IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кога изгледот е пренападен?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога изгледот е пренападен?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 18:23
ПА ТРЕБА И ЧОВЕКОТ НЕШТО ДА РАБОТИ,ДА ГИ ГО ИЗВАДИ ЛЕПЧЕТО, ДА НЕ СИ ГО ЗАБОРАВИ ЗАНАЕТОТ/
АКО НЕМА ЕКСПЛОЗИИ ВО СРЦЕТО, ШТО ЌЕ РАБОТИ?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 18:24
голема%20насмевка ок ок , вратете се на темата сега намигнување
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 19:00
ЗАРЕМ НЕ СМЕ НА ТЕМАТА? ЗАРЕМ НЕ ЗБОРУВАМЕ ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД ТЕМАВА?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 19:02
па последици не се спомнати да се наведат намигнување

кога изгледот е пренападен??? голема%20насмевка

Што е за тебе пренападно еве кај машките во однос на нивниот стајлинг , облекување...??
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 19:06
ЗЛАТЕН СИНЏИР ЗА ШАРПЛАНИНЦИ И ГОЛЕМ КРСТ НА ГРАДИТЕ.
НА СЕКОЈ ПРСТ ПО ЕДЕН ОГРОМЕН ЗЛАТЕН ПРСТЕН
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 06:58
*машко со панталони кренати до под мишки и панталони до глужд
Све ми боје лепо стоје..
-многу смешно ми делува
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 07:28
Машко: Недефиниран стил, разни нијанси на бои со блескав златен накит...Мислам дека златниот накит е одамна аут.

Женско: Пренападна шминка и несоодветна облека за возраста. Низ град постојано гледам девојчиња од основно кои изгледаат како 30-годишни жени. Исто така невкусно ми делува бабетина облечена како тинејџерка. Сепак треба возраста и облеката да се совпаѓаат.
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 19:23
za maskite da nosat siroka obleka samo

Изменето од girl15 - 30.Март.2008 во 21:28
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 00:31
...КОГА ВАКА УБАВО-ЛЕПО ОБЛЕЧЕН ЌЕ УЛЕТАМ У НЕПРИЈАТЕЉСКЕ РЕДОВЕ У КАФИЌ ПОСЛЕ 02,30ч,И СИТЕ БЕГААТ..КАКО I.T. ДА ГО ВИДЕЛЕ...


...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 12:31
Тоа малце зависи и од стилот на човекот а и неговата самодоверба. по што е уверен дека изгледа добро 
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:40
Jas za prenapadno smetam koga nekoj se nasminkal prejako,nesoodvetno za svoi godini i za prlikata.istoto vazi i za oblekata,no sepak sekoj ima pravo da si se oblekuva kako sto saka i kako sto umee.THE CHOICE IS YOURS!!!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 12:52
Пренападно е кога се истакнати и очи, и образи, и усни, и фризура, и обетки и ланец и прстени...и нападна гардероба=КЛОВН.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2009 во 13:36
Nieden stil ne mi smeta od klasika do ludilo nametlivo i neukusno....
seto toa drzi voda ako se posetat soodvetnite mesta za toj stil....
znaci, sto ako klasika e stil??? ke odis klasicno oblecena vo diskoteka??
ili
sto ako si cool doterana so jaka sminka i provokativno dekolte minic ova ona.....taka ke odis vo biblioteka ili banka???
znaci tamu kade treba taka i soodvetno oblecena....i sve ke bide OK !!
kaj nas greskata e vo toa sto dobro se oblekuvame ama na pogresni mesta se ide....

Изменето од bijonse1 - 04.Август.2009 во 13:37
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 00:12
кога од себеси правиш кловн кловн
голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.