IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Ветерани од одбраната 1991/2001
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ветерани од одбраната 1991/2001

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 49>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 19:52
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

SAMO DVE RECENICI ZA ARMISKITE VETERANI 2001
..ZALNO E KAKO SOPSTVENATA DRZAVA SE IZZIVUVA VRZ ONIE KOJ GO BRANEA NEJZINIOT SUVERENITET I DIGNITET.ZALNO E STO TAMU NEKOI DRUGI VETERANI OD ISTATA GODINA ,A KOJ SE BOREA NA DRUGATA STRANA SEGA SE AMNESTIRAAT.KE DOBIVAAT PENZIJA..KE IM SE POPRAVAAT KUKITE I IMOTOT I SE STO VO BORBITE BILO KOLATERALNA STETA.ZALNO E STO NASITE HEROI ODVAJ VRZUVAAT KRAJ SO KRAJ,NE SE VRABOTENI,NEMAAT NIKAKVI MESECNI PRIMANJA,STO NE SE VO MOZNOST NA SVOITE DECA NI KNIGI ZA NA UCILISTE DA IM KUPAT.
SAMO KAKO PRIMER,POGLEDNETE KAKO HRVTSKA SE ODNESUVA SO SVOITE VETERANI OD "DOMOVINSKIOT RAT"
KOGA NASATA VLADA KE NAPRAVI BAR 1% OD ONA STO HRVATSKATA VLADA GO PRAVI ZA SVOITE VETERANI,NASITE HEROI KE BIDAT PREZADOVOLNI..A VAKA SAMO OSTANUVA GORKOTO PRASNJE.."ZA KOGO SE BOREA...VO CIE IME..CII INTERESI BRANEA..I ONA NAJTESKOTO..DALI SETO TOA VREDESE?
UHDDR, да, сосема исправно.
Но само погледни на  zav.9f.com  тоа го зборам многу поодамна. Инаку со UHDDR имаме изврсна соработка.
Погледнија стрницата и дај свој коментар. Инаку од страницата повратно можеш дирекно на ова тема.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 19:58
Originally posted by orlov orlov напиша:

Дали вопошто власта, ја интересира што е со борците и зошто не помогне во лекуивањето на Горан Павлов, од село Возарци крај кавадарци, Демири Химо од Општина Градско, Бобан Ванчо Спасовски од Велес и многу други.
Имаме држава на воени инвалиди, пост воени трауматичари и пост воени социјалци и тоа неколку десетици иљади.
Каде ли одат дивите хорди  ишто сакаат да напарават од борците?
Треба да се срамат.
Но и срам немат.лутина

 
ova zasluzuva sekaskva pocit i vnimanie ... sekoja cest .... drzavata gi zaboravi ludjeto koi go ponesoa teretot na voenata kriza ... zalno i sramotno ...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 20:15
Сурова е вистината miroslav_g8 но кога е од сопсвениот народ пече и боли........лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:28
ПОЧИТ И СЕЌАВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИТЕ БОРЦИ КОИ ГИ ДАДОА СВОИТЕ ЖИВОТИ ЗА МАКЕДОНИЈА...ПОЧИТ ЗА СИТЕ КОИ ОТИДОА НА ФРОНТОВИТЕ ВО ОДБРАНА НА МАКЕДОНСКАТА ЗЕМЈА...ПОЧИТ ЗА СИТЕ КОИ ЈА ПРЕСЕКОА БЕДНАТА ШИПТАРСКА РАКА ШТО СЕ ГРАБАШЕ ЗА ОКУПИРАНО ТЕТОВО...

2001...НИКОГАШ ДА НЕ ЈА ЗАБОРАВИМЕ,А УШТЕ ПОМАЛКУ ПРОСТИМЕ...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:34
Originally posted by orlov orlov напиша:

Сурова е вистината miroslav_g8 но кога е од сопсвениот народ пече и боли........лутина
i toa od onie koi najpovece profitiraa od siot toj konflikt i makata na nrodot .... a profitiraat i denes лутина
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:35
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

Македонски Војници во 2001...само ова е лекот

ве молам,погледнете го видеово и кажете ми дали останавте рамнодушни...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:37
neka go gledaat onie koi vo toj period zaminaa na letno proletno esenski odmor vo grcija i naokolu лутина лутина лутина
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:46
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

Originally posted by Izzie Izzie напиша:

Македонски Војници во 2001...само ова е лекот

ве молам,погледнете го видеово и кажете ми дали останавте рамнодушни...
ramnodusen moze da ostane samo onoj ,koj nema nikakvo çuvstvo za drzavata vo koja zivee ,pa bilo od koja vera ,nacionalnost da eтага
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 16:58
2001...смрт за окупаторот!!!

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:13
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

2001...смрт за окупаторот!!!

Izzie,mislam deka so revolt i omraza ne moze da se postigne nisto!тага
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:20
...марија,навистина е тоа така,ама сакам да знаат дека ако дојде нож до коска,сите Македонци,и младо и старо,се спремни за борба против бедните шиптари...лутина
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:25
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

...марија,навистина е тоа така,ама сакам да знаат дека ако дојде нож до коска,сите Македонци,и младо и старо,се спремни за борба против бедните шиптари...лутина
Jas samo se nadevam,ako dojde noz do koska,deka ovoj pat Makedonija sama ke si go resi problemot ,bez da bara soveti od "drugi"koi se na 2200km od Skopjeлутина
a i vtoro ,se nadevam deka na Albancite im e dovolno vojna i vojuvanje ,i deka ke trznat malku da razmislatнамигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:30
види марија,они се таков народ - див,сеуште на она племенско ниво знаеш (секако,има и исклучоци,почит за нив) но повекето се...дива лига
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2008 во 17:34
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

види марија,они се таков народ - див,сеуште на она племенско ниво знаеш (секако,има и исклучоци,почит за нив) но повекето се...дива лига
nacionalizmot moze da bide mnogu opasna rabotaтага
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 49>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.