IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се смирам со...!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се смирам со...!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 18:44
BIBCE..НЕ ГО ЗЕЗАЈ ЧОВЕКОТ,ТАКА ЌЕ ГО ОТКАЧИ..!!!ЗЕМИ СИ ТИ НЕШТО ШТО МОЖЕ ДА ТЕ ОТПУШТИ(РАКИЈА ДОМАШНА,ЦРНО ВИНО,А МОЖЕШ И НЕКОЈ ЛЕКОВИ,АМА ПАЗИ ..ТИЕ СЕ ЗАЕБАНИ,БАЈАЧКИ...)...И ПОСЛЕ ИДИ И БРАТ...ПА ШТО БИДЕ НЕКА БИДЕ...!ВАКА НЕМА ЖИВОТ..ЗНАМ ЈАС...!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 18:51

zlato...............ostaj go ti ovoj zagorce ...............ima on iskustvo??????mislam so zenite............. a ti poslusaj me vaka sega...........

ke i kazes mace dali sum ti kazal deka mi se svigas........ama onaka ne kako drugarka??????i ke cekas da vidis sto ke ti odgovori ako ti rece abe aj ne me zezaj?????onda ke ja gusnes i ke i kazes................

ama ne se zezam navistina mi se dopagas ............i ke ja baknes onaka strasno ............mmmmmmmmmmmm..............e sega kako ke reagira ke vidis samiot????ama jas mislam deka ke ti upali ova.....i nemoj da se kocis??????pa sega luge sme bre?????gusni ja....... stisni ja za raka......

aj probaj pa ke vidis???????намигнување

 

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 19:09
bibce......А ДА НЕ КОМПЛИЦИРАМЕ!!!ДА ОДАМ ЈАС ДА ЗАВРШАМ РАБОТА....!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Xicor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Xicor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 20:02
Originally posted by bibce bibce напиша:

zlato...............ostaj go ti ovoj zagorce ...............ima on iskustvo??????mislam so zenite............. a ti poslusaj me vaka sega...........


ke i kazes mace dali sum ti kazal deka mi se svigas........ama onaka ne kako drugarka??????i ke cekas da vidis sto ke ti odgovori ako ti rece abe aj ne me zezaj?????onda ke ja gusnes i ke i kazes................


ama ne se zezam navistina mi se dopagas ............i ke ja baknes onaka strasno ............mmmmmmmmmmmm..............e sega kako ke reagira ke vidis samiot????ama jas mislam deka ke ti upali ova.....i nemoj da se kocis??????pa sega luge sme bre?????gusni ja....... stisni ja za raka......


aj probaj pa ke vidis???????намигнување


Bibi aj bash ke go storam ova sto go vikas ali znam deka ke me upali ova,mene me pali koga ke ja vidam nea finatata e dali ona ke ja upali :)
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:07
Xicor backo samo zatvori oci i pomisli "Mecka strav, mene ne strav!" , zemi vozduh za da ne ti se slosi ne daj Boze i furaaaaj...намигнување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 22:55
да знаеш дека и да те одбие ,... ќе и биде мило дека некој е заљубен во неа... ама сега нешто мораш да ставиш на коцка... не може се да добиеш... па ризикувај малце де... големо%20гушкање
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 01:57
Кој ризикува, тој добива.среќа
Кон врв
Xicor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Xicor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:03
Originally posted by chuchuliga chuchuliga напиша:

Кој ризикува, тој добива.
Da imas pravo ama koj rizikuva toj e povreden.Inace stvarno neznam dali da i kazam sve poso malce sum down neznam kako ke reagira i ako me odbie posle krajot neznam kade ke mi bide.[/QUOTE]
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:07
decko bakni go devojceto i ke vidis kako ke reagira... od iskustvo ti kazuvam...
i kazi i deka odmna ti se dopaga i deka sakas da bidete zaedno...
ednostavno bidi iskren...
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 02:17
Abe bibce ne sum se obidel uste i ne se pravam vazen.Rasmisluvam za ova sto ako me odbie,ja zagubam kako drugarka..znam deka nema da bide krajot na svetot ama nikogash vaka ne sum se zaljubil[/QUOTE]
 
 
Gledam deka site kometari se za da se obides, nejkam da te obeshrabram no sakam da ti kazam so mi se desi mene posto sum bila vo vakva situacija
 
