IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Сам со себе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сам со себе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Сам со себе
    Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:02
Не знам за  вас, ама кај мене  често се случува да почнам да си  зборам сама со себе , да си се утешувам или сама да си муабетам за некој проблем или нешто што ме мачитага

Па сакам да ве прашам дали вие често зборувате сами со себе ......имате ли некоја  внатрешна личност со  која се карате или дискутирате околу некоја  озбилна  работа ? ангел
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:17
Зошто баш со самата себе? Можеш и со телевизорот.Можеш, додека читаш некоја книга да си разговаша со ликовите или со писателот... Има многу начини и кога си сам да не разговараш сам со себе.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:28
Lele fala bogu ne sum bila edinstvena,mislev deka epten sum odlepila jas cesto taka si zboram sama so sebe i si se smeam na glas i vicevi si kazuvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:47
Ja si imam vnatresen glas so neprestano se dere u glavata moja i nikogo ne slusam i zatoa deluvam samobendisano
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:48
A ste se karale so kompjuterot? Jas da, i so kolata koga ne saka da zapali i gi sutiram gumite da mi pomine besot Koga razgovaram so niv zosto da ne zboram sama so sebe ne sum si skar.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:53
понекогаш гласно размислувам..сама голема%20насмевка
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 19:58
ОДИ ЧОВЕК НА ЛЕКАР И ВЕЛИ:
ДОКТОРЕ, ТАТКО МИ САМ СИ ПОСТАВУВА ПРАШАЊА.
ДОКТОРОТ МУ ПРЕПИШУВА НЕКАКВИ АПЧИЊА.
ДАВАЈ МУ ДО ОВИЕ ТРИПЕТИ ПО ЕДНО, МУ ВЕЛИ
ПО НЕКОЕ ВРЕМЕ ДОКТОРОТ И ЧОВЕКОТ СЕ СРЕЌАВААТ НА УЛИЦА.
КАКО Е ТАТКО ТИ, ПРАШУВА ДОКТОРОТ.
МНОГУ ПОДОБРО, ДОКТОРЕ, МУ ОДГОВАРА ОВОЈ, СЕГА ПОЧНА И ДА СИ ОДГОВАРА НА ПРАШАЊАТА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:03
Covek sto zboruva so sebe autooralno se zadovoluva
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:04
човек што зборува сам со себе има вишок мисли трепкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:09
moze ima visok kilogrami, a go mrzi da vezba
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:13
Па и јас си размислувам се преиспитувам себеси своите постапки , туѓото однесување , размислувам за проблемисте сонувам за желбите
но тоа некако не го гледам како разговор со некој туку како согледување на случувањата
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 20:14
Ехеее...
Каков муабет си правам со Кали...ептен ни оди муабетот.
трепкање
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 21:27
Ех,... прабаба ми ,... Бог да ја прости,... си зборуваше сама со себе.... загриженостголема%20насмевка хммм,... малце ми е глупичко,... да си зборувам,... некогаш кога сум лута кажувам нешто на глас,... како вака нешто ова она,... ама иначе,... не не сум до толку одлепена..... смеење

а за да не се навредат тие што си прават муабет со своето второ јас,... трепкање имам некаде читано дека тоа е здраво,... и дека така кога нема на кој,... си правиш муабет сам со себе,... поентата било да не ги задржуваш емоциите,.... бидејќи така тие што се нежни душички нема да паѓаат во депресија.... трепкањесреќа
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 23:58
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Не знам за  вас, ама кај мене  често се случува да почнам да си  зборам сама со себе , да си се утешувам или сама да си муабетам за некој проблем или нешто што ме мачитага

Па сакам да ве прашам дали вие често зборувате сами со себе ......имате ли некоја  внатрешна личност со  која се карате или дискутирате околу некоја  озбилна  работа ? ангел
 
Nisto strashno, sekoj normalen covek zbori sam so sebe toa e vnatresnoto jas, nekogas covek si zboruva bezglasno vnatresno sam so sebe....
Mona src cesto si zboram i jas sama so sebe posebno koga sum  iznervirana od nekoja licnost
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.