IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Ваши предлози до владата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваши предлози до владата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 85>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 13:31
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

eve i jas imam nekoj predlog za vladata
1.dijasporata da glasa...
2.po edno pratenickoo mesto za nash*te iselenici od
Amerika Evropa Avstralija...

3.BOREC da bide prestavnik od Avstralija...среќаголемо%20гушкање

 

 

FALA BLASHKA!!!!  големо%20гушкање

 

Jas prifakam E SEGA USHTE VLADATA DA ME IZGLASA...se' ke bide vo red.   мечтаење  смеење

 

Moram da priznam deka Shekerinska...and company ke bidat protiv.  газење%20од%20смеење

 

 

 


ЕВЕ УШТЕ ЕДЕН ПРЕДЛОГ ОД МЕНЕ ДО ВЛАДАВА...
РАДА ДА ЈА ПРАТИМЕ ЗА АМБАСАДОРКА ВО
ТУНГУЗИЈА ИЛИ ЗАНЗИБАР... И КОМПАНИЈАТА ЌЕ
СЕ РАСТУРИ... А НИЕ МИРНО ЌЕ СИ ЖИВЕЕМЕ...
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 13:37
POZDRAV DO VLADATA za dosegashnite dostignuvanja....se nadevam DEKA USHTE POGOLEMITE DOPRVA DOAGAAT.  намигнување
 
"ЦЕФТА овозможи двојно зголемување на македонскиот извоз

Скопје, 28 јануари (МИА) - Македонскиот извоз во земјите членки на ЦЕФТА минатата година речиси двојно го надмина увозот, достигна околу 900 милиони долари што е за 300 милиони повеќе во однос на 2006, а трговската размена бележи суфицит од преку 350 милиони долари, беше истакнато на денешниот брифинг во Стопанската комора на Македонија."
http://www.idividi.com.mk/biznis/Makedonija_biz/418169/index.html
 
Катар е подготвен да инвестира во Македонија
Катар е подготвен да инвестира во Македонија, но и вие мора да се подготвите да ги примите нашите инвестиции - му порача емирот на Катар, Хамад бин Калифа ал-Тани на претседателот Бранко Црвенковски, кој е во тридневна официјална посета на земјата. Главна тема во разговорите меѓу македонскиот претседател и катарскиот емир беа заемните економски односи. Претседателот ги презентираше можностите за инвестирање во државава, како и новите мерки на Владата, а даночната политика ја претстави како најповолна во регионот.
Црвенковски ги посочи градежништвото, земјоделството, сточарството, туризмот и енергетиката како најатрактивни за инвестирање од катарска страна. Емирот ал-Тани ја потенцираше подготвеноста за соработка со македонското стопанство, но како негативен пример го посочи проблемот со неподготвеноста на македонската влада во 2005 година да обезбеди 17 локации за изградба на бензински пумпи од страна на катарска нафтена компанија.
На денешната официјална средба во Палатата, министерот без ресор Аднан Ќахил и катарскиот министер за финансии потпишаа договор за избегнување на двојно оданочување и меморандум за соработка во областа на земјоделието.
Претседателот Црвенковски упати покана до домаќинот да ја посети Македонија, што емирот со задоволство ја прифати. Катар со само 900.000 жители и бруто домашен производ по глава на жител од 27.500 долари се смета за една од најбогатите земји во светот  со најбрзо растечка економија. Главна движечка сила им се нафтата и природниот течен гас.
Посетата на Црвенковски се смета за историска бидејќи е прв шеф на македонска држава што дошол во Катар.
Во таа чест илјадници македонски знамиња се виорат во секој агол на главниот град Доха
http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspxItemID=28713&mid=1500&tabId=1&tabindex
 
аплауз
 
 


Изменето од borec - 29.Јануари.2008 во 13:59
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 16:10
до владата само еден предлог-ДОЛУ ВЛАДА!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 16:18
Moj predlog do vladata e malku da namali so marketingot , nekako mnogu pari se trosat za da se pofalat .
Vekje godina i pol kako se na vlast i svedoci sme na predizborna kampanja , kontinuirana , za slednite izbori so vreme si ja fakjaat rabotata .  
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 10:23
Originally posted by borec borec напиша:

POZDRAV DO VLADATA za dosegashnite dostignuvanja....se nadevam DEKA USHTE POGOLEMITE DOPRVA DOAGAAT.  намигнување
 
"ЦЕФТА овозможи двојно зголемување на македонскиот извоз

Скопје, 28 јануари (МИА) - Македонскиот извоз во земјите членки на ЦЕФТА минатата година речиси двојно го надмина увозот, достигна околу 900 милиони долари што е за 300 милиони повеќе во однос на 2006, а трговската размена бележи суфицит од преку 350 милиони долари, беше истакнато на денешниот брифинг во Стопанската комора на Македонија."
http://www.idividi.com.mk/biznis/Makedonija_biz/418169/index.html
 
Катар е подготвен да инвестира во Македонија
Катар е подготвен да инвестира во Македонија, но и вие мора да се подготвите да ги примите нашите инвестиции - му порача емирот на Катар, Хамад бин Калифа ал-Тани на претседателот Бранко Црвенковски, кој е во тридневна официјална посета на земјата. Главна тема во разговорите меѓу македонскиот претседател и катарскиот емир беа заемните економски односи. Претседателот ги презентираше можностите за инвестирање во државава, како и новите мерки на Владата, а даночната политика ја претстави како најповолна во регионот.
Црвенковски ги посочи градежништвото, земјоделството, сточарството, туризмот и енергетиката како најатрактивни за инвестирање од катарска страна. Емирот ал-Тани ја потенцираше подготвеноста за соработка со македонското стопанство, но како негативен пример го посочи проблемот со неподготвеноста на македонската влада во 2005 година да обезбеди 17 локации за изградба на бензински пумпи од страна на катарска нафтена компанија.
На денешната официјална средба во Палатата, министерот без ресор Аднан Ќахил и катарскиот министер за финансии потпишаа договор за избегнување на двојно оданочување и меморандум за соработка во областа на земјоделието.
Претседателот Црвенковски упати покана до домаќинот да ја посети Македонија, што емирот со задоволство ја прифати. Катар со само 900.000 жители и бруто домашен производ по глава на жител од 27.500 долари се смета за една од најбогатите земји во светот  со најбрзо растечка економија. Главна движечка сила им се нафтата и природниот течен гас.
Посетата на Црвенковски се смета за историска бидејќи е прв шеф на македонска држава што дошол во Катар.
Во таа чест илјадници македонски знамиња се виорат во секој агол на главниот град Доха
http://www.kanal5.com.mk/ShowNews.aspxItemID=28713&mid=1500&tabId=1&tabindex
 
аплауз
 
 

 Borec, znaes kade ke investira Katar???

 Vo onie raketine, koga odis na pat od Skopje nakaj Tetovo. Samo takvi "investicii" mozeme nie da ocekuvame od Islamskiot svet...
 Aj da ne se zalazuvame...

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 12:05
,....uza zid,....shto bi rekle ,...srbite!лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 12:33
владата треба малце посериозно да се позанимава со политичкиот криминал на нивните претходници. Време е една влада да стави крај на праксата на тивка премолченост на своите „колеги“ кои ја опустошија државата...

прв на список, треба да биде првиот граѓанин.... срамота е цела држава, ма која цела држава, цел СВЕТ знае дека е лоповиште прва класа, и сите ќе се правиме наудрени???
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 12:39
poochigleden lopov,mene mi lichi onoj,...gomnarot bugarski,...koj shto si go izbravte da ve odere kako svinji,....beshe gol kako ,..crkven glushec,.....................................koga nego ke go vidam zad reshetki,( i se da  mu se odzeme),...e ,togash mozebi i ke poadne nekoj pofalen zbor od mene,...za narodov i drzavata negova,..
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 12:41
па и за него исто...
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 12:47
фала  многу  за предлозите голема%20насмевка


Поздрав од  гласот на  владата газење%20од%20смеење
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 12:47
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 14:47
moj predlog  do vladinite gomnari e:,...da si izberat ushte eden ,..gomn....(pardon),...minister za more i morski turizam!!,...pa,da bidat spremni koga ke si go dobieme "ostatokot" od drzavata,....za nekoja godina,...a,dotogash neka dreme vo foteljata,...ustvari,...kako i site ostanati,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 14:55
Vo administraciite da zaposlat Maseri, zosto nikoj ne razmisluva za nivnata propteretenost so dosadni birokratii, taka da ne mozat da stanat i da se razmrdaat

Изменето од zbunet - 02.Февруари.2008 во 14:56
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 13:45
ај уште еднаш да си го повторам мојот предлог за случајно да не ме слушнат голема%20насмевка ДОЛУ ВЛАДА!!!!!!!!!!!!!!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 85>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,171 секунди.