Mi se bendisvase eden drugar, bevme non stop zaedno bese mn dobar so mene. I na pocetok koa se zapoznavme jas uste togas go bendisvav ali on ne znaese i pocnavnme da se druzime i stanavme epten bliski dugari. Redovno se slusavme ova ona koa ke me videse stalno me guskase gusnati setavme ova ona. Jas bev na sedmo nebo koga bev so nego no znaev deka e samo drugarski . I zatoa po 1 godina se resiv konecno da mu se pustam. no nemav hrabrost toa da go napravam licno(znam zgresiv) i go napraviv preku eden drugar. Toj mu kaza deka jas go bendisvam. I ovaj ne me korposa tuku mu rekol ok kazi i deka ke se muvame ama ako saka tajno. No nisto ne bidna. I od toj den da ti kazam se se smeni. Go smeni nacinot na odnesuvanje i se dr. ne znam dali si ja krena cenata ili mozebi dr bese vo prasanje no sepak poveke ne bevme onie dobri drugari. Na msn veke ne mi pisuvase odvaj po nekoj zbor, koa ke se videvme samo onaka ladno me pozdravuvase. i iako bevme mn dobri drugari nikoj nemase hrabrost da ja zapocna ovaa tema licno da zborime za nas.  i edno vreme voopsto ne me ni pozdravuvase. namerno se muvase so dr pred mene.  a jas samo placev oti najiskrajno mn go sakav i uste go sakam i ne mi bese zal za toa sto ne se smuvavme tuku za toa sto go izgubiv kako drugar zasto navistinaa bese super. I edinstveno sto sakav e da go vratam nazad vremeto i se kaev. I sega sme onaka samo na edno zdravo, I uste mi e zal koa ke go vidam i koa ke mi tekni kolku sme se druzele a sega...
 
No toa e. So ova ne sakam da te obezhrabram nitu da te premislam. Sakav samo da ti go kazam moeto iskustvo. Sepak ti si znaes najdobro kakov vi e odnosot i dali imas sansi kaj nea. Ako i se pustis barem ke zanas na so si. A ako ne vecno ke se prasuvas sto ako... No da ti kazam samo edno deka ako te odbie veke nema da bide isto zatoa sto taa ke te gleda so poinakvi oci. Pa sea tvoe e da odlucis
 
I uste neso da ti kazam: napravi go toa licno nemoj da zgresis kako mene :)
sepak ti posakuvam mn sreka


Изменето од Agapi - 20.Декември.2007 во 02:19
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 09:15
?

Изменето од Anthony - 19.Февруари.2008 во 16:45
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 10:24
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by Xicor Xicor напиша:

Здраво на сите,ми треба еден добар совет.

Имам премногу добра другарка али исто така премногу ја сакам и сакам да ми биде се разбира женска,проблемот е што пред некое време раскина со еден и сеа може и е тешко,се договоривме да излеземе арно ама јас качив температура.Сакам помош од вас да ми кажете било каков совет како да и признаам дека ја сакам,сум се обидел многу пати да и признаам ама неможам се кочам целиот и мењам тема.Другарите ми викаа дека не е за мене,ама знам во себе дека имам некоја шанси да бидеме заедно,некој викаат не и кажувај туку покажи и.Што да правам

Dobro sinko. Da pocneme so red. Имам премногу добра другарка али исто така премногу ја сакам и сакам да ми биде се разбира женска- e tuka ti e prviot problem. Znaci vie ste drugari , no ti custvuvas nesto mnogu povekje od drugarstvo. Ako sinko, toa ne e nesto novo. Nekoj nekogas rekol "Idealno drugarstvo pomegju maz i zena se vika LJUBOV" Da prodolzime ponatamu -проблемот е што пред некое време раскина со еден и сеа може и е тешко,се договоривме да излеземе арно ама јас качив температура - ne znam vo sto e problemot? ti se sekiras dali i e tesko poradi toa sto taa taze raskinala? A sto ako i treba uteha? Nekoj sto ke ja utesi? A? Ne si pomislil na toa? A ti ko bajagi drugar, eee i ti si mi bil nekakov drugar. Na devojceto i e tesko a ti se mislis dali da ja gusnes, baknes i miluvas - so eden zbor da ja utesis i da i pomognes da ja preboli i pobrzo zaboravi starata ljubov. Takov drugar li si ti?
Da prodolzime ponatamu , velis Другарите ми викаа дека не е за мене- a be ti si bil za nikade?!? Si gi prasuval drugarite dali e za tebe? Pa normalno deka ke ti kazat deka ne e!!! Koga sekoj od niv saka da si ja kjari za sebe :) Sto si mislese ti? Da ti kazam edna mudrost sto sum ja cul nekade od nekogo " "Volkot nikogas ne jadel naracano"Zapamti go ova! Mnogu korisna mudrost za maskiot svet. Volkot sednal vo restoran i mu rekol na kelnerot " ej vi se molam edno socno parce jagnesko mevce " neee, ne be sinko ne odi toa taka - ako si grabne volkot mlado mevce ke si bide sit a ako ne ke si ostane gladen i bel vo ocite.I uste nesto znaes li zosto volkot ima debel vrat? [Zatoa sto sam si ja vrsi rabotata - ne mu trebaat nikakvi drugari vo tie momenti :)
Da prodolzime ponatamu - B]Сакам помош од вас да ми кажете било каков совет како да и признаам дека ја сакам,сум се обидел многу пати да и признаам ама неможам се кочам целиот и мењам тема.
Znaci, ako ne i kazes - te prasuvam uste kolku dolgo ke gi kries tvoite custva? Dur ne si fati fraer? Pa posle toa ke i kazes? Eeee ama togas ke ti bide kasno -i plus ako go storis toa togas - ke bides glavniot negativec vo novata "spanska" serija
A sto ako i gi pokazes custvata? Moze da ti kaze
   a) "Da",super sinko, toa e TOA STO GO SAKAS, ZAREM NE?
   b) "Ne"- nisto strasno - ne saka, ne saka. Prodolzuva zivotot - naskoro ke se pojavi nekoja sto ke saka :) Ili ako taa nesaka znaj deka ima nekoja sto ke saka:)
   c) "Ke razmislam" - grrrrrrr , odgovor sto mene licno najmnogu me nervira i ne go prifakjam. Vo toj slucaj samo ignoriraj ja i zamoli ja da se izjasni VEDNAS!!!
Ete gledas nisto strasno
P.S Ah, da, da ne zaboravam -- i ne se sekiraj daka ke izgubis kako drugarka.Ti odamna ne ja dozivuvas nejze kako drugarka - prviot pat koga si pocustvuval nesto povekje od drugarstvo sprema nejze , si ja izgubil nejze vo istiot moment kako drugarka ( ako voopsto e mozno drugarstvo pomegju masko i zensko a da ne se pojavat zadni pa i predni nameri)A ,ako soberes dovolno hrabrost mozes samo da dobies ( nova zenska, de) - vo slucaj da ti kaze "ne" nisto ne si izgubil, ti i onaka ne si so nejze na nacin kakov sto ti sakas - bar ke prestanes da se samozalazuvas :)
 
