navreda za celata Akterska fela vo Makedonija!
.....mislam deka si dete,zatoa nema da upotre*am polosi zborovi...samo se nadevam drugpat poubavo ke razmislis...Vardar i Juventus nikogas nema da mozat da igraat u ista ligaплазење
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 10:30
БУБАМАРИТЕ БЕА ПРЕДВЕСНИЦИ НА ПРОЛЕТТА, НЕЛИ. КАКО КОКИЧЕТО И ЛАСТОВИЧКИТЕ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 10:59
Ако те хранат со глупости, глупак ќе станеш. Е така кај нас народот го хранат со идиотизам, што значи...заклучете сами. Жал ми е што станавме посељачка нација и од бугарите! И тоа се благодарение на "фантастичната" понуда на културни настани и манифестации и се така натаму. Жал ми е за сите што ја обожаваат бубамара!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 11:40

Нацијата не ни е посељачка од бугарската...
мене пак ми е жал што има сељачки поединци,
во нашава прекрасна Македонија...
а златнава бубамара ја следам со задоволство...
      
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 12:08
Кај па ти прочита дека сум рекол дека си ме спомнала? Само ми падна во очи така многу си впечатлива, па решив да те посочам за пример

Изменето од tofu - 14.Февруари.2008 во 12:08
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 18:42
НА СИТЕ НАС КОЕРЕНИТЕ НИ ВЛЕЧАТ ОД СЕЛСКА СРЕДИНА. НЕКА НЕ СЕ ЗАНЕСУВАТ НЕКОИ ДЕКА СЕ ТЕШКИ ГРАЃАНИ. ДЕДОВЦИТЕ И БАБИТЕ ДО 45 ТА СИГУРНО ОВЦИ, КОЗСИ И БИВОЛИ ПАСЕЛЕ, ПА КОГА ДОШЛЕ ВГРАД УШЕ КАЛ НА ОПИНЦИТЕ ИМАЛЕ. РАБОТАТА Е ВО ТОА ШТО НЕКОИ ПОРАНО А НЕКОИ ПОДОЦНА ФИ ФРЛИЛЕ.
ГОРД СУМ НА МОЕТО СЕЛСКО ПОТЕКЛО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Feromona Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Feromona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 20:47
.....mislam deka si dete,zatoa nema da upotre*am polosi zborovi...
DiogenCE!
Pretpostavuvam ova DETE na mene se odnesuva ,neli?
Ako e taka,togas tuka se se soglasuvam so tebe!Zosto jas sum navistina edno golemo DETE!No za zal ponekogas ja vagam maskata na 34 godisen COVEK od zenski pol..koj zivee i raboti U PROVINCIJA(kako sto milivate da kazete vie U Sk.)so korencinja od selo( i sum mnogu ,mnogu gorda na moeto poteklo)
DiogenCE!(Glej kako ti se obrakam vo demunitativna forma,ma nagaleno)Ne mi mrci..daj stavi rozevki cvikerii STAY CALM please!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 21:26
...ИИИИИИИИИИИИ....БУБА МАРА!!!!   
.......НАЈДОБРОТО ОД МАКЕДОНИЈА,А НЕ Е ПИВО!!!   
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 21:56
КОЈА ДРУГА МАНИФЕСТАЦИЈА Е БЛИЗУ СО РЕЈТИНГОТ ДО БУБА МАРА...?...76-те ГРАДСКИ ФЕСТИВАЛИ НА СЕКАКВА МУЗИКА ОД НАЈРАЗЛИЧЕН ЖАНР...ИЛИ 23-те НАЈРАЗНИ СРЕДБИ НА "KУЛТУРНИТЕ МАНИФЕСТАЦИИ"...???
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.