IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб  Реал Мадрид
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Реал Мадрид

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
MATEMATICAR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MATEMATICAR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 14:52
pa da se rece deka ne e losTongue
Кон врв
ReD_StaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ReD_StaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 20:54
Гледам нема направено теми за ниеден Клуб па еве јас ке напраам... Тука пишувајте за резултатите на Реал Мадрид
Фанови ајде
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 18:02
Poglup Tim se nema!!!!



Изменето од Halid ibn Velid - 08.Февруари.2008 во 18:03
Кон врв
samir_sneijder Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мадридиста

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 155
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samir_sneijder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 09:31
Originally posted by Halid ibn Velid Halid ibn Velid напиша:

Poglup Tim se nema!!!!



Дај малку приберисе што пишуваш на туѓи фанклубови...

---Дај малку повеке пишувајте на РЕАЛ МАДРИД фан клуб-----
сепак кралски клуб

Изменето од samir_sneijder - 25.Јули.2008 во 09:32
Кон врв
samir_sneijder Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мадридиста

Регистриран: 24.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 155
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samir_sneijder Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2008 во 10:08
Ајде со среќа V.D.Vart
OooOooOoOOooПразно..ОооОоОоОоООоО
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 13:27
Официјално: Флорентино Перез нов претседател на Реал мадрид
01/06/2009 12:04

Како што и се очекуваше Флорентино Перез е новиот претседател на Реал Мадрид.

Како што и се наведува во официјалното соопштение, бидејќи Перез беше единствениот кандидат за оваа функција, според точка 2 во артиклот 40 на статутот на клубот Флорентино Перез е именуван за нов претседател на клубот.

Перез беше претседател на клубот за време на “галактико“ ерата каде тој во клубот ги донесе играчите како Зидан, Фиго, Бекам, Роналдо, Овен на Сантјаго Бернабе.

Се очекува да го продолжи тој тренд. Првото засилување под негово раководство би требало да биде К.Роналдо или Рибери или Кака.

Официјалното преставување на јавноста треба да биде во 13:00 часот.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 01:29
Кака ќе му носи на Реал 75 милиони годишно
 


Трансферот на Кака вреден 67.2 милиони евра, може да му донесе на Реал профит од 75 милиони годишно, тврди една од најпопуларните спортски бизнис консултантски куќи Weber Shandwick Sport.

Симон Чендвик, еден од директорите на компанијата објаснува: „Кака припаѓа на иста група како Бекам од економски аспект, ако неговиот имиџ биде контролиран правилно и ако Реал Мадрид ги подобри своите резултати во Лигата на шампиони“.

Според него, Бекам му донел на Реал околу 400 милиони евра од маркетинг и други продукти директно или индиректно, за четирите сезони додека Англичанецот играше за Кралевите.

„Бекам продаде милион дресови во првите шест месеци кога беше само еден од неколкуте галактикоси во Реал, покрај Зидан, Раул и Роналдо.“

Чендвик истото го напоменува и за Кристијано Роналдо. „Кристијано исто така припаѓа на овој тип медиумски играчи како Бекам, дури и повеќе од Кака“.

„Дури и да потпише Реал со уште една или две ѕвезди, фокусот пак ќе биде на Кака и Кристијано Роналдо. Тие ќе си ги исплатат своите трансфери неколкукратно и покрај огромните плати што ги земаат“, вели Чендвик.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 14:23
Дресот на Кака се продава како алва - на секои 10 секунди по еден!
Печатот во Шпанија обзнани дека дресот на Бразилскиот ас Кака се продавал на секои 10 до 15 секунди.


Пресметано било дека за два часа биле продадени околу 600 дресови со што досега клубот успеал да заработи 60,000 евра.

Ова само покажува дека и покрај тоа што Перез даде огромни суми на пари за звезди истите тие може многу бргу да ги поврати.


Може само да се претпоставува колку од парите за дресот на Роналдо ќе легнат на контото на „Кралевите“.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 15:19
Podobro da se vika BIZNIS club REAL MADRID ne futbalski klub

so ovie transferi napravija koktel nemat da uspeat :)
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2009 во 00:12
benzema igrac na real< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
respect my authoritaaa
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 00:08
Кристијано Роналдо претставен пред фановите на Реал Мадрид
 

 

Кристијано Роналдо ги помина медицинските тестови и беше претставен пред навивачите на Снатијаго Бернабе, како нов играч на Реал Мадрид. Неговата презентација ја проследија некаде околку 80,000 навивачи, а тој се реши да го носи дресот со број "9"

Првите зборови на Португалецот беа: "Ова за мене е сон од детството. Сон кој од денеска станува реалност. Многу сум среќен што сум тука. Не очекував преполн стадион, ова е навистина импресивно. Ви благодарам многу"

 

Навистина владее буквално Роналдо-манија во Мардид денеска. Уште од раните утрински часови имаше турканици пред стадионот за да на крај тој биде исполнет речиси до последното место.Тоа е нов рекорд, по оној на Марадона, кога беше дочекан во Наполи од 75,000 навивачи, далечната 1984.