 
Xicor poslusaj go Anthony......od ovoj sovet nemozes podobar da najdes!!!
Anthony wooww koja analiza covece........аплауз

 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 17:39
,,ЛЕЛЕ ПАЦИЕНТИ ЕДНИ"-ШТО БИ РЕКОЛ ЗА МЕНЕ ЕДНА АНТИПАТИЧНА ЛИЧНОСТ...!ПА ДОБРО БЕ...ОД КАДЕ ДА ПОЧНАМ!!!КОЈ ОВДЕ ЗБОРУВА ВИСТИНА...??НЕКОЈ ИЗМИСЛУВА ПРИКАЗНА,ДРУГИТЕ СОВЕТ ДАВААТ,А ШТО Е НАЈТРАГИЧНО....ВО ПОТЕШКА СИТУАЦИЈА СЕ....!!!НЕЛИ РЕКОВМЕ ДЕКА ДРУГАРКА НЕ Е ЗА ПЛЕСКАЊЕ(ДА НЕ ОДАМ ОДОКОЛУ)...А СЕГА ДРУГАРКАТА ОСТАНАЛА БЕЗ ,,ФРАЕР"...И АЈ,ОДИ УТЕШИ ЈА,ШТО БИ РЕКОЛ ПОВТОРНО ЕДЕН МОЈ ПОЧИТУВАН...,,БАПНИ И ГО"...АМА ВИДИ,ЌЕ ЈА БАКНЕШ ПРВО...ПА АКО Е СУВА ,НЕ ОД ПРВА О.К....АКО Е ,,IDEMO DALJE"....!!!!А ТОА,ДАЛИ ЌЕ БИДЕ ОД НАПРЕД,ИЛИ ОД ПОЗАДИ....ВО ОВОЈ СЛУЧАЈ НЕ Е НИ ВАЖНО..ВАЖНО Е ДА СЕ ПОЧУВСТВУВА...ПОТРЕБНА,ДЕКА Е ВО СИСТЕМОТ,ДЕКА Е ИНТЕРЕСНА...А ЗА ТЕБЕ...СИ СЕ НАЧОЛ КОГА И БИЛО ДЕМЕК НАЈТЕШКО...!!!АКО И ОВА НЕ ПОМОГНЕ...ТОГАШ ЌЕ МОРАШ ДА ПОБАРАШ ПОМОШ....(ПОДОЛУ, БЕШЕ ПОНУДЕНА..)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:36
Moze li nekoj da mi kaze kako covek na svoi 37 godini da izleze od sostojbata na melanholija i pomiruvanjeto so faktot deka ke ostanam sam do kraj?
Niti imam zelba da zapoznaam nekoja sto ke mu dade smisol na mojot zivot,niti pak postojat realni pricini da prodolzam so bitkata...
HEEEEEEEEEEEEEEELPPPPPPPPPPP>>>>>>тага


Изменето од Joshua_Tree - 21.Декември.2007 во 13:37
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.