IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Кога некој друг ќе ти го зазаме местото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога некој друг ќе ти го зазаме местото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:16
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Stom zivees sama znaci nema koj da ti go komplicira zivotot
 
 
da no ne e seedno.......koga ke idam kaj so tatko mi(on ne zivee u makedonija)gledam dek apoveke vnimanie i obrnuva nea,ja ne se cuvstvuvam kao porano........ne me prasuva ama bas za nisto kako mi e edno drugo kako porano,kao da ne postojam.........a i porano mi se javuvase sekoj den,a sega celi dva dena se nemame cuenoтага


па јас го немам ни чуено ни видено татко ми цели два месеца,.... не знам каде е ...... не се јавува........ па што....... живеј си го животот,... гарант полусестрата твоја е помала од тебе,....... па и јас имам две ептен мали полусестри,...... едната од страната на татко ми има 6год,..... а од страната на мајка ми има 4год,.... нормално дека нив ќе им обрнуваат внимание !! мали се...... не се лутам за тоа........ треба да знаеш дека татко ти е секогаш тука за тебе,....... никогаш тој не ти рекол дека се откажува од тебе,.... и плус сама си кажа дека живее во странство,...... знаеш,..... и ти сакала или не,...... тој си има свој живот,....... работа обврски,...... ти не си мало дете да те контролира цело време.....

сепак те сваќам ,..... знам колку е грдо без еден родител,..... ама тоа е мораш да се навикнеш...... не е таква ситуацијата од вчера или од пред една недела,..... ти самата си кажа повеќе од 10год,.....

а размисли за ова..... дали би била посреќна тој да беше се уште во брак со мајка ти,...... да не идеше дома,..... да не ти обрнуваше никакво внимание...... сепак е подобар развод,........

големо%20гушкањеголемо%20гушкање
големо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:20
Браво срцке големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Според мене, родителите се многу битни во животот, прво тие ве воспитале и делумно поради нив сте такви какви што сте. Но кога ке дојде до овој случај, сепак мислам, борете се за вас-ете едниот ако си свртел грб и си заминал мислејки ако остане ке си го расипе животот значи се борел за себе...така и вие правете, со тој пример....иако мразма разводи и сл.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:28
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Браво срцке големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Според мене, родителите се многу битни во животот, прво тие ве воспитале и делумно поради нив сте такви какви што сте. Но кога ке дојде до овој случај, сепак мислам, борете се за вас-ете едниот ако си свртел грб и си заминал мислејки ако остане ке си го расипе животот значи се борел за себе...така и вие правете, со тој пример....иако мразма разводи и сл.


па мене мајка ми ме воспитала,..... али тоа друга тема...... намигнувањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

ама блу,... некогаш разводот е сепак подобро решение,..... замисли да имаш родител што цел ден не е дома,..... хммм сепак малце грдо,... вака секој на своја страна...... секој свој живот....... не можам јас да и забранам на мајка ми да си има живот,..... не можам да бидам себична и да барам да ми се посвети мене цело време...... сепак пак ти викам,...... не дозволувај тоа толку да влијае на тебе........ намигнувањеголемо%20гушкање
големо%20гушкање

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:32
Срцке јасно дека разводот некогаш е право решение....но мене лично не ми се допаѓа поради други причини....сакам кога веќе сум решила да се венчам да го познавам партнерот целосно, а не после некое време да барам развод патем и во Црква само еднаш се венчава.големо%20гушкање Сакам цврст став еднаш ДА засекогаш ДА!големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:32
eve ti uste ednas gushka


p.s. za bisernata momichka

Изменето од blue666 - 31.Јануари.2008 во 22:32
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:43
ме изгушкавте........... голема%20насмевкаголема%20насмевка големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:12
Sekoj si ima sopstven zivot. No zivotot na deteto e ispilen od zvotot na majkata. Zivotot na majkata (roditelo) istovremeno e i zivot na deteto. Roditelot e dolzen svojot zivot da go stavi na zrtvenikot na srekata na deteto. Dodeka toa ne se osposobi za samostoen zivot. Za zal, mnogu roditeli, od sebicnost, se pravat deka ne gledaat kolku deteto im e nesrekno. Povazno im e da ja zadovolat svojata srekja i gi ostavaat decata da stradaat dlaboko vo svoite dusi.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:37
zaso nekoj doktor bi zavzimal moje mesto?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:54
Originally posted by anakin anakin напиша:

zaso nekoj doktor bi zavzimal moje mesto?



анакин,........ МИЛО трепкањетрепкањетрепкање читај прв пост....... ДР = ДРУГ голема%20насмевкатрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:56
fala za informacia miloголемо%20гушкање
da umrev vcera nemase da znam deka Dr e kratenka za drugo
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 00:04
Originally posted by anakin anakin напиша:

fala za informacia miloголемо%20гушкање
da umrev vcera nemase da znam deka Dr e kratenka za drugo



само ти зезај се........... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 00:05
изненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 09:13
Cek sea koj e doktor ? Oti mene neso me boli kaj pleskata...
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 01:40
PO MNOGU VREME KE SE PREDADES
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.