IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Каква свадба би сакале да имате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква свадба би сакале да имате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Dupcek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dupcek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 10:56
kakva svadba!!! samo bez dokumenti
Кон врв
Sekretarka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sekretarka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 11:02
Definitivno smo mala proslava so najbliskite i najsakani moi i lugeto na mojot partner. Taka e najdobo zosto ke imas vreme na site da im posvetis vnimanie i sto e najbitno za site ke ima od ona najbitnoto-NEVESTINSKATA TORTA I PRASECKOTO OD KUMOT. Wink
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 14:13
Kakva svadba, haha, nikad nema da se omazam, i da go najdam mojot covek, papiri ne mi trebaat, ama aj eve, pod pretpostavka da se predomislam, ke bide nesto ko mini svadba-koktel, kakvi crkvi, kakvi restorani, haha, jok...
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 14:27
aren maz na zborot ne si stoi , prvin nekes svadba , pa pocna filmovi da pravis , aj majkata :)))

Изменето од hektor - 17.Јули.2006 во 14:28
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 14:32
Nekam, nema ni da pravam, samo na krj rekov, ako veke mozeme da pretpostavime deka ke se predomislam, a neveruvam,.... ja filmovi?? c c c.. kotek baras..
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2006 во 14:34
ajde be :)))
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Јас стигнав Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јас стигнав Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2006 во 03:25
Mene mi e dogovorenoHeart za edno 5-6 godini!! Big smileSmile
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2006 во 12:00
Mojata svadba e veke 50% sredena i dogovorena.
 
Mi fali uste da go najdam toj so koj ke se mazam, pa da gi imam i negovite 50%.
 
LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL
Veni Vidi Vici
Кон врв
elence Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2006 во 23:22
pa temava e za komentiranje jas za mojata svadba lele ke si pominam top sakam da bide vo gradina nekoi 200-300 luge oblecena vo belo a moze i nesho nekoja boja u blizina i zurka do besvest. i najmnogu od se sakam da mi svirat kiss me i onaa pesnana kako da dojdam na svadbata tvoja i top ...
ne baram mnopgu neli? LOL
LOL
zivej go sekoj den kako posleden
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2006 во 10:09
Се уште сум за журка наместо за церемонии LOLLOL
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 12:04
Што ни значи и дали сакаме свадби?среќа


Еден момент за да си ја споделите љубовта со пријателите, семејството...



Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 12:21
Sakam svadbi i ubavo si pominuvam. Mnogu mi se dopagnale nekoi specificni momenti, kako na primer gostuvanje na kaval gajda i tapani. Oro ne igram mnogu, maksimum dve-tri od pravoto.

I merak mi e sto vo posledno vreme se pocesto gi ima megju moite bliski.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 12:24
Pominav na redot... ubavo bese, stvarno... no da sum sega so ovoj pamet nitu pravam nitu bi sakala da mi pravat...

trcanje so meseci... ti vakov buket, te ova cvece, te vakva torta, vakvi casi... ovoj restoran ova menu... ovaj obicaj, onaj obicaj.... slikari ... pa ajde taka drzi osmeh gledaj vamu... gledaj tamu...

NE! ne bi go napravila toa uste ednas... se tolku stress samo za nekolku saati ? bi gi potrosila tie pari na nesto drugo! za tie pari poubvao eden odmor site zaedno, negovite moeite i nie da si napravevme od kolku od posle da slusam... te vaka da bese, te ova muzikata da napravese de ona...

sekomu svoeto!
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 12:27
NE MI SE SVIGJAAT SVADBITE VO MK.
A SE SOGLASUVAM SO TOA DEKA SVADBATA E DOBAR MOMENT DA SE ZBLIZAT SITE POVEKE ITN...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.