IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Ваши предлози до владата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваши предлози до владата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8182838485>
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2018 во 22:57
На новиве...Ма ништо,неам време уживам у животов.
Еве им песмиче за на шанк као поздрав.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2018 во 20:40
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2018 во 17:52
Ако може едно тендерче за песна да ми среди
Еве рефренот ќе го пишам.
Певливо е лесно,се памти и го воспева животот што
Владава ни го носи...
"По друм одам мајче,по друм одам.
Во тунел штом влезам оро водам."
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2018 во 15:38
Поише ова до кметот на селската ви влада...
Бараше креативност...
А оти се сте шупаци на гугле видете транслејт...
吻鯨魚的屁股!!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2018 во 20:44
Абе политиканти-циркузанти
Шу праиме за пет,десет сто години
унијата ви европска ако се распадне.
А ќе се распадне еден ден.
Кога веќе перете моззок тука дека
името ќе се мењало за да влеземе-Како кавки ќе излеземе?
Од Југославија колку толку со некое достоинство излеговме.
Или пуца ви,а богами и на народов му пуца онаа работа.
На прва сите усвета ќе фаќаме изгледа.

Изменето од Орка - 14.Мај.2018 во 20:45
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2018 во 19:18
Место леб и сол на делегации,послужени од девојки у народна носија
пречекот да оди со морков и кока кола послужени од ромски моми!
Амди рулс
Тоа е тоа кога ја имаш барем џаршиската школа у комбинација со купена диплома.За разлика од ДПМНЕ-СДСМ дипломците кои се само со купена диплома.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2018 во 15:25
Originally posted by Орка Орка напиша:

Место леб и сол на делегации,послужени од девојки у народна носија
пречекот да оди со морков и кока кола послужени од ромски моми!
Амди рулс
Тоа е тоа кога ја имаш барем џаршиската школа у комбинација со купена диплома.За разлика од ДПМНЕ-СДСМ дипломците кои се само со купена диплома.

Купено-подарено „дипљома„ , е изгледа резултат на тоа што СУШТЕ НЕМА НИТУ ЕДЕН „универзитет„ во МК на Шангајската Листа на  УНИВЕРЗИТЕТИ во светот...
Секако ...секоја чест за оние универзитети кои се стремат за влез кон таа листа , но им недостасуваат материјални средства.
А и АВТОНОМИЈА итекако им треба , не само вербална туку стварна.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2018 во 21:00
Тоа шо ви е министерството за демек внатрешни,
да си го преименувате у министерство за снимање
свадби и ред други дешавки.
А...Министерот онака учутен кој требаше до сега
да даде изјава и да ја заврши со оставка.Оти
сите до еден му избегаа,ни овци да не му давате
да чува.Од две,три ќе изгуби.Ебаве пазарџиите
две баби у маало се подобри теренци,без пиле
да им пролета од тоа ваше демек мвр.
Она што дпмнеовците го модифицираа единаесе
години,за две вие само го упдејтувавте и продуживте.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2018 во 08:18
Ovie zlobni kritiki od strana ,so sedenje cel den na forum so godini nisto ne pomagaat.
Ti prvo sredi si go sopstveniot zivot,pa ako si sposoben zivotot na 10.000 luge,pa posle zboruvaj za sreduvanje na drzava i probaj da ja sredis ako si sposoben.
Ako ti si sposoben tvojot zivot i na lugeto sto gi sakas ke bide sreden i bez Vladata.I nema da toa da te preokupira.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2018 во 14:52
Бидете така!
Шо би рекол Трендо.
Грујо со пост у бегство лапна
повеќе лајкови од вас у две години владеење.
Маалски речено ве прати по цигари.
Ама ако,како што Пеперминт си пее.
Вчера Росоклија пиша овој народ не
заслужувал ваква влада.Според демосот можеби.
Но спрема полтроните и се она што околу
било која гарнитура се лепи,дури малце е!
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2018 во 21:08
Ефтин режиран филм за простата маса од страна на мафијашката дружина на ружи и лавчина!      
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2018 во 23:56
Da si podnese ostavka sto poskoro
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44555
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2018 во 13:15
Чекај лаки сега ли кога бизнис тргна.
Само да си лапнат од Орце,бате Саше и остали
провизија за новогодишен аранжман!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2019 во 00:32
Bi sakala  godinava da gi snema od pol. scena
toa mi e golema zelba... 
nemam predlozi

Nekoj mnogu moderen zivot tera i znae kako da prikriva imot

https://vecer.mk/makedonija/mila-carovska-kje-go-prijavam-i-imotot-na-mojot-neformalen-soprug

Toj neka dreme vo parlamenton , zenamu ke zema tenderi....


https://vecer.mk/makedonija/soprugata-na-makraduli-dobila-tenderi-za-90000-evra-po-doagjanjeto-na-sdsm-na-vlast
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8182838485>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.