IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Кога изгледот е пренападен?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога изгледот е пренападен?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:07
i tetovaza изненадување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 14:37
Kako i da e po ulicive zenskive i zenive se poveke se rasflaat so napadna ubavina...ja vise ne mozam da izdrzam i ke odam u manastir, preku glava mi e od " Gledaj, ama ne pipaj " , a ne me biva da fatam zenska...glup sum si...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 17:05
Пренападно е... „зачадена“ шминка на очи во комбинација со црвен кармин, разголен топ и кратка сукња, мрежести некои си хулахопки и маичка со деколте до стомак... и многу вакви комбинации... ама за мене, секој според свој вкус сепак
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 21:30
...КОГА НА "ЦРНИТЕ" ПАНТАЛОНИ ЌЕ ГО ОТВОРАМ "ШЛИЦОТ"..A ОДОЗДОЛА СЕ ГЛЕДААТ "БЕЛИ" ГАЌИ...ПРИТОА,ПРИ ОДЕЊЕ РАЦЕТЕ ГИ ДРЖАМ ОБАВЕЗНО ВО ЏЕБ....!!НЕМА "ЦУРА" ШТО ЌЕ МЕ СРЕТНЕ, А ДА НЕ МЕ ЗАБЕЛЕЖИ..!!!..ОВАА ФИНТА ЈА КОРИСТАМ НАЈЧЕСТО КОГА ОДАМ ВО СКОПИЕТО..И СЕ ШЕТАМ ПО ТОА.... ул.МАКЕДОНИЈА......
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 18:33
Originally posted by sensei sensei напиша:

i tetovaza изненадување


што тетоважа????трепкањетрепкање

тетоважата ако ја сметаш за моден детаљ .... си грешка друженамигнување

Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 20:25
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 20:48
Corapi vo kombinacija so sandali,crven karmin so zuta senka..i violetova ili portokalova kosa na postari zeni..pogolem kic zdravje
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 22:41
нАПАДНИОТ ИЗГЛЕД ГО ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА СЕКСУАЛНИТЕ МАНИЈАЦИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Sweet angel^^^ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweet angel^^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 22:54
mislis na prerazgoleni devojki?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:12
Пренападен изглед...

Па за мене тоа е некако секогаш теткица која мисли дека уште е млада, па ставила нападен кармин кој се разлеал низ брчките околу устата...и тоа и е малку па и моливче нападно околу очи ставила а тоа се собрало во пукотините што ги носат годините, невкусно е.

На младоста некако се и прилега, ама некои пак-претеруваат, на пример истовремено носење нападен каиш, нападна бижутерија, огромна ташна, нападна шминка-просто да незнаеш што е понападно.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 23:34
Originally posted by Sweet angel^^^ Sweet angel^^^ напиша:

mislis na prerazgoleni devojki?


јАС НЕ МИСЛАМ НА НИВ, ТУКУ ТИЕ НА КОИ ИМ ГИ БОДАТ ОЧИТЕ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 02:36
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

i tetovaza изненадување


што тетоважа????трепкањетрепкање

тетоважата ако ја сметаш за моден детаљ .... си грешка друженамигнувањеТетоважата не е ништо освен "fashion statement". Некој ќе рече дека е стил на живеење, но пак се сведува на претходното.

За мене е многу површно и вулгарно.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 07:49
Ne smeam da iskocam na ulica, odma mi se . . .
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 09:56
 
 
  кај младиве...се ми се допаѓа...се им стои убаво...среќа
  кај постариве...се случуваат  мали глупости...  сакајќи да се
  подмладат ...по малку претеруваат...на работа колешки..влезени
  во шеесетите...носат тесни панталони и маици со голо меше...збунетост
  и наместо нешто убаво..се зирка  како виси кожа...тага или
кратки сукни...а нозете им се како географска карта...трепкање
ете и мене нешто не ми се допаѓа...намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.