IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Јаничари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јаничари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
Прашање: За колку најефтино би си ја продале душата?
Одговор Гласови Статистика
1 [12,50%]
0 [0,00%]
4 [50,00%]
1 [12,50%]
2 [25,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:44
Se e jasno, drugari janicari.
------------------------------------------
Ne gospogice ne e jasno. Ne se luti, prifati malku sugestii od postari, ne e teshko da recesh vo red mozebi ne e soodveten naslovot so temata. Inace dushata za pari si ja prodal Juda, koga go predal Isus Hristus. Stavi nova tema Juda, a nie kako drugari judi  ke pishuvame. Turi naslov Lucifer i za nego ke pishuvame. Tuka sme da razmenime mislenja. E sega ako padne i nekoe koshkanje i toa e za narod. Se brishat vulgarnosti, koristenje genitalii i seksualni dejanija, a ne diskusii.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:44
NE SE LUTI,EDNOSTAVNO NEPOIMVO E DA SE POVRZAT JANICARITE SO PRASANJETO.JANICARITE BILE TOA STO BILE BEZ SVOJA VOLJA,A ZA KOLKU KE JA PRODADAM DUSHATA E MOJA ODLUKA,ZAVISI OD MENE I SAMO KE KAZAM ,NEDAJ BOZE DA DOJDAM VO SITUACIJA DA MORAM DA JA PRODADAM.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 21:48
na prethodnite 4 strani na temata site diskutanti ja sfatija poentata i metaforata. sto govori toa za ovie vashi obidi da se disreditira temata?

jas samo ke zamolam, ako ne vi se dopagja temata bidete kluturni i ne pisuvajte off-topic gluposti. otvorete si vasha poubava.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:00
E aj sega nema da se pravime opozicija/pozicija, pa temite se otvoraat da se diskutira, ne da se bojkotiraat. Ako se povleceme nie i ako otvorime nekoja pointeresna tema site ke se povlecat tamu i za dzabe se maceshe.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:03
ПАК ГРЕШИШ.
ГО РАЗБРАА УВОДОТ ВО ТЕМАТА. ПРИ МОИТЕ ПРВИ ПОСТОВИ И ЈАС СЕ ФОКУСИРАВ САМО НА УВОДОТ. ПОСЛЕ ЈА ВИДОВ ПОВРЗАНОСТА НА ТЕМАТА СО ИСТОРИСКАТА КАТЕГОРИЈА - ЈАНИЧАР.
И РЕКОВ ДЕКА ТЕМАТА Е УБАВА, НО НЕ И НАСЛОВОТ. ЗАТОА И СТАВИВ ПОВЕЌЕ ОД ДЕСЕТ ПОСТОВИ НА ОВАА ТЕМА. АКО НЕ МИ СЕ ДОПАЖАШЕ, НЕМАШЕ ВООПШТО ДА ВЛЕГУВАМ ВО НЕА.
ЈА ОПСЕРВИРАМ ОД ПСИХОЛОШКИ АСПЕКТ, НЕ ОД ИСТОРИСКИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:08
SENSI TI SI TAA/TOJ STO VREGJA I POSTOJANO SME NA POCETOK SO OBJASNUVANJETO.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:10
blaze si vi stom imate vreme da pisuvate na temi koi imaat glupavi i nesoodvetni naslovi, i plus da uspevate da bidete off-topic.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:13
Originally posted by sensei sensei напиша:

blaze si vi stom imate vreme da pisuvate na temi koi imaat glupavi i nesoodvetni naslovi, i plus da uspevate da bidete off-topic.

ПРОБЛЕМОТ СО ТЕБЕ НЕ Е ВО НЕПОЗНАВАЊЕТО НА ФАКТИТЕ ТУКУ ВО ТВОЈАТА ИСКОМПЛЕКСИРАНОСТ КОЈА ОДИ ВО АРОГАНЦИЈА.
ЕДНАШ РЕКОВ ДЕКА АКО ТРЕБА ДА ЈА ПРОДАДАМ ДУШАТА ЌЕ ГПО НАПРАВАМ ТОА ЗА ПОВИСОКИ ЦЕЛИ ИЛИ ПРОБЛЕМИ, НАЈМАЛКУ ВО ДИСКУСИЈА СО НЕКОГО КАКО ТЕБЕ.
ОСТАЈ СИ СО СВОЈАТА ТЕМА. МОЖЕБИ НЕКОЈ ЌЕ ТИ ПОМОГНЕ ДА СИ ГИ ИЗЛЕЧИШ КОМПЛЕКСИТЕ - ЈАС НЕ СУМ ПСИХИЈАТАР.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:16
PA NIE TI POMAGAME DA NE TI PROPADNE TEMATA
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:16
ajde pocnavme i so poteshki navredi.... Znaev deka osven sto si glupav imas i netrpenie kon mene.

Jas samo baram minimalno intetelektualno nivo, da ne se upropasti edna ubava tema, kako sto gorespomenatata budala uspea toa da go napravi.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:20
Originally posted by sensei sensei напиша:

ajde pocnavme i so poteshki navredi.... Znaev deka osven sto si glupav imas i netrpenie kon mene.Jas samo baram minimalno intetelektualno nivo, da ne se upropasti edna ubava tema, kako sto gorespomenatata budala uspea toa da go napravi.


ЗА ДА СТЕКНЕШ МИНИМАЛНО ИНТЕЛЕКТУАЛНО НИВО ТРЕБА БАРЕМ „ЗОКИ ПОКИ ДА ЈА ПРОЧИТАШ“. АКО ЧЕКАШ БАБА ТИ ДА ТИ РАСКАЖУВА УШТЕ ПРИКАЗНИ, НИКОГАШ НЕМА ДА ГО СТЕКНЕШ. ЌЕ СИ ОСТАНЕШ САМО ИСКОМПЛЕКСИРАНО ДЕТИШТЕ ШТО МИСЛИ ДЕКА ПОРАСНАЛО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:21
Originally posted by sensei sensei напиша:

ajde pocnavme i so poteshki navredi.... Znaev deka osven sto si glupav imas i netrpenie kon mene.

Jas samo baram minimalno intetelektualno nivo, da ne se upropasti edna ubava tema, kako sto gorespomenatata budala uspea toa da go napravi.
 
LELE  LELE... VE CITAV STO STE PISUVALE I SI REKOV, VIDI GI...GO NAPADNALE DETETO, JES DA SE VO PRAVO, AMA MI E GREV, AJ JAS NEGO KJE GO BRANAM, AMA SE PREDOMISLIV. POSLE POSLEDNIOV TVOJ POST
NE TE BRANAM!
NEKA TE JADAT KOGA SI BEZOBRAZEN
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:22
More dete nie tokmu zatoa shto imame maksimalno intelektualno nivo te koregirame. Seriozno, proshetaj malku niz istorijata, ne soodvestvuva naslovot so prodavanjeto na dushata. Prodavanjeto na dushata za pari i lagoden zivot  i grabanjeto na decata bez nivna volja i voljata na nivnite roditeli i nivna obuka za ubivanje na najmilite se dve sosema sprotivni raboti. 
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:28
DA NE SE NAVREDITE OD SENSI SETO OVA BI BILO SMESNO.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,750 секунди.