IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Милан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Милан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2012 во 06:11

Според пишувањата на италијанскиот весник „Газета дело Спорт“, Милан во летниот преоден рок ќе го ангажира голманот на Лион, Хуго Лорис.

loris-500

Летниот преоден рок  ќе биде бурен за Милан. Се најавува реконструкција на тимот, а како што стојат работите истата ќе започне од голот. Имено, италијанскиот весник „Газета дело Спорт“ пишува дека челниците на вицешампионот пронајдоа замена за голманот Абијати кој има 34 години и е блиску до крајот на кариерата.

Милан решението го пронајде во голманот на Лион, Хуго Лорис кој неодамна го продолжи договорот со францускиот тим. Обештетувањето изнесува дури 20 милиони евра, но се очекува двата клуба да се договорат околу цената 

Инаку Милан веќе го доби првото засилување. Тоа е играчот од францускиот Нанси, Бакај Траоре, кој ќе биде ангажиран како слободен играч. Засега не е познато за колку години ќе биде договорот на репрезентативецот на Мали, но оваа вест самиот тој ја потврди и воедно изјави дека е среќен што ќе го носи дресот на еден од најголемите европски клубови.

Италијанските медиуми објави дека клубот нема да го продолжи договорот со ветеранот Кларенс Седорф кој ќе мора да си побара нова средина. Како следна дестинација се спомнува бразилскиот Ботафого.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2012 во 11:29
Zosto be ne mozam da stavam slika od kompjuter? збунетост
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2012 во 12:47
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2012 во 13:57
Редовно ќе ги посетувам во геријатрија. миргазење од смеење
 
         плазење
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2012 во 15:10
So novi sili napred ... legendite konacno navistina stanaa legendi ......... голема насмевканамигнување
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2012 во 13:40
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2013 во 10:02


Балотели и девојка му повеќе се гледаа на натпреварот од Меси...голема насмевка
Којзнае дали Пике сега ќе си го прекрсти синот ...... плазење
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2013 во 13:12
после реваншот.... ќе го прекрсти... а може и не, ќе има 3-4 причини да не го стори тоа... голема насмевка
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2013 во 13:56
Чуда се случуваат ..... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 10:07
По подарениот пенал синоќа против АЈАКС ( не сум до толку пристрасна, си признавам голема насмевка), во Италија е воведен нов термин во фудбалот „ Зона Милан“.
7 од последните 9 гола на Милан се дадени по 89 минута .... лутина
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2013 во 12:33
Пред утакмицата ....потсетување на една убава вечер мечтаењеП.С Три години по ред Милан се паѓа во истата група со Барселоналутина


Изменето од Blue Scarlet - 22.Октомври.2013 во 12:34
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2013 во 18:13
Зошто не можам да бидам како оние кои секоја сезона го менуваат тимот за кој навиваат (зависно од тоа кој е на првата позиција) .... кубење коса

Парма - Милан 3:2 

Единствено нешто позитивно од утакмицата е дека МАТРИ КОНАЧНО ПОСТИГНА ГОЛ! 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 17:26
Брод тоне, а путници певају .... 
Но барем Алегри не е како Мојс ...... тој и понатаму стои зад својот тим и верува во нив .... 

Алегри пред натпрварот со Барса вечерва:

„Ние не сме жртвени јагниња, кои одат на колење, иако тие се најдобриот тим во светот. Треба да играме храбро и достоинствено и можеме да успееме“ 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 18:56
Прашањето денес е Барса со колку ќе тепа Милан ........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,205 секунди.