24 годишниот Роналдо, беше пречекан од големиот Алфредо ди Стефано за кого се смета дека е најголемиот што го носел дресот со бројот девет. Сега тој му припаѓа на Роналдо и во наредниве 6 години, колку што потпиша со Реал Мадрид, тоа ќе биде неговиот нов зашитетен знак CR9.

 

Исто така тој смета,  со парите што ги потроши Перез за донесување нови играчи, Шпанската Премиера Дивизија е супериорна во однос на Англиската Премиер Лига, каде што играше до вчера.

" И двете лиги годинава ќе бидат многу добри, но со играчите што ги донесе Флорентино Перез, дефинитивно одскокнуваме. Ќе биде магично сезонава во Шпанија" - додаде Роналдо кој со нетрпение го очекува својот прв настап.

 

Реал Мадрид до овој момент ги донесе Кака, Роналдо и Албиол, а се чека и Бензема да ги помине медицинските прегледи. За нив потрошена е сума од над 200 милиони евра. Се очекува во наредниве неколку дена "Кралевите" да тргнат поофанзивно по Франк Рибери и Чаби Алонсо со што би го комплетирале новиот Галактико.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 20:53
Ќе ја освоиме ЛШ, Примера и кралскиот Куп

"Во Мадрид почнувам од нула. А сакам да освојам повеќе титули отколку со Манчестер Јунајтед" - изјавил најскапиот фудбалер на светот, Кристијано Роналдо пред шпанските новинари. Иако навивачите го обожаваат, а тоа го покажаа при дочекот на "Сантијаго Бернабеу", на Роналдо не му е лесно да ја увери јавноста дека во Реал не е дојден само поради парите.

"И понатаму сум гладен за трофеи, се чувствувам како никогаш да не сум освоил ништо. Иако сега сум во поинаков стадиум од животот и кариерата, моите амбиции не се променети. По Манчестер, мал е бројот на клубови во кои е подобро да се игра фудбал. Затоа и одлучив да дојдам во Реал Мадрид, во клубот кој се навикна да се бори за сите трофеи. Тоа од секогаш го сакав, да играм фудбал и да освојувам трофеи. Драго ми е што и нашите навивачи се амбициозни." - изјавил Роналдо, па особено нескромно кажал дека целта на Реал Мадрид оваа година е да ги освои Лигата на Шампионите, шпанското првенство о Куп!

"Тие три титули се наша цел. Имаме одлични играчи, а сега мораме да создадеме квалитетен и компактен тим. Тогаш се ќе биде полесно. Само не смееме да брзаме, одиме чекор по чекор" - вели реаловата деветка.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 11:43
Роналдо дебитираше на Бернабе
Најскапиот светски фудбалер Кристијано Роналдо дебитираше пред мадридската публика на Сантијаго Бернабе во кој неговиот Реал одигра нерешено 1-1 против Ал Итихад во првиот меч од групата Б на Купот за мир.

Домаќините поведоа во 55 минута преку Раул, а израмни Хишам Абучеруне девет минути подоцна. Роналдо одигра шеесетина минути од натпреварот.

"Среќен сум што публиката топло ме прими. Чувствував приврзаност кон навивачите и задоволен сум од својата игра. Резултатот е во втор план. Работиме само неколку дена и се чувствувам уморно, но значајно е она што ќе следи", изјави Роналдо.

Тренерот Мануел Пелегрини не му даде шанса на Бразилецот Кака.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 23:19
Originally posted by fiks fiks напиша:


Тренерот Мануел Пелегрини не му даде шанса на Бразилецот Кака.
ne mu dade sansa zasto Kaka denes pocna da trenira! намигнување inaku samo budala bi go cuval kaka na klupa. opravdano e...големо%20гушкање
 
goal.com
 

Pellegrini Exclusive: Kaka Won’t Be Playing For Madrid In Peace Cup

“We all know that Kaka has the quality, the technique and the ability to unsettle any opponent, so we know that he is going to contribute a lot to the team,” he started off.

“But he, along with a few other of his team-mates, will only begin training this Monday [today] and they will not have any possibilities of playing in the Peace Cup.”

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 2,469 секунди.