IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кога изгледот е пренападен?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога изгледот е пренападен?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 19:59
Облекувајте се во БУТИк „НОКАУТ“ и нокаутирајте ги вашите противници со Вашиот пренападен изглед.
БУТИК „НОКАУТ“
Стил на 22 век

Изменето од majstorce62 - 10.Февруари.2008 во 20:00
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 20:12
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 21:13
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

СМЕЈ СЕ ПОДИСКРЕТНО, НЕ ТОЛКУ НАПАДНО. НЕЛИ СИ БИСЕРЧЕ?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 22:24
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

СМЕЈ СЕ ПОДИСКРЕТНО, НЕ ТОЛКУ НАПАДНО. НЕЛИ СИ БИСЕРЧЕ?



па сум,... ама на ова морав да се изнасмеам голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 23:14
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаbogami i mene me nasmea nukautski:)
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 14:35
фурање на метал/панк/хип-хоп стил во облекувањето на луѓе кои немаат поим за тие музички стилови...
и мноооогу други работи...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 19:04
еј денеска видов една типка,... и си реков,... оваа за на форум еголема%20насмевка вака,... имаше едно плава боја на коса,... а и се гледаа црни корени,... после имаше црн туш и креон,... и плава шминка од под око,... па се до веѓите....црвено на образи,.... и виолетов кармин.... голема%20насмевка а на себе носеше бела јакна,... црни елегантни пантолони,... и бели пластични чевли....... уффф ми идеше да ја земам и да ја облечам како што треба голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 17:32
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

еј денеска видов една типка,... и си реков,... оваа за на форум еголема%20насмевка вака,... имаше едно плава боја на коса,... а и се гледаа црни корени,... после имаше црн туш и креон,... и плава шминка од под око,... па се до веѓите....црвено на образи,.... и виолетов кармин.... голема%20насмевка а на себе носеше бела јакна,... црни елегантни пантолони,... и бели пластични чевли....... уффф ми идеше да ја земам и да ја облечам како што треба голема%20насмевкаголема%20насмевка



Nekoi lugje ne zasluzuvaat licen stilist, ednostavno sluzat za primer
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 18:04
кОЈА Е РАЗЛИКАТА ПЧОМЕЃУ ПОП И МАКЕДОНСКИ СТИЛИСТ?
НЕМА РАЗЛИКА: И ЕДНИОТ И ДРУГИОТ ЕДНО ЗБОРУВААТ А ДРУГО ПРАВАТ.
КАЈ СИ ВИДЕЛА ВО МАКЕДОНИЈА ВКУСНО ОБЛЕЧЕН СТИЛИСТ. БАРЕМ ОД ОВИЕ ШТО ГИ КИТАТ НАШИТЕ МУЗИЧКИ ЕЛКИ
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 19:16
Стилот не мора да ни го наметнуваат стилисти, треба да имате вкус,да бидете свесни што ви стои а што не. Малку поголема самокритичност и да внимавате на деталите.
Најважно е какво е вашето тело и дали е добро обликувано?
И секако тие облини не треба да ги криете туку да ги истакнете
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 23:06
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

еј денеска видов една типка,... и си реков,... оваа за на форум еголема%20насмевка вака,... имаше едно плава боја на коса,... а и се гледаа црни корени,... после имаше црн туш и креон,... и плава шминка од под око,... па се до веѓите....црвено на образи,.... и виолетов кармин.... голема%20насмевка а на себе носеше бела јакна,... црни елегантни пантолони,... и бели пластични чевли....... уффф ми идеше да ја земам и да ја облечам како што треба голема%20насмевкаголема%20насмевка


голема%20насмевка голема%20насмевка  голема%20насмевка има ги разни викам јастрепкањетрепкање

мене ме нервираат хулахопку во боја (особено црвена) а и онаа комбинација што сеуште гледам дека ја носат лутина розево и зеленовртење%20со%20очи

голема%20насмевка
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 09:55
Zal mi e sto se pocesto denes
gledam takvi sceni.
Napadno e se ona koe nekoj neznae da
si go iznosi na sebe,pa makar i da e
posleden krik na modata.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 10:25
ПОДОБРО ДА НАПАЃАШ, ОТКОЛКУ ДА САЕ БРАНИШ!
МОРЕ ТРЕСНИ ГО ТАМУ СО ГОЛО МЕШЕ, ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ И ЕДНО КИЛО КАРМИН, ДА НЕ МОЖЕ ДО КРАЈОТ НА ЖИВОТОТ ПРИ СЕБЕ ДА СИ ДОЈДЕ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 18:07
голема%20насмевка морее некој и кај Жан  Митрев да не отиде на крај голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,578 секунди.