IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Србија се откажува од Косово???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија се откажува од Косово???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Србија се откажува од Косово???
    Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:56
Постои само еден начин Косово да стане независно. Србија да се согласи и да го подари. Ова го изјави српскиот премиер Воислав Коштуница кој оценил дека доколку мисијата на Европската Унија пристигне на Косово, претстојното потпишување на Договорот за асоцијација и стабилизација со Европската Унија од страна на Белград ќе значи потпис за признавање на косовската независност.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:59
Ne se otkazuva, ve lazat........ toa e del od borbenata taktika na "gardistite" a vi e ponatamu krvete se i palete se na niv
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:15
Originally posted by moira moira напиша:

Ne se otkazuva, ve lazat........ toa e del od borbenata taktika na "gardistite" a vi e ponatamu krvete se i palete se na niv
        Генералот- Џејмс Џонс, поранешен командант на  маринците истакна дека Србија можно е да се бомбардира пак од страна на Американски воени авиони доколку Србите  не се откажуваат за секогаш од Косово.......


Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:21
Kako ne ke bombardiraat....... sigurno!!!.......moze da bombardiraat ama so investicii...........kako moze samo da veruvate na se sto ke se kaze i napise
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:25
газење%20од%20смеење
Ова не е 1999, тие немаат сила ниту капацитет да бомбардираат било кого.
Времињата на свемогуќата америка неповратно минаа.
 газење%20од%20смеење


Изменето од Калпазан - 29.Јануари.2008 во 00:25
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:26
ajde be,...a koj ke ja nadmine?,...rusija mozebi?,...смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:26
Originally posted by moira moira напиша:

Kako ne ke bombardiraat....... sigurno!!!.......moze da bombardiraat ama so investicii...........kako moze samo da veruvate na se sto ke se kaze i napise
   Abe ne sakam da veruvam ama kako da ne veruvam koga i CNN WORLD i BBC WORLD potvrdia deka toa e taka.. Mnogu gi zalam srbite da ne jadat pogla kako sto jadoja 1999 godina.....
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:33
dosta na smeenje terame.......ili aj moze i ovaka podobro ke ni odi muabetot

A da se svrtevme malku kon sebe, namesto da zalime po strana!!!
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:33
Originally posted by brza brza напиша:

ajde be,...a koj ke ja nadmine?,...rusija mozebi?,...смеење
         Русија нема да испраќа мировници на Косово, изјави денеска постојаниот претставник на Русија во НАТО, Дмитриј Рогозин.
- Нема да дозволам враќање на нашиот контингент на Косово, тоа не треба да се прави, изјави Рогозин, додавајќи дека тоа е негово лично мислење.
Тој го оцени како правилно решението за повлекување на руските десантни единици од Косово. - Ние не сакаме односите со САД да се влошува заради србите ние со САД сакаме да сме пријатели....
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:39
pameten nekoj rysin,...a ,ne da mafta so nekoi bombi,...kako drugite samo ke chekaat tie da im gi "frlat"   ako sakaat da bidat desetkuvani...moze i nekoja ruska budala bi go napravila toa,..
.,...shto k*r ste zapnale ,..rusija pa rusija,...shto ima svetot neshto ,..praktichno ,..od nea,...osven ,...votkata,...jasno,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:45
Ај помисли уште еднаш, може ќе ти текне...
Ама, ако поразмислам повеќе...може и да не ти текне!
Кој знае? Ај да пробаме.
намигнување
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:52
shto ima jas da ti mislam,...ako sakash da kazesh neshto ,..kazi,...aj bash da vidam,..смеење,....shto imash ti,...ili svetot neshto ,..sekojdnevno,..praktichno,...bez shto ne mozesh,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:54
Сега засега со `бомби` мафтаат токму твоите каубојци!
Не сум чул Русија да му прети некому со бомби....
Ти си чул ли?
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 01:01
a be,...ti razbra za shto ti zborat?,...ili si go terash svoeto?,...a,be da ne se tie amerikanci,...odamna rusite bi ti solele pamet,...ama,...po niven terk,...a,nivniot terk,...ne e bash za ,...dobar zivot,...barem na poshirokite masi,...ajde,...kazi shto imash neshto rusko,...vo sekojdnevniot zivot,...porano,...i sega,...a i ponataka ,.shto bi imal od niv?,...dali gledash ruski filmovi,...ili slushash ruska muzika....mozebi piesh,..pivokvas,...,....da imash pari,...mozebi bi kupil,...lada?,...rusite za k*r ne gi biva,...samo za bombi,....i na nivna smetka,..narodot im e beden,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.