IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кога изгледот е пренападен?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога изгледот е пренападен?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 00:35
Кога парталите на тебе не се во склад со твојата личност...
Кога не знаеш КАКО да го носиш тоа што го носиш...
Или кога тоа што го носиш порачува: “еј бејби, земи ме бе, треба само да пуштиш рачето... мјау...“ глупчо
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 00:45
кога си во погрешно време со погрешна гардероба на погрешно местоголема%20насмевка
(колку да те надополнам) среќа
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 02:59
Хммм, да, ако откокнуваш од средината како црна овца во бело стадо, ефектот може да биде нападен...
Ако не друго сите ќе те зјапаат и ќе се чудат од која планета си голема%20насмевка
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 09:30
se shto e preterano privlekuva vnimanie i e napadno vo tugjite oci sepak jas sum za skromnost u sekoj pogled skromnosta spored mene e vrlina
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 12:00
Мразам испомешани стилови спортски со класика, како на пр тетка со обична мајца за по дома или теретана а носи класични панталони со ќофте штикла.
Не можам да поднесам некои гафови на модата како вручи панталоници со хулахопки на улица, се извинувам но овие последни 3 години чевлите на платформа или т.н копита ми се крајно неестетски и грди и особено лошо стојат на поголем дел од женската популација (и на мене исто)
мразам нессодветна облека на несоодветни места, сепак кодекс на облекување горе-доле сите знаеме кој е за на работа, за на улица, за вечерни излегувања и сл....и најважно облеката треба да соодвествува со годините и карактерот на персоната.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2009 во 13:24
ова ме потсетува на примерот кога некои петшесторица на заебанција го разболеле некојси и секој на проаѓање му викал дека е блед. Значи дека да се договораат да и бараат на таква и мислам дека ќе свати кај и е грешката
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2009 во 01:20
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:


sto ako si cool doterana so jaka sminka i provokativno dekolte minic ova ona.....taka ke odis vo biblioteka ili banka???


Da, da, da... banka, biblioteka, ulica, disko, rabota, doma... da...
DeepBlue
Кон врв
matrioshka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај matrioshka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 02:28
Mrazam devojcinja ili tetkici koi stawaat eden ton shminka samo za da odat do rodavnica ili da frlat gjubre.
Bidejki za sekoja prigoda ili i soodvetna shminka i obleka.
Ili pak koga ke vidam nekoja oblekla tesni pantaloni extra tesna maicka a i visat spojleri i cela polovina i e so strii!!!!
Toa e veke odvratno neli???????????
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 00:07
obicno so toa pokazuva deka saka seks 
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 15:34

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 16:14
кога момата тргнала на пазар по патлиџани а набацила највисоки штикли,ратни бои и кило накит како божиќна елка...се од неа вришти-соблечи мееееее
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 16:33
koga si...ALL...LESS...намигнување...
...osobeno nekoi...голема%20насмевка


Изменето од brza - 17.Август.2009 во 16:34
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 18:59
Originally posted by pagane pagane напиша:Вулагрно, многу вулгарно од негова страна.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 19:02
http://janetcharltonshollywood.com/images/paulacut%20dress.jpg

изненадувањеболенИзменето од Lithium - 17.Август.2009 во 19:02
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.