IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Кој пее: Петелот или кокошката?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој пее: Петелот или кокошката?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 23:10
Кокошката пее кога ќе снесе јајце (читај - направи убав ручек, ќе ја светне куќата или станот ) а петелот кога пее сака да привлече други кокошки, ама и да стави до знаење на петлите од другите кокошарници дека тој е закон во неговиот...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 09:26
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...mmm kokoshkite ne krakaat... kokodakaat... elegantno... gordo...dostoinstveno... soopshtuvaat vazna vest... snele jajce... aj priberete se... oti ke ve izede lisicata... a petelot... ako ne ja poslusha... otide k*rban... bash koga kuk*rika...


Петелот на тој начин вршит самоубиство неможејки да ја поднесе кокошката!!!
...kako i da ja vrtish...kutriot petel e zafrknat.... greotka...


Греотка се после кокошките без петел!!!
car's freack
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 10:02
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

...mmm kokoshkite ne krakaat... kokodakaat... elegantno... gordo...dostoinstveno... soopshtuvaat vazna vest... snele jajce... aj priberete se... oti ke ve izede lisicata... a petelot... ako ne ja poslusha... otide k*rban... bash koga kuk*rika...


Петелот на тој начин вршит самоубиство неможејки да ја поднесе кокошката!!!
...kako i da ja vrtish...kutriot petel e zafrknat.... greotka...


Греотка се после кокошките без петел!!!

...e veke gi priblizuvame stavovite... greotka se i ednite i drugite... prirodata gi sozdala za zaedno... a ne koj po ubavo pee... kuk*rika... kokodaka...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 10:59
So mi e gajle...ne se zenam
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2010 во 21:46
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Кој би требало да го има главниот збор во семејството за да тоа фунционира како вистиско смејство?


во секоја семејна ситуација различно....
водечкиот главен збор сам ќе се избие на површина па било кој да промени поинаку......
секој присилно наметнување на главен збор.......нема да функцинира успешно семејството....
ама има и полошо....недај боже главниот збор да го има некој од поблиското семејство......
е тогаш настанува хаос ин лаос да
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 20:22
Кокошката. кокошка
Еден де кога ќе се омужим плазење ја ќе го водам главниот збор.

Татко ми вика: Тешко тој што ќе те земе тебе дете, има да го командаш како Хитлер. смеење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 20:29
Јас му го отстапувам местото за глава на семејството на мажот, а јас со задоволство ќе бидам врат,па нека мрдне главата  ако може без вратотнамигнување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2010 во 20:30
многу мразам кога еден партнер сака да доминира врз другиот, гарант не му успева, само се лаже дека е така...

голема%20насмевка

Петелот и кокошката треба дует да прават, капирашшш???голема%20насмевкатрепкање

голема%20насмевка
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 12:46
glaven zborзбунетостzoshto taka go definirash?pa sekako nema petli i kokoski treba zaedno  da se ,,pee,,..
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 08:41
 
 
   Сакам да пее петелот... има посилен ... поубав глас....
   Сакам и јас да му се придружам..па да направиме еден
... хармоничен дует.......
   Но уште повеќе сакам  околу нас мали пиленца... кои ќе
... не надополнуваат .... и така.............мечтаење............
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 15:32
pa, da vidish  i ne e tolku vazen pejachot tuku......kompozitorot!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 19:13
а уште поважен ДИРИГЕНТОТ ..........доколку пее по ноти ........ намигнување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 19:36
ne!...sepak e kmpozitorot najvazen,...da ne e toj ,..nema nikoj da ima shto da pee,..a onoj pa da dirigira!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2010 во 21:09
petelot pee, kokoskata go pridruzuva vo peenjetooooooo=duet pravat
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.