IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - дилема за избор на мобилен
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

дилема за избор на мобилен

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2007 во 18:15
 Sony eriksson K750i  mozam da kazam deka e mnoooooogu dobar telefon, go koristi tatko mi, a jas mu go kradam koga treba neshto da sliknam ili da snimam zashto vadi preterano dobri sliki  slicni kako od digitalen aparat.  E  sea za toj LG KE820 neznam a za na izgled tocno deka e poubav od K750i, rasprashaj si se ... pa odluci среќа
Кон врв
sdan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sdan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 19:31
Priateli fala vi na sovetite ama jas nemozev da mu odoleam na telefonceto......KONECNO GO KUPIV!!!!!....Eve gi moite vpecatoci,KONECNO GO RESIV PROBLEMOT SO GOLEMINATA NA TELEFONOT...LGto E STVARNO PREMNOGU LESEN I PREMNOGU TENOK I MAL APSOLUTNO SEGDEKA MOZAM DA GO NOSAM,VO ODNOS NA OVA SUM PREZADOVOLEN......AMA IMA I RABOTI KOI GI IZGUBIV,KAKO NA PRIMER BLICOT,KAJ LG BLICOT E ZA NISTO,KE MI SLUZI SAMO ZA SIJALICKA,KAMERATA NA DNEVNA SVETLINA VADI RECISI PODOBRI SLIKI I OD K750,AMA VO ZATVORENA PROSTORIJA SLIKITE SE BLEDI,BATERIJATA E POSLABA OD NA K750!!!!1ZNACI IZGUBIV BLIC ,A SO TOA I SLIKANJE NOKE A ISTO TAKA I IZDRZLIVA BATERIJA,AMA OD DRUGA STRANA DOBIV EXTRA DIZAJN NA KOJ SEKOJ KE POZAVIDI,PODOBRA KAMERA(SAMO NA DNEVNA SVETLINA),LCD EKRANOT POKAZUVA MNOGU POZIVI BOI ODOSTO KAJ K750 I SL.Vo sekoj slucaj sum prezadovolen od telefonot,ne mi e jasno kako moze vo volku mal telefon da ima integrirano tolku funkcii,jas mislev deka kamerata ke bide ZA NISTO ,ama ne e bas taka!!!!FALA STO NAJDOVTE VREME DA PISETE,ako ve interesira nesto za telefonov slobodno pisete i se iskreno ke vi kazam!!!POOOZZZDDDRRRAAAVVголемо%20гушкање

Изменето од sdan - 30.Септември.2007 во 19:35
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 19:37
jas ne se odkazuvam od sonyericsson, ama go imam i lg kg800 lg-to navistina ima super dizajn i meni ama baterija tapa. sledniot sto ke go kupam sepak ke bide sohyericsson. fala za sovetite
Кон врв
ivce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 00:30

Luge ve molam za sovet.Sakam da kupuvam telefon(ne mi e tolku itno)megutoa sum vo faza na biranje.Problemot e vo toa sto ne mozam da se odlucam pomegu ovie dva modela na mob SAMSUNG D900I ili SAMSUNG D840.Cenata im e ista megutoa   D900i ima 3megapikselna kamera a E840 2 megapikseli megutoa teloto mu e metalno(pricina sto mi s e sviga poveke).Aj pisete gi vasite komentari a dokolku nekoj koristi mob od ovie dva modeli neka pise mislenje.FALA ODNAPRED I POZDRAV DO SITE!!!



Изменето од seka - 18.Јуни.2008 во 16:39
Кон врв
ivce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 00:39
http://www.samsungmobileshop.co.uk/sim-free/samsung/d840-sil ver/ (NA OVOJ LINK IMA SLIKI OD D840) pa ako sakate poglednete gi i daj te ocena dali vi se sviga

Изменето од ivce - 28.Декември.2007 во 00:43
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 09:21
Jas licno go imam momentalno SAMSUNG D900I, i pretadovolna su...samo nemoj da zaboravis deka samsung so bateriite mnogu slabi se... a inace od Samsung i Sony Ericson prezadovolna sum
Кон врв
ivce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 15:33
Originally posted by seka seka напиша:

Jas licno go imam momentalno SAMSUNG D900I, i pretadovolna su...samo nemoj da zaboravis deka samsung so bateriite mnogu slabi se... a inace od Samsung i Sony Ericson prezadovolna sum
A MOZES LI OD PRILIKA DA MI KAZES KOLKU DENA DRZI BATERIJATA NA D900i? POZDRAV!!!!!!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2007 во 10:05
Na D900i... ako go rabotis mnogu, na primer poraki telefoniranje, slikanje, igri igranje, togas mi drzi okolu 3-4 dena, ako ne go rabotam mnogu togas 7-8 dena... licno kaj mene... so orginam baterija se razbira..
Кон врв
eva1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eva1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 11:59
 
Decki mi treba sovet.Sakam da kupuvam telefon, no sum vo faza na biranje. Ne mozam da se odlucam pomegu nekolku modeli na mobilni
 
SAMSUNG  U700 ili 600
SONY ERICSSON K800I
NOKIA N73
 
Ve molam za komentari, a dokolku nekoj koristi mob od ovie  modeli neka pise mislenje.
FALA ODNAPRED I POZDRAV DO SITE!!!


Изменето од seka - 18.Јуни.2008 во 16:23
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 16:22
Н73....... 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 14:50
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Н73....... 
 
 
 
Te podrzuvam Nokia definitivno
Кон врв
kkxenon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kkxenon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 15:41
Сакам да го купам па ако можете пишете ваше искуство.
Што читав по нет ми изгледа на добар телефон само незнам каков е во еднос на W810 и K550.
Ги имам споредено екраните на W810 и K550 и 810 има подобар, што мислите за екранот и камерата на W610-кава?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,016 секунди.