IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Од каде  јас овде ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Од каде јас овде ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 12:59
Ja pa sakav da se rodam iljadnici godini podocna koga ke si imav kosmicki brod i ke onaduvam se i sekakvi na razlicni planeti. A sega site se isti, a sekoja tvrdi deka e razlicna
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 14:39
Znam od kade...samo ne znam zasto
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 17:10
da se slucuva i toa se pocesto ..a ste se zaprasaleli dali i tie okolu vas go osekjat istoto..ili dali treba nekoj da ja razbie monotonijata..beganjeto nikogas nee rasenie tuku samo odlozuvanje na problemot
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 19:50
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 19:51
Налево круг и правац назад.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 19:52
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Metev ulici dolgo vreme i se prasuvav od kade jas ovde i bev nesreken zosto imav vpecatok deka sum vo pogresno vreme i koga ono eden den :
 - Prostete, vie ste metlarot kaj bogoridicnata crkva ?

 - Da ! Odgovoriv

 - Jas sum popravac na vremeski anomalii kade odredeni licnosti povremeno se naogaat vo pogresno vreme t..e vek, pa dokolku  bi sakale mozeme da ja popravime greskata.

 - A vo koj vek bi trebalo da bidam ?

 - 16 i stalar ste tamu, ponataka ubien licno od rakata na carot.

 - Mars u picku mater !

 - Ama gospodine, toa e cest sto ja nema sekoj.

 - More mani se da ne te aknam so metlava po toa tikvata sto ja nosis na ramena !

Vzzz ! Se otvori nesto kako vremenska p**ka i tikvarot si zamina... 

zbunet ti si car be....samo nemash carstvo...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 20:02
e sea za mene..abe pojma nemam od kade jas ovde...abe sudbina prokleta...srekata mi go svrte grbot i pojde kaj komshijata...ja i vikav,mori dojdi kaj mene a taa mi rece deka vo predhodniot zivot su bil nekoj si kasap golem shto kolel zeni vo anglija,potocno vo london,i me vikale dzek,a posle mi zakacile prekar mevosek...demek su secel mnogu meoj....i sea deka trebalo mnogu da pata na ovoj svetov denes,za da su se procistel od greojte shto su secel meoj mnogu i taka....ama ja ke ja zezna srekata i zato su sea mnogu dobar da ne reca odlicen so site petki,za taa pak ko ke vrvit za kaj mene da ne pojt kaj komshijata...i taka posle doznav od kade ja ovde...oti na pocetok ama ic vrska nemav da ne reca kabel od kade jas ovde..
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2008 во 22:27


...ни најмалку случајно не сум тука и тоа токму сега...



Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2008 во 14:22
Imas bajagi subjekti za analiza  смеење
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:41
zanm deka doagam od eden svet
koj e nisto se verti okolu nisto i zaversuva vo nisto


pa i zivotot etaka 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 15:48
jas znam zoshto sum ,..ovde,...ama ,ne mi e jasno,..shto bara ovoj ,..nad mene,...na filosofija!?,...valjda se zagubil nekade vo politika,...pa,zastranil navaka,...намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 18:25
Za da si ja najdam vistinskata ljubov
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 11:23
И ден денес...кога сум на работа...соочена со човечките лични несреќи и трагедии...си го поставувам тоа прашање...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 21:24
Zivotot e sl*galica, a nie sme delceto sto se abe i zamenuva t.e. zaradi pojacuvanje na kontrastot, delcinjata se menuvaat iako navidum slicni.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.