IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Исламска практика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Исламска практика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 00:01
Омер многу убаво знае што пишува к*ранот,и многу убаво знае дека тој е ЕДИНСТВЕНАТА СВЕТА КНИГА КОЈА ЈА ОГРАНИЧИЛА ПОЛИГАМИЈАТА.

Омер многу убаво знае дека Полигамијата е исклучок ,а не правило.

Омер многу убаво знае дека за ова е објаснето од сите можни аспекти на форумов.

Омер знае дека има многу добри сопрузи и сопруги кои имаат убав и идиличен брачен живот.

Но,Омер многу убаво ја знае и фактичката состојба на проституцијата,лошите брачни односи,изневерувањето на брачните партнери итн.

Инаку Омер,само даде појаснение за клипот кој го посочи мариа-магдалена,а во никој случај конечниот став на Исламот по ова прашање.

Омер сега се релаксира и немој многу да се замараш со него.



Изменето од Omer El Faruk - 03.Мај.2008 во 00:02
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 00:15
Nikoj ne se zamara so Omer, tuku Omer se zamara so interpretacii sto ponekogash ne drzhat voda.

P.S. Toa poretko se sluchuva, no kako sto bidna ovoj pat, se sluchuva ponekogash. Ne e golema rabota i ne si go zemaj toa tolku na srce.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Burak Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Burak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 00:56
Te molam kazi deka ne e ubava pesnata?Barem bidi iskrena?
„Ние Вселената со моќта Своја ја созададовме, а Ние, навистина и ја прошируваме.“к*р’ан,Ez-Zarijat, aјет 47
Кон врв
Burak Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Burak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 01:04

http://www.youtube.com/watch?v=SKXWbMsGpmk&feature=related

a moze i ova video da go poglednete kako shlag na muabetot
„Ние Вселената со моќта Своја ја созададовме, а Ние, навистина и ја прошируваме.“к*р’ан,Ez-Zarijat, aјет 47
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 01:05
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Омер многу убаво знае што пишува к*ранот,и многу убаво знае дека тој е ЕДИНСТВЕНАТА СВЕТА КНИГА КОЈА ЈА ОГРАНИЧИЛА ПОЛИГАМИЈАТА.

Омер многу убаво знае дека Полигамијата е исклучок ,а не правило.

Омер многу убаво знае дека за ова е објаснето од сите можни аспекти на форумов.

Омер знае дека има многу добри сопрузи и сопруги кои имаат убав и идиличен брачен живот.

Но,Омер многу убаво ја знае и фактичката состојба на проституцијата,лошите брачни односи,изневерувањето на брачните партнери итн.

Инаку Омер,само даде појаснение за клипот кој го посочи мариа-магдалена,а во никој случај конечниот став на Исламот по ова прашање.

Омер сега се релаксира и немој многу да се замараш со него.





Definicija na poligamijata ja objasnuva poligamijata kako sto treba - k*ranot ne ogranicuva poligamija tuku na nekoj nacin ja podstreknuva i ja opravduva,,,,
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 01:18
Ova mnogu ubavo se vklopuva vo segashnite i poraneshnite diskusii na forumov.

Samo sto beshe potvrdeno deka k*ranot zabranuva peenje i muzichki instrumenti (otidete na soodvetnata tema).

Nekoi chlenovi se javija so interpretacii deka vsushnost mozhelo da se pee, no samo ako zborovite imaat nekakva vrska a so k*ranot - od nivniot aspekt, pesnava go potvrduva toa.


Poglednete gi fotografiite, kako vegjite se ubavo ochupani i ochite nashminkani - rabota koja beshe osudena od muslimanskite chlenovi i za sto beshe recheno deka pravata muslimanka toa ne treba da go pravi.

Pesnata e dobra, no sepak toa ostanuva do vkusovite na sekoj chovek. Mene mi e interesna, mi se dopagja montiranjeto so fotografiite od zhenite i mislam deka zborovite se dobro odbrani i ubavo sostaveni za da se prenese poentata na pesnata.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 13:28
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ova mnogu ubavo se vklopuva vo segashnite i poraneshnite diskusii na forumov. среќа

Samo sto beshe potvrdeno deka k*ranot zabranuva peenje i muzichki instrumenti (otidete na soodvetnata tema). Да.

Nekoi chlenovi se javija so interpretacii deka vsushnost mozhelo da se pee, no samo ako zborovite imaat nekakva vrska a so k*ranot - od nivniot aspekt, pesnava go potvrduva toa.


Poglednete gi fotografiite, kako vegjite se ubavo ochupani i ochite nashminkani - rabota koja beshe osudena od muslimanskite chlenovi i za sto beshe recheno deka pravata muslimanka toa ne treba da go pravi. голема%20насмевка

Pesnata e dobra, no sepak toa ostanuva do vkusovite na sekoj chovek. Mene mi e interesna, mi se dopagja montiranjeto so fotografiite od zhenite i mislam deka zborovite se dobro odbrani i ubavo sostaveni za da se prenese poentata na pesnata.


Интересно, не?голема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.