IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Стихови кои посебно ви се допаѓаат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стихови кои посебно ви се допаѓаат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Стихови кои посебно ви се допаѓаат
    Испратена: 06.Февруари.2008 во 20:56
Дали имате некои favorite стихови од песните кои ги слушате?
Некоја мисла да ви оставила посебен впечаток или некоја мудрост која може да ви влијае на животот, стилот или карактерот?

Па еве јас ќе почнам со еден дел од песната Cemetery Gates на The Smiths (покрај онаа мисла na Morrissey која оди под сите мои постови):

...
So we go inside and we gravely read the stones
All those people, all those lives where are they now?
With loves, and hates, and passions just like mine
They were born and then they lived and then they died
It seems so unfair, I want to cry
...

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 01:09
" jer samo novac
ima moc
da te zagreje
kada padne noc"
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 14:44
People killin', people dyin'
Children hurt and you hear them cryin'
Can you practice what you preach
And would you turn the other cheek

Father, Father, Father help us
Send some guidance from above
'Cause people got me, got me questionin'
Where is the love ???

Where is the love
Where is the love
Where is the love
The love, the love

Black Eyed Peas ft Justin - Where Is The Love.....Изменето од Biserna_Devojka - 07.Февруари.2008 во 22:40
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 15:31
"Site filmovi isti se, dolgi i razvlecheni…
Site stihovi vo pesnite veke se negde kazani
I skoro site kraevi isti se, tivki i rasplakni
Velat sekoj kraj e pochetok, no, nesakam frazi dosadni"
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 15:47
Ja imam samo nokjva da bidam jas so nea
i neznam dali mozam da zaboravam
vo gradi imam sonce za ushte tri svetovi
ako zamine ke izgasnam....

                                       J. Miki- Dzafer...Sonce za tri sveta


Изменето од mamma - 07.Февруари.2008 во 15:48

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:31

Еј извинете, заборавив да напоменам дека не е лошо да пишете и од кого е песната, за ако на некој му се допаѓа нешто да може да ја најде!
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 22:12
Целата песна Полско цвеќе од Тоше Проески - текстот е на Владо Јаневски. И воопшто стиховите на Владо секогаш се извонредни и оригинални -

Разгори ми ја душата,
покори ми го телото,
и ѕвездите ќе навезат за нас,
срце преку небото.

Некогаш и негде, ќе те сретнам пак
покрај мене ќе блеснеш, ко светулка во мрак.
Со поглед ќе ти раскажам, дека без тебе не можам,
има нешто посилно од се'.

И тогаш, некоја будала,
ќе го спомне ко на шала
твоето име
а јас без глас, ќе те проколнам
што не знам, не знам да те преболам.

И лесно ти е да ме оставиш,
и без мене ти пак ќе постоиш,
а мојто срце-шестар црта кругови,
околу твојот лик.

Владо - мајстор за стихови.
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 13:38
3 DOWN DOORS- HERE WITHOUT YOU

A hundred days had made me older
since the last time that I've saw your pretty face

A thousand lights had made me colder and I don’t think I can look at this the same

But all the miles had separate
They disappear now when I’m dreaming of your face

I’m here without you baby
but your still on my lonely mind
I think about you baby
and I dream about you all the time
I’m here without you baby
but your still with me in my dreams
And tonight it’s only you and me....


3 DOWN DOORS- HERE WITHOUT YOU
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 16:33
I'll be your dream
I'll be your wish
I'll be your fantasy.
I'll be your hope
I'll be your love
Be everything that you need.
I love you more with every breath
Truly madly deeply do..
I will be strong I will be faithful
'Cos I'm counting on a new beginning.
A reason for living.
A deeper meaning.

Savage Garden - Truly Madly Deeply
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 16:58
"When a man loves a woman
Can’t keep his mind on nothin’ else
He’d trade the world
For a good thing he’s found
If she is bad, he can’t see it
She can do no wrong
Turn his back on his best friend
If he puts her down"

Percy Sledge - When A Man Loves A Womanљубов
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 18:18
Closing time,
one last call for alcohol
so finish up your whiskey or beer
closing time
you don't have to go home
but you can't stay here голема%20насмевка

Semisonic -  Closing time
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 18:23
ШТО Е ТОА ВО ЛУЃЕТО ТАЖНО
ШТО ЖИВЕАТ ВО ЖИВОТИ ТУЃИ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 21:44
...
The winner takes it all
The loser standing small

...


The winner takes it all - Abba
(целиот текст е добар)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 20:02
Зборам а зборот е длабок
ме кова во ѕидини како во замок
и тонам во зборот а зборот е длабок
еби го зборот зборам но сепак цврсто стојам и
ТОНАААААММММ!!! тонам во зборот но сепак
цврсто стојам и ТОНААААМ!!!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.