IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - МОЛИТВА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МОЛИТВА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:58
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by *moon* *moon* напиша:

БОГОРОДИЦЕ ДЕВО,
БЛАГОСЛОВЕНА СИ ТИ МЕЃУ ЖЕНИТЕ
ГОСПОД Е СО ТЕБЕ,
БЛАГОСЛОВЕНА Е ТВОЈАТА УТРОБА,
ЗОШТО ГО РОДИ СПАСИТЕЛОТ ИСУС,
СПСИТЕЛОТ НА НАСИТЕ ДУШИ
АМИН
 
Па зарем една од 10-те Божји заповеди не беше да немаме други богови и да НЕ ИМ СЕ ПОКЛОНУВАМЕ! голема%20насмевка
иронијо ке те утепам голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 00:59
Ve molam site:
Na ovaa tema isklucivo pisete molitvi,bez licni navredi.Nikade toa ne ne vodi!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:01
абе не го навредувам јас Ев што ти е? тој ми е другарче голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:04
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

иронијо ке те утепам голема%20насмевка
 
Абе каква иронија, зарем не гледаш, до земја и се клања на Марија изненадување
Ја, каа христијанин, мора да га предупреда дек това не е на арно и дека не требит да се клања на луѓе, ами на Госпо. намигнување
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:05
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

абе не го навредувам јас Ев што ти е? тој ми е другарче голема%20насмевкаNe bese ova upateno do tebe blueprayer,
Ova vazi za site nas!
Preventiva
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:07
ок сепак фала ти ефендија последен пат излегувам од тема 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:17
"Subhaneke-l-Lahumme ve bi hamdike ve tebareke-smuke ve te‘ala džedduke ve la ilahe gajruke."

 

- Tebi slava pripada, Allahu moj, i uvijek si hvaljen. Blagoslovljeno je Tvoje Ime, uzvišena je Tvoja veličina i nema boga osim Tebe.

 

NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:29
"Ќе Те фалам Господи, мој Боже, со сето свое срце, ќе го славам Твоето Име довека. "
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:38
Те славам Господи, со сето срце свое;
се поклонувам пред Твојот свет Храм.
Го славам Твоето име за Твојата милост и вистина,
зашто го возвеличи Твоето слово, повисоко од Своето име.
Кога Те повикав, Ти ме послуша, ја ободри мојата душа.
 
Нека Ти благодарат Господи, сите земски цареви,
кога ќе ги чујат зборовите на Твојата уста.
Нека ги воспеат Господовите патишта:
„Вистина, величествена е Господовата слава!”
Вистина, Господ е возвишен, но гледа на смирените,
а гордоста ја познава оддалеку.

Кога ќе чекорам низ неволји, чувај ми го животот,

испружи ја раката против гневот на моите непријатели;
нека ме спаси Твојата десница!

Господ ќе го доврши своето дело во мене!

Господи, вечна е Твојата љубов:
не оставај го делото на Твоите раце!  
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:44
Боже мој, дај ми:
 
Спокојство,
да го прифатам тоа што не може да се исправи,
одлучност,
да исправам се што може да се исправи,
и мудрост,
да го разликувам првото од второто.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 01:50
Господе,
благослови ме со дух на внимание,
наштимувај ме за тивките гласови.
Да го слушнам
молбениот глас на осамените,
пригушеното липање на несаканите,
воздишките на ожалостените,
лелекот на болните,
плачот на оставените,
крикот на запоставените,
заборавените...
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 14:21
Milostivi Bože,
Učini da samo Tebi služimo!
Da se grijeha klonimo!
Da istinu govorimo!
Da o dobru mislimo!
Da dobra djela činimo!
Da se tuđeg hakka klonimo!
Da kod sebe korisno znanje povećavamo!
Bože Milostivi,
Podari bolesnima zdravlje!
Siromašnima opskrbu!
Prognanima povratak domovima njihovim!Osnaži naše prvake mudrošću i hrabrošću!
Našu ulemu znanjem i iskrenošću!
Bože Milostivi,
Oplemeni sve ljude ljubavlju i milošću!
Očisti ljudska srca od mržnje i zla!
Podari cijelome svijetu Tvoju uputu i milost!
Tako Ti Tvoje neizmjerne dobrote!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 14:28


Boze Milostivi,

Ne dozvoli da nas zavara uspjeh,

Niti poraz baci u ocaj!

Stalno nas podsjecaj da je neuspjeh iskusenje

Koje prethodi uspjehu!

Boze Sveznajuci,

Nauci nas da je tolerancija najvisi stupanj moci,

A zelja za osvetom,

Prvi znak slabosti!

Boze Svemocni,

Ako nam oduzmes imetak,

Ostavi nam nadu!

Ako nam podaris uspjeh,

Podari nam i snagu volje da savladamo poraz!

Ako nam uzmes blagodat zdravlja,

Podari nam blagodat vjere!

Boze Pravedni,

Kada se mi ogrijesimo o ljude,

Podari nam snagu izvinjenja!

A kada se ljudi o nama ogrijese,

Podari nam snagu oprosta!

Boze Milostivi,

Ako mi zaboravim Tebe,

Nemoj Ti zaboraviti nas!

Изменето од efendija - 28.Јануари.2008 во 14:29
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 15:18
Dova za onoj koj go napustil ovoj svet:
O Allahu moj, prosti im na nasite zivi i na nasite mrtvi, na nasite mali i na nasite golemi, na nasite mazi i na nasite zeni, na nasite prisutni i na nasite otsutni! O Allahu moj, kogo ke ostavis da pozivee, pozivej go vo islam, a kogo ke mu ja zemes dusata. zemi mu ja vo iman! O Allahu moj, ne skratuvaj ni ja nagradata i ne stavaj ne vo iskusenije po negovata smrt!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.