IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Косово независно од 17 февруари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Косово независно од 17 февруари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 48>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:15
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a koj e tvojot stav vo vrska so ( ne ) priznavanjeto na kosovo od strana na makedonija ? ... dali toa ce go prifatis kako volja na mnozinstvoto ili ce se sprotivstavis na toa nepriznavanje pa i po cena na konflikt ( mislam deka planovite odat vo taa nasoka , neli ? )


..Kosovo ke ja priznavaat "golemite svetski sili"..a za Makedonija ,,taa i ne e bash nekoj faktor koj sto ako ne ja priznae ke se sluci koj znae sto,,

,,,no spored moe mislenje ke ja priznae,,,barem tolku e pametna da znae sto e najdobro reshenie,,

,,,a za voen konflikt nitu edna opcija ne doveduva do toa,,,

,,,a vasite teori vo vrska so (ne)priznavanjeto na Kosovo,,,ostanuvaat samo vasi teorii,,

..makedonija dobila eden nov sosed,,i samo toa,,nisto poveke..

 Makedonija ke dobie nov sosed koga ke ve vidam na listata na ON priznaeni zemji, dotogas ke si ima kvazi drzava za sosed, koja pociva i e kreirana vrz krsenje na megjunarodnoto pravi i Povelbata na Obedinatite Nacii!!!!


Морам да те исправам,Македонија ке добие нов сосед во моментот кога ке ја признае државноста на Косове Репубљикголема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:17
a ce priznae li?
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:17

Маму им фашистичку! лутина

Македонија е вечна!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:20
koj toa fasista ? vi se molam ... ta ludjeto otidoa duri  vo irak i afganistan zaradi covekovi prava i demokratija a vie nim fasisti .... nemojte taka големо%20гушкање 
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:23
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

i dvajcata e siluvale srbija pa izlegol monstrum газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење  .... da se nadevame deka na slednive izbori vo USA ce pobedi klintonka голема%20насмевка da ne se rodi i kaj nas nekoj monstrum газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење 



jas sum za OBAMA   Klintonka ne saka svinskoголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
Батка, и двајцата нечинат... тој Обама многу ги поддржува Грчиштата со тоа што има потпишано анти-Македонски иницијативи во нивниот конгрес.
Македонија е вечна!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:25
dzuptin eden газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење mavros газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Epirot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Epirot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:28
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by rose of silence rose of silence напиша:

ne sum vospitena da gi zarlikuvam lugeto po verata,nacionalnata pripadnost,no stom nekoj pocnuva da baraa intelektualci od "druga"strana,jas i odgovoriv na najiskren nacin,da bara intelektuaci,kaj site strani i ako naoga eden,bi sakal i jas da se zapoznam so toj "intelektualec"

 Da? a kazi mi ako si tolku dobro vospitana dali bi se omazila za Hristijanin ako se zaljubis vo nego? I dali tvojot "baba" i "none" ke go dopustat toa?????
  Kazi mi kolku Albanski se mesale so Hristijani ako ste TOLKU TOLERANTNI OD VERSKI POGLED KAKO STO KAZUVAS????
 Toa mozes na nekoj od Brazil da mu go tvrdis a ne mene....bidejki znam sto sorta ste!
Се гледа по твоите постови дека си од старите Комунистички Шовинисти,и дека врска немаш со реалноста ,Албанка не е Вера туку нација,и нормално дека има и Албанки од Христијанска вероисповест омажени за Христијани море глупчо!!!!!
И научи се да пишуваш на Кирилица патем се наоѓаш не Македонски форум.
„Едно дете кое спие Расте,ама еден народ кој спие Умира„
Ismajl Qemajli
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:30
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење ova bese " zestoko " газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Epirot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Epirot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:31
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a koj e tvojot stav vo vrska so ( ne ) priznavanjeto na kosovo od strana na makedonija ? ... dali toa ce go prifatis kako volja na mnozinstvoto ili ce se sprotivstavis na toa nepriznavanje pa i po cena na konflikt ( mislam deka planovite odat vo taa nasoka , neli ? )


..Kosovo ke ja priznavaat "golemite svetski sili"..a za Makedonija ,,taa i ne e bash nekoj faktor koj sto ako ne ja priznae ke se sluci koj znae sto,,

,,,no spored moe mislenje ke ja priznae,,,barem tolku e pametna da znae sto e najdobro reshenie,,

,,,a za voen konflikt nitu edna opcija ne doveduva do toa,,,

,,,a vasite teori vo vrska so (ne)priznavanjeto na Kosovo,,,ostanuvaat samo vasi teorii,,

..makedonija dobila eden nov sosed,,i samo toa,,nisto poveke..

 Makedonija ke dobie nov sosed koga ke ve vidam na listata na ON priznaeni zemji, dotogas ke si ima kvazi drzava za sosed, koja pociva i e kreirana vrz krsenje na megjunarodnoto pravi i Povelbata na Obedinatite Nacii!!!!


Морам да те исправам,Македонија ке добие нов сосед во моментот кога ке ја признае државноста на Косове Репубљикголема%20насмевка
Сакал ти или не Македонија со Грујо на чело ке ја признае и нема да праша никого ак сака да опстанува во овоа скапана влада.
„Едно дете кое спие Расте,ама еден народ кој спие Умира„
Ismajl Qemajli
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:36
a ako " ovoa" skapana vlada odluci da ne priznae eden monstrum ? HA ?
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:37
Originally posted by Epirot Epirot напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:

Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a koj e tvojot stav vo vrska so ( ne ) priznavanjeto na kosovo od strana na makedonija ? ... dali toa ce go prifatis kako volja na mnozinstvoto ili ce se sprotivstavis na toa nepriznavanje pa i po cena na konflikt ( mislam deka planovite odat vo taa nasoka , neli ? )
..Kosovo ke ja priznavaat "golemite svetski sili"..a za Makedonija ,,taa i ne e bash nekoj faktor koj sto ako ne ja priznae ke se sluci koj znae sto,, ,,,no spored moe mislenje ke ja priznae,,,barem tolku e pametna da znae sto e najdobro reshenie,, ,,,a za voen konflikt nitu edna opcija ne doveduva do toa,,, ,,,a vasite teori vo vrska so (ne)priznavanjeto na Kosovo,,,ostanuvaat samo vasi teorii,, ..makedonija dobila eden nov sosed,,i samo toa,,nisto poveke..
Makedonija ke dobie nov sosed koga ke ve vidam na listata na ON priznaeni zemji, dotogas ke si ima kvazi drzava za sosed, koja pociva i e kreirana vrz krsenje na megjunarodnoto pravi i Povelbata na Obedinatite Nacii!!!!
Морам да те исправам,Македонија ке добие нов сосед во моментот кога ке ја признае државноста на Косове Репубљикголема%20насмевка
Сакал ти или не Македонија со Грујо на чело ке ја признае и нема да праша никого ак сака да опстанува во овоа скапана влада.



А Македонија кој фактор е жити се??
Никој и ништо така????
Ако удри Русија во ОН вето џабе ви е, нема независност..
Вие можеби вчера се отцепивте, во ред, ама треба да поминете низ ОН ако таму се согласат во ред ќе имате Репубљик ако не тогаш ќе си останете со прстот во гз..
Право на вето во Советот за безбедност имаат неколку земји а тоа се САД, Русија,Кина,Франција..
И ако Русија стави вето....
кој ве шиша.....
Него ајд и Србија нека ви мавне ембарго, само гледам профит од таа пустелија......
Ќе се омрси барем Република Македонија..

Изменето од Vladimir88 - 18.Февруари.2008 во 20:38
Кон врв
Epirot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Epirot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:38
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a ako " ovoa" skapana vlada odluci da ne priznae eden monstrum ? HA ?
Живи били па видели ке каже еден стар член.
„Едно дете кое спие Расте,ама еден народ кој спие Умира„
Ismajl Qemajli
Кон врв
Epirot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Epirot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:42
Абе престанете више со тој Совет за безбедност ОН и друго,имаше ли Совет за безбедност 1999???????
и што стана ја бомбардираа Србија и што напраи таа Русија што????
 
„Едно дете кое спие Расте,ама еден народ кој спие Умира„
Ismajl Qemajli
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2008 во 20:43
zivi bili pa videli голